Skip to content

Co oznacza głośnik w WhatsApp i jaka jest jego prawdziwa funkcja?

29 de październik de 2021

WhatsApp to aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, której udało się zdobyć miejsce jako jedna z najpopularniejszych i najczęściej używanych. Dzięki dużej liczbie funkcji i łatwości komunikacji WhatsApp osiągnął spełnić wszystkie potrzeby użytkowników. Oprócz dodawania różnych nowych funkcji dla każdej aktualizacji.

Platforma tej aplikacji (zarówno wersja internetowa, jak i wersja na urządzenia mobilne) ma jedną z cech charakterystycznych obecność symbolu w postaci klaksonu, ten element można znaleźć w różnych miejscach i przestrzeniach w aplikacji. Dlatego znaczenie tego symbolu i jego znaczenie zostanie wyjaśnione poniżej.

Dlaczego WhatsApp używa symbolu klaksonu w grupach nadawczych?

WhatsApp ma dużą liczbę ikon zawartych w aplikacji, z których wszystkie są część projektu i tożsamości platformy. Każdy z nich pomaga zidentyfikować różne funkcje i narzędzia dostępne dla użytkownika, takie jak ikona naklejek na czacie lub ikona aparatu do przesyłania stanów, aby podać kilka przykładów.

Ikona lub symbol w postaci rogu reprezentuje czaty rozgłoszeniowe, które odpowiadają czatowi, w którym jedna lub więcej wiadomości może zostać wysłana do określonej liczby kontaktów, a ta zostanie wysłana prywatnie do wszystkich osób odpowiadających liście.

Grupy rozgłoszeniowe można tworzyć, przechodząc do menu głównego, naciskając trzy kropki w lewym górnym rogu ekranu. Wśród opcji kliknij „nowa transmisja”, a następnie wybierz kontakty, które chcesz dodać. Dzięki temu czat transmisyjny będzie już widoczny wśród twoich czatów WhatsApp.

W jaki sposób ucisza się osobę na WhatsApp za pomocą ikony „Głośnik”?

Oprócz reprezentowania grup nadawczych, symbol rogu ma w WhatsApp drugie znaczenie. Może znajdować się z boku czatu kontaktu lub grupy, zilustrowany jako róg z ukośną linią pośrodku. Ta ikona oznacza, że ​​wspomniany czat jest wyciszony i nie będziesz w stanie otrzymywać z niego powiadomień.

Proces wyciszania jednego lub więcej kontaktów jest dość prosty, wystarczy wejść na czat kontaktu lub grupy i kliknąć trzy punkty w prawej górnej części ekranu. Wśród opcji wybierz „wycisz powiadomienia”. Po wyciszeniu kontaktu z boku czatu pojawi się ikona klaksonu.

Wycisz grupy rozgłoszeniowe

Posiadając grupę lub listę rozgłoszeniową z kilkoma kontaktami, w ramach tego czatu opcja wyciszenia nie zostanie znaleziona, ponieważ jest to czat, na którym zostaną znalezione tylko wiadomości wysłane przez Ciebie, a odpowiedzi kontaktów z listy nie będą widoczne. Jeśli dana osoba odpowie na transmisję, zostanie to odzwierciedlone na czacie prywatnym.

Jeśli chcesz wyciszyć powiadomienia o odpowiedziach na audycję, najwłaściwszą rzeczą byłoby przejście do wyciszyć kontakty wybrane na liście rozgłoszeniowej.

Czy osoba wyciszona w WhatsApp może zobaczyć przesłane statusy lub historie?

Wśród użytkowników mogą pojawić się wątpliwości, jakie konsekwencje może mieć wyciszenie jednego lub więcej kontaktów, ale nie ma się czym martwić, ponieważ opcja wyciszenia nie zrobi nic innego, jak pominięcie powiadomień od kontaktu, więcej nie sprawi, że Twoje kontakty nie będą mogły zobaczyć historii.

Jeśli chcesz, aby dana osoba nie miała dostępu do twoich historii, możesz przejść do ustawień statusu i przejść do „prywatności statusu”. W tej sekcji dostępne będą opcje udostępniania statusów wszystkim kontaktom lub tylko ograniczonej liczbie osób.

ekran ze statusem WhatsApp

Jak długo można uciszyć daną osobę na WhatsApp?

Podczas procesu wyciszania powiadomień od kontaktu na WhatsApp, Platforma oferuje wśród swoich opcji czasy, w których możesz uciszyć osobę. Główne godziny do wyboru to 8 godzin, 1 tydzień lub zawsze. Wybierając żądany czas, wystarczy nacisnąć „OK”, a osoba zostanie wyciszona.

dołącz do naszego kanału telegram