Skip to content

Co oznacza niebieska kropka, która pojawia się na Instagramie? – Odkryj to tutaj

15 de grudzień de 2021

Od oficjalnego uruchomienia portalu społecznościowego Instagram wprowadzono w nim wiele ulepszeń. Jednak odkąd została kupiona przez firmę Facebook, obecnie Meta, zastosowano do niego niezliczone aktualizacje. Jednym z najważniejszych jest niebieski punkt.

Jednak wiele osób, tak jak ty, może nie wiedzieć, do czego służy ten punkt lub jakie jest jego znaczenie lub użyteczność. Dlatego już teraz będziesz mógł zobaczyć, co oznacza ten punkt, w których częściach sieci się pojawia i jak odróżnić go od innych niebieskich punktów o różnych znaczeniach.

Skąd wiedzieć, dlaczego niebieska kropka pojawia się w bezpośrednich wiadomościach na Instagramie?

Gdy korzystasz z bezpośrednich wiadomości na Instagramie, możesz otrzymać niebieską kropkę, ale nie wiesz, dlaczego. Tak właściwie, są co najmniej 2 powody aby ten punkt pojawił się, gdy tam jesteś. W tej chwili zobaczysz to:

Nowe ogłoszenia

Gdy w bezpośrednich wiadomościach na Instagramie pojawia się nowa wiadomość, zwykle pojawia się niebieska kropka. Ta niebieska kropka oznacza, że ​​wiadomość nie została otwarta i jest nowa. Jeśli chcesz, aby ten punkt zniknął, musisz po prostu otwórz wiadomość i odpowiedz na nią. W przeciwnym razie wiadomość nadal będzie miała niebieską kropkę i nie będzie można jej usunąć, dopóki jej nie otworzysz.

Stan połączenia użytkownika

Innym powodem, dla którego możliwe jest również uzyskanie niebieskiej kropki, jest wskazanie: status połączenia osoby z którym rozmawiasz lub wysyłasz SMS-y. Jeśli niebieska kropka nigdzie nie pojawi się, oznacza to, że ta osoba nie jest podłączona na Instagramie i jeśli do niej napiszesz, nie odpowie od razu.

Jeśli jednak w imieniu osoby, z którą rozmawiasz, pojawi się niebieska kropka, oznacza to, że to jest aktywny i możesz do niego napisać, a jeśli ta osoba sobie tego życzy, może ci natychmiast odpowiedzieć.

Co oznacza niebieska kropka, która pojawia się w wyszukiwarce Instagrama?

Na pewno po wejściu do wyszukiwarki na Instagramie nie raz znalazłeś niebieską kropkę. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, prawdopodobnie nie wiesz, co oznaczają te niebieskie kropki. Jestem gruby Wpisz nazwę użytkownika Od influencera, aktora lub artysty w wyszukiwarce pojawia się niebieski punkt na tej samej linii, może to oznaczać kilka rzeczy.

Po pierwsze, jeśli niebieska kropka ma formularz czeku, oznacza to, że jest to zweryfikowany użytkownik przez Instagram. Ten rodzaj niebieskich kropek znajdują się tuż obok nazwy użytkownika. Z drugiej strony, jeśli ten niebieski punkt ma okrągły kształt i znajduje się nieco dalej od nazwy użytkownika, oznacza to coś innego.

profil na Instagramie

Oznacza to, że wspomniany użytkownik niedawno przesłał nowy post. Mogą wejdź na jego profil i sprawdź, czy tak jest. Krótko mówiąc, ogólne znaczenie niebieskiej kropki, gdziekolwiek się znajduje, jest takie, że w tej sekcji jest coś nowego, czego jeszcze nie widziałeś i co musisz zobaczyć. Na Instagramie jest wiele innych wiadomości, takich jak historie, które pojawiają się na zielono.

Dlaczego tylko kilka osób ma niebieską kropkę, która weryfikuje ich konta?

Wiele osób pomyliło niebieską kropkę z weryfikacją na Instagramie. W rzeczywistości jedyne, co łączy te dwie rzeczy, to tylko kolor, ponieważ ich znaczenia są zupełnie inne. Znaczenie każdego z nich to:

  • Niebieski punkt: służy do identyfikacji lub wskazania, że ​​w jakiejś sekcji jest coś nowego, co powinieneś zobaczyć, ponieważ być może jest to dla Ciebie interesujące, czy to wiadomość, czy nowa publikacja. Mają prawie taką samą funkcję jak powiadomienia push, jeśli chcesz, możesz je aktywować.
  • Weryfikacja niebieskiego czeku: służy to identyfikacji zweryfikowanych użytkowników na Instagramie. Weryfikacja umożliwia tym użytkownikom zarabianie na treściach, które przesyłają na swoje konta

Tak więc tylko niektóre osoby posiadają niebieski czek weryfikacyjny, ponieważ aby go uzyskać, należy spełnić określoną liczbę wymagań. nieosiągalne dla wspólnych kont. Większość osób, które mają tę niebieską kratkę, to artyści, aktorzy lub influencerzy.

dołącz do naszego kanału telegram