Skip to content

Co oznaczają skróty TBT w sieciach społecznościowych i do czego służy?

29 de styczeń de 2021

W naszym codziennym życiu akronimy są używane na określenie pojęć złożonych z kilku słów; na Twitterze jest to bardzo powszechne szybciej wyrażać rzeczy. O tym, dzisiaj dowiesz się, co oznacza inicjały TBT w sieciach społecznościowych i do czego służy.

Co to są akronimy i do czego służą w mediach społecznościowych?

Akronimy to krótkie słowa, które powstają przez połączenie kilku skróty, w których każda litera reprezentuje początek lub początek słowa. Zestaw lub połączenie liter w akronimie implikuje nazwę lub wyrażenie, które ma określone znaczenie.

Aby lepiej zrozumieć akronimy, możemy wspomnieć o niektórych przypadkach. Na przykład FIFA jest wynikiem połączenia akronimów od francuskich słów „Fédération Internationale de Football Association”; ponieważ organizacja ta została założona w Zurychu w Szwajcarii. Innym przykładem może być dioda LED, która pochodzi od angielskich słów „Light Emitting Diode”.

Oprócz nazw organizacji istnieją akronimy, aby powiedzieć zdanie. Akronim TQM pochodzenia hiszpańskiego oznacza „I Love You Much”. Używanie akronimów w sieciach społecznościowych stało się popularne na Twitterze; ponieważ ta platforma dopuszczała maksymalnie 140 znaków na wiadomość.

Tak powstał z czasem, akronimy typowe dla sieci społecznościowychs. Podobnie jak FB, które oznacza „Facebook”, RT wywodzi się od słowa „Retweet”, DM, które oznacza „Direct Message” lub PM, co oznacza „Private Message”.

Co to jest hashtag w mediach społecznościowych?

Co to są hashtagi i do czego służą? Czasami można go pomylić z akronimem, ponieważ mogą być tym samym; ale inne są wynikiem połączenia 2 lub więcej normalnych słów. Jego pochodzenie pochodzi z sieci społecznościowych, jak między innymi Twitter, Facebook, Instagram.

Hashtag zawsze zacząć od krzyżyka (#), po którym następuje 1 lub więcej słów, których nie można oddzielić spacjami. Na przykład #travelphotography, który łączy angielskie słowa Travel and Photography.

Ten hashtag odnosi się do zdjęć zrobionych podczas podróży. I podobnie jak hashtagi, są rodzajem link grupujący typowe rozmowy lub posty na ten sam temat; która w tym przypadku po kliknięciu wyświetla wszystkie publikacje zawierające tego typu zdjęcia lub treści.

Ta jakość hashtagu jest często używana w sieciach społecznościowych; do prowadzenia cyfrowych kampanii marketingowych. Tak jak istnieje możliwość promocji produktu lub usługi z hashtagiem, który go identyfikuje; takie jak #burgerking, który grupuje wszystkie komentarze na temat marki.

Co oznacza akronim TBT w sieciach społecznościowych i do czego jest używany?

Teraz, gdy wiemy, co to jest akronim i hashtag, możemy wiedzieć, co oznaczają inicjały TBT w sieciach społecznościowych. Ten akronim pochodzi z angielskiego języka słowa „Wróć w czwartek”; jego znaczenie w języku hiszpańskim przypominałoby czwartek.

Te akronimy są używane w najczęściej używanych sieciach społecznościowych na świecie, takich jak Twitter, Facebook czy Instagram; odnoszą się do tweetów lub postów ze starych anegdot. Powód, dla którego #TBT to hashtag używany w czwartki, aby tworzyć nostalgiczne posty i pamiętaj o dawnych czasach.

obraz reklamowy hashtagu tbt

Poznaj szczegóły dotyczące hashtagu masowego użycia, zysk z reklamy jest zaletą do sieci społecznościowych. Innym przykładem jest FF, który łączy słowa Follow i Friday; ich hashtag #FF lub #FollowFriday służy do polecania nowych użytkowników w piątki.

Na przykład możliwe jest automatyczne generowanie hashtagu dla Instagrama na Androidzie; Więc oszczędza się czas i wysiłek w publikacji kampanii marketingowych. Jedna z wielu sztuczek marketingowych używanych do zwiększania sprzedaży w biznesie.

Podsumowując skróty TBT, a także wiele innych skrótów hashtag, pomogą ci się rozwijać lepiej w mediach społecznościowych. Ponieważ będziesz wiedział z góry, co oznaczają, do czego służą i do właściwego momentu, aby z nich skorzystać.

dołącz do naszego kanału telegram