Skip to content

Co mam zrobić, gdy mój chiński telefon komórkowy nie łączy się z Wi-Fi? – Rozwiązanie

8 de Maj de 2021

Jeśli jesteś użytkownikiem lub właścicielem chińskiego telefonu komórkowego, najprawdopodobniej miałeś problemy z połączeniem. W tej sekcji powiemy Ci Co możesz zrobić, gdy Twój chiński telefon komórkowy nie łączy się z Wi-Fi. W świecie smartfonów za każdym razem napotkamy ogromną różnorodność tych telefonów komórkowych. Tak więc znajomość tych informacji będzie bardzo przydatna.

Informacje o chińskich telefonach komórkowych

Dobrze, że uważasz, że zostały one wykonane bardzo popularne w sklepachZdominowali nawet rynek technologii na całym świecie dzięki ich niskiemu stosunkowi kosztów. Spośród tych urządzeń można zauważyć, że ich koszt zakupu jest stosunkowo niski w porównaniu do telefonów komórkowych innych marek, nawet smartfonów z wyższej półki.

Udało im się przyciągnąć uwagę efektownymi i dobrze wyposażonymi modelami w zakresie przechowywania. Jeśli chodzi o oprogramowanie, mają one kompatybilność z pobieraniem popularnych aplikacji, bez problemów, takich jak WhatsApp.

Jednak jednym z negatywnych punktów, które zauważyło wielu użytkowników, jest problem związany z Wi-Fi. Mają tendencję do łatwego odłączania sygnału od sieci. I właśnie w tym momencie pomożemy. ¿Co możesz zrobić, gdy Twój chiński telefon komórkowy nie łączy się z Wi-Fi? Oferujemy kilka alternatyw.

Opcja 1. Kroki, aby połączyć się z Wi-Fi

 • Chiński telefon komórkowy musi mieć system operacyjny Android, aby rozwiązać problem z połączeniem. W grupie ikon zlokalizuj „Ustawienia” i naciśnij go.
 • Wejdź do „Połączenia internetowe”.
 • Zostanie odzwierciedlonych wiele linii. W sekcji Wi-Fi zauważysz nazwę sieci, do której chcesz uzyskać dostęp. Kliknij wiersz „Wi-Fi”. A potem do „Nazwa sieci”.
 • Znajdziesz 2 przyciski, naciśnij ten, który mówi „zapomnieć”. Powtórzysz ten krok tyle razy, ile odzwierciedlonych zostanie dostępnych sieci.
 • Później uruchom ponownie telefon komórkowy.
 • Po ponownym włączeniu telefonu przejdź do ikony „Ustawienia”, wkrótce „połączenia sieciowe” i w końcu „Wi-Fi”. Na tym etapie telefon komórkowy zacznie ponownie łączyć się lub odtwarzać połączenie sieciowe, które posiadał wcześniej.
 • Do tego momentu powinno działać. Jeśli jednak problem będzie się powtarzał, oto inna metoda. Musisz zastosować reset w sieciach. Jest to sposób na wymuszenie ponownego nawiązania nowych połączeń.

Opcja 2. Kroki w celu zresetowania sieci

 • Najpierw przejdź do ekranu głównego. I przejdź do „Ustawień”.
 • naciśnij „Połączenia internetowe”. Dotknij 3 punkty widoczne po prawej stronie.
 • Wiadomość zostanie odzwierciedlona: „Zresetuj ustawienia sieciowe”. Jego naciśnięcie przywróci sieci Wi-Fi, mobilną transmisję danych i Bluetooth. Nacisnęliśmy przycisk „Resetowanie ustawień”.
 • Na koniec wracasz, aż dojdziesz do opcji „Wi-Fi”.
 • Spróbuj ponownie połączyć się z siecią, z którą byłeś połączony. Nowe połączenie zacznie się tworzyć bez błędów.

Jednak ponieważ są to chińskie telefony komórkowe, są one zwykle nieprzewidywalne w oczekiwanych wynikach. Ale nie martw się! Mamy kolejna prawie niezawodna alternatywa i wyjaśnione w prosty sposób.

użytkownik zadowolony z rozwiązania problemu

Opcja 3. Kroki, aby mieć połączenie Wi-Fi

 • Wróć do ikony „dostosowanie”.
 • A potem do sekcji „Wi-Fi”. Wybierz sygnał, do którego chcesz uzyskać dostęp (musisz najpierw mieć jego hasło). Trzymaj palec wciśnięty bez puszczania. A kiedy okno z dwiema opcjami zostanie odbite, dotknij „Modyfikuj sieć”.
 • Pojawi się okno ze szczegółowymi danymi dotyczącymi sieci. Przewiń w dół i włącz opcję „Pokaż opcje zaawansowane”.
 • Następnie naciśnij część z napisem DHCP. Istnieje wiele rzeczy, które można osiągnąć w tej linii, zmieniając adres IP. Gdy wiadomość zostanie ujawniona, aktywujesz element „statyczny”. Jednocześnie pokaże więcej opcji.
 • W części „Adres IPv4” istnieje szereg liczb, które zmienimy. Aby to zrobić, naciskasz cyfry, a klawiatura natychmiast pojawia się.
 • Liczba, którą zmodyfikujesz, będzie Ostatnie 2 cyfry. Przykład: jeśli seria była 192.168.1.128, nowa seria będzie 192.168.1.50. I naciśnij „zapisać”.

Podczas zapisywania można niemal od razu zauważyć, że łączy się z siecią. Dzieje się tak, ponieważ stary numer kończący się na 128 wydaje się być niezgodny z połączeniem. I dlatego problem występuje bardzo często. Możesz spróbować 60 lub 70. Mamy nadzieję, że opowiesz nam o swoich doświadczeniach z naprawianiem telefonu komórkowego.