Skip to content

Co oznacza litera „F” na czacie Twitch? Odkryj znaczenie

29 de styczeń de 2021

Jeśli nie znasz znaczenia litery F na Twitchu, to super F; ok cicho, to tylko żart. Jeśli chcesz być modny pod względem nowoczesnego słownictwa, zostań z nami, ponieważ w tym poście poświęcimy się uważnemu wyjaśnieniu wszystkiego na temat Co oznacza litera „F” na czacie Twitch? Odkryj znaczenie.

Co oznacza dzisiaj litera „F”?

„F na czacie” lub „F” nie jest skrótem klawiszowym, jest to wyrażenie szeroko używane na Twitchu i innych platformach związanych z grami wideo, a nawet jest używane przez wielu znanych streamerów, takich jak na przykład El Rubius czy Auronplay. Znaczenie tego memu leży w grze Call of Duty: Advance Warfare, w 2014 roku, w którym umiera jeden z przyjaciół głównego bohatera.

Następnie na ekranie pojawił się komunikat mówiący o konieczności naciśnięcia klawisza F, aby wyrazić szacunek, jeśli chcesz kontynuować grę, to z wersji na PC.

Wtedy to sformułowanie trafiło na ekrany konsol do gier i komputerów PC, a obecnie jest używane przez streamerów i innych internautów, gdy podczas transmisji gier wideo zdarzają się takie rozczarowujące sytuacje, że wpadają w zabawne i ironiczne.

Na przykład w świecie gier wideo możesz powiedzieć „F”, gdy postać umiera, zabijają nas lub przyjaciela, gol jest chybiony lub źle grałeś swoją postacią.

Jak mam wymawiać literę „F” na Twitchu?

Jeśli chcesz już zawrzeć wyrażenie „F” w swoim słownictwie mówionym i pisanym, zalecamy, abyś wiedział, jak się je wymawia, a tym samym odpowiednio go używa.

Prawda jest taka, że ​​jeśli chodzi o wymowę, jest to bardzo proste, ponieważ czyta się ją tak, jak normalnie czyta się literę w języku hiszpańskim, czyli „Efe”. Przyjmuje się również, choć rzadko używane przez społeczność latynoską, angielską wymowę tego listu, to znaczy „Ef”.

Używa litery „F” na Twitchu iw prawdziwym życiu

Na Twitchu to wyrażenie jest często używane przez streamerów, gdy nie zrobili czegoś dobrze, więc normalne jest, gdy słyszy się, jak proszą swoich widzów o wpisanie „F na czacie”, jako znak tego, co zabawne i ironiczne danej sytuacji.

Dlatego często zdarza się, że jeśli streamer zginie w grze lub nie stanie się to, czego się spodziewał, litera „F” pojawi się na jego czacie tysiące razy, w wyraz szacunku lub kondolencji z odrobiną humoru dla streamera. Również podczas pobytu w pośród nas oszust okazał się przyjacielem.

Dzięki temu prostemu listowi społeczność graczy rozrosła się, dlatego by być wyrażeniem, które jest zwykle używane na Twitchu, przekroczyło miejsce, w którym się urodził i jest teraz używane na Facebooku, Twitterze, YouTube i innych portalach społecznościowych.

Jeśli chodzi o świat rzeczywisty, poza grami wideo, sieciami społecznościowymi i ogólnie Internetem, powszechne jest również używanie litery „F”, głównie przez najmłodszych, chociaż to wyrażenie nie zna ograniczeń wiekowych.

Przykładem jednego z najczęstszych zastosowań litery „F” w prawdziwym życiu jest sytuacja, gdy znajomy zabiega o względy dziewczyny, którą lubi, ale ona odrzuca go bez wyrzutów sumienia. Sposób „Złóż kondolencje” sytuacja polega na wysłaniu temu znajomemu „F” lub mówieniu tego twarzą w twarz.

Innym przykładem użycia litery „ F ” jest sytuacja, gdy dowiadujesz się, że na studiach, w szkole lub w jakiejkolwiek innej klasie, którą bierzesz, zostawili za dużo pracy domowej, jest to sytuacja, w której warto podzielić się „ F ” na czacie ze swoim przyjaciół, jednocześnie żartując z ilości zadanej pracy domowej.

z mobilnym show f na czacie

Zresztą, jeśli sytuacja jest tragiczna, to do tego stopnia przesadzone i ironiczne, „F” na czacie, możesz wyrazić to, co czujesz i przybliżyć siebie i swoich przyjaciół, mówiąc „F”.

Jak to wyrażenie oznacza więcej komedii Co szczerze, nie zalecamy używania go w sytuacjach naprawdę poważnych, takich jak śmierć kogoś, kogo znasz, lub inna poważna sytuacja, która nie ma nic wspólnego z żartami.