Skip to content

Co oznacza słowo „chape” na czacie WhatsApp — rozpocznij rozmowę

4 de październik de 2021

WhatsApp to najczęściej używana usługa przesyłania wiadomości na świecie, więc udało jej się zbudować własny język. Wśród nich są słowa, które wywołują dużo zamieszania, takie jak „płaska”. Przy tej okazji wyjaśnimy, co to dokładnie oznacza.

Jakie punkty należy wziąć pod uwagę, zanim dowiesz się, co oznacza chape w WhatsApp?

Zanim ujawnimy znaczenie „płaski” w czatach WhatsApp, musimy podkreślić dwa czynniki. Każdy z nich może modyfikować znaczenie słowa, więc weź je pod uwagę.

Kontekst rozmowy

Ważne jest, aby spojrzeć na kontekst, w którym pojawia się słowo. Jeśli ty i druga osoba prowadzicie sprośną rozmowę, istnieje szansa, że ​​„pogadanka” ma podobne znaczenie.

Sprytnym sposobem na rozwianie wątpliwości jest sprawdzenie, czy druga osoba używa emoji lub emotikonów, które odnoszą się do erotyki. Czasami te symbole mówią więcej niż słowa.

W jakim kraju jest osoba, z którą rozmawiasz?

Kraj pochodzenia osoby to kolejny czynnik, który może zmienić znaczenie słowa „płaska”. Na przykład w wielu obszarach Ameryki istnieją słowa, które są pisane i wymawiane tak samo, ale nie mają tego samego znaczenia.

W konsekwencji, W zależności od tego, gdzie jest twój rozmówca, może nie rozumieć tego słowa w taki sam sposób jak ty. Z tego powodu warto zweryfikować ich narodowość.

Najbardziej logiczne jest to, że w pewnym momencie rozmowy pojawił się ten temat. Jeśli jednak tak nie jest, możesz podać swoje dane kontaktowe. Tam zobaczysz jego kod lub prefiks telefonu, który wskazuje kraj.

Jak jest interpretowane „chape” na czacie WhatsApp?

W ogólnych warunkach, słowo „chap” to wyrażenie oznaczające „daj mi buziaka”. Dlatego jest to dość śmiała prośba.

Ale to nie jest jedyne znaczenie w WhatsApp. „Chape” może również mówić o fizycznych ciosach, a nawet dyskomfortu w głowę.

Te dwa znaczenia zostaną wyjaśnione później. Na razie zobaczmy jak w zależności od kraju słowo to może mieć inną definicję, jak już wspomnieliśmy:

Znaczenie w Kolumbii, Peru i Chile

Jeśli rozmawiasz na WhatsApp z osobą z Peru, Chile lub Kolumbii i mówi „powitaj”, proszą Cię o buziaka, a nie zwykłego.

Wręcz przeciwnie, spodziewaj się długiego i namiętnego pocałunku. W tym sensie, jeśli prosi o to, to dlatego, że z pewnością chce czegoś więcej niż zwykłej przyjaźni.

Co masz na myśli w Argentynie?

Jeśli zamiast tego porozmawiasz z kimś z Argentyny, nie ma już jednego możliwego znaczenia. Właściwie są dwie interpretacje (Przyjrzyj się dobrze kontekstowi rozmowy, aby dowiedzieć się, który z nich jest poprawny):

  • Normalny pocałunek.
  • Intymność seksualna

Jakie są inne znaczenia słowa „chpe” w rozmowie na WhatsAppie?

Wcześniej zauważyliśmy, że „chpe” może odnosić się do czegoś, co nie ma nic wspólnego z pocałunkiem. Cóż, są jeszcze dwa znaczenia tego terminu:

Aby opisać, że uderzyłeś się

„Chape” może odnosić się do drugiej osoby uderzającej kogoś innego. W takim przypadku ważne jest, aby dobrze sprawdzić czat, jeśli go nie usunąłeś, aby sprawdzić, czy kiedykolwiek wspomniał o walce.

Aplikacja WhatsApp

Jeśli tak, to mówi, że uderzył kogoś innego. Ale jeśli powie ci, że da ci czapkę, to dlatego, że chce cię uderzyć. Zwykle dzieje się tak, gdy kłócisz się z nim lub go rozzłościłeś.

Kiedy masz na myśli głowę

Inną możliwością jest to, że „chape” odnosi się do głowy. Może się tak zdarzyć, jeśli dana osoba mówi Ci o pewnym dyskomfortie w tym obszarze, co pozostawia dwie opcje:

  • Jest chory i dlatego boli go głowa.
  • Upadł i uderzył głową o ziemię.

Ponownie, będziesz musiał przejść przez cały czat, aby sprawdzić, czy kontekst sugeruje to znaczenie. Tak czy inaczej, zawsze pamiętaj o wszystkich zastosowaniach słowa „płaska”i znajdź ten, który najlepiej pasuje do sytuacji.