Skip to content

Co oznaczają klatki CapCut na sekundę? – Edycja wideo na PC

29 de październik de 2021

Podczas procesu tworzenia filmu osoba odpowiedzialna za tworzenie tych treści musi posiadać wiedzę na temat używania i obsługi terminy zaimplementowane w nośniku audiowizualnym, podobnie jak klatki lub klatki na sekundę.

Opanowanie tych terminów pomoże w procesie nagrywania i edycji wideo. A przy użyciu dobrego edytora, takiego jak CapCut, możesz wykorzystać i poeksperymentować z wykorzystaniem klatek na sekundę, aby uzyskać korzystne wyniki w filmie dowolnego typu.

Jaka jest główna funkcja klatek na sekundę w filmach?

Jak powszechnie wiadomo, wideo to nic innego jak seria ruchomych obrazów. Aby te obrazy mogły się poruszać, muszą być odtwarzane jeden po drugim, aby uzyskać odpowiednią iluzję. Klatki na sekundę (zwane również FPS) odpowiada liczbie obrazów przesyłanych w ciągu jednej sekundy wideo.

FPS pełni rolę dystrybucji liczby obrazów odtwarzanych w filmie. To, czy liczba klatek jest duża, czy niska, będzie zależeć od jakości wideo, więc jest to bardzo ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas procesu nagrywania, a także procesu edycji.

Jakie są regularne pomiary FPS, przy których należy nagrywać filmy?

Ilość klatek na sekundę można zmieniać w zależności od życzeń redaktora. Ogólnie rzecz biorąc, filmy w różnych mediach są zwykle rejestrowane z prędkością 24 lub 30 FPS, będący standardową miarą, w której wideo jest odtwarzane w przyzwoity sposób i z dobrą płynnością.

Podobnie, dość powszechną miarą do wykorzystania jest 60 FPS. A dzięki dużej liczbie obrazów na sekundę, film będzie o wiele bardziej płynny w ruchu.

Jak modyfikowanie FPS wpływa na edytowane filmy?

Podczas procesu edycji wideo masz alternatywę odtwórz go z inną liczbą klatek na sekundę niż ta, która została nagrana. Może to pomóc w poprawie jakości wideo w przypadku, gdy jest on edytowany przy niższej liczbie klatek na sekundę niż ta nagrana. Jeśli film z 60 FPS zostanie zmieniony na 30 FPS w edytorze, jakość i płynność będą lepsze.

W jakich sytuacjach warto stosować wyższy lub niższy FPS?

Tworząc film, musisz jasno określić cel i pożądany rezultat. Należy pamiętać o efekcie klatek na sekundę, ponieważ te określić prędkość, jakość i płynność ruchu w filmie. Wyższa lub mniejsza ilość FPS może być bardzo przydatna w różnych sytuacjach.

Większa prędkość

Wykorzystywany jest zasób polegający na użyciu mniejszej ilości FPS robić filmy w przyspieszonym tempie (nazywany również „upływem czasu”), ponieważ ze względu na brak szczegółów w ruchu może osiągnąć czystszy efekt prędkości. Podobnie, korzystne jest nagrywanie filmów z tą szybkością FPS ze względu na niską wagę pamięci.

Z mniejszą prędkością

Ogólnie rzecz biorąc, aby nagrywać wideo w zwolnionym tempie, musisz nagrywać z dużą liczbą klatek na sekundę. Ze względu na dużą ilość informacji w filmie efekt zwolnionego tempa można uchwycić w bardziej szczegółowy i płynny sposób.

różnica 60 fps i 120 fps

Jak możesz zmienić FPS swojego wideo w CapCut?

Na szczęście dla redaktorów aplikacja CapCut oferuje pełną i rozbudowaną gamę narzędzi i efektów, które można wykorzystać do profesjonalnej edycji filmów, a nawet zdjęć. Wśród tych funkcji wyróżnia się zmień ilość FPS do gry.

W aplikacji, po zakończeniu edycji, możesz wybrać, w ilu klatkach na sekundę będzie odtwarzane wideo. To ustawienie pojawi się po wyeksportowaniu końcowego wideo, a jedną z opcji jest odtworzenie wideo z szybkością 24, 25, 30, 50 lub 60 FPS. Wybierając żądaną ilość, należy kliknąć „eksport”, a film zostanie zapisany w galerii komputera.