Skip to content

Co jest lepsze do słuchania muzyki, Spotify lub iTunes?

28 de styczeń de 2021

Aplikacji do słuchania muzyki jest wiele, na szczęście nie musimy już uciekać się do wielu płyt, płyt CD i innych elementów fizycznych, bo przez internet można słuchaj praktycznie dowolnej piosenki. Ale dla wielu pojawia się pytanie, co lepiej jest słuchać muzyki, Spotify czy iTunes? Dziś pomożemy Ci rozwiązać to pytanie.

Spotify Stało się popularne w ostatnich latach w przeciwieństwie do iTunes, które od dawna są dostępne na rynku urządzeń Apple. W każdym razie aplikacja Spotify cieszyła się dużą popularnością, rywalizując z tą, która była niekwestionowaną królową iTunes, Dokonamy porównania, abyś mógł zdecydować, która aplikacja jest dla Ciebie najlepsza.

Powinieneś wiedzieć, że jest wiele porównań i wiele zastosowań. Na przykład wielu zastanawia się również, co jest lepsze Spotify lub Soundcloud i wiele innych porównań, które również powinni wziąć pod uwagę, aby wybrać idealną aplikację muzyczną.

Aspekty do porównania Spotify i iTunes

Jedyny sposób dojść do wniosku jeśli coś jest lepsze niż coś innego, porównuje je, do tego konieczne jest ustalenie pewnych kryteriów i właśnie o tym będziemy mówić w następnym miejscu. Przeczytaj uważnie poniższe punkty do dyskusji, aby wyciągnąć własne wnioski.

W każdym razie, zanim zaczniesz, jeśli jesteś użytkownikiem Spotify, powinieneś rozważyć najlepsze sztuczki Spotify, aby jak najlepiej go wykorzystać, ponieważ może to zmienić twoje postrzeganie aplikacji. Bez dalszej zwłoki kontynuujemy porównanie.

Cena

Od samego początku każdy z plików usługi obecne w iTunes i Spotify można uzyskać za cenę 9,99 €, co mogłoby oznaczać, że w tej sekcji jest remis, ale to nie koniec historii.

W rzeczywistości uważamy, że tutaj Spotify ma wszystko do wygrania, iTunes ma bezpłatny okres próbny wynoszący trzy miesiące, po którym będziesz musiał zapłacić poprzednią kwotę, aby cieszyć się aplikacją, ponieważ bezpłatny katalog iTunes jest bardzo mały.

Spotify oferuje wysokiej jakości darmowy system, dzięki któremu po prostu przeglądając reklamy obecne w aplikacji będziesz miał dostęp do praktycznie całego katalogu platformy. Dlatego pod względem ceny i korzyści w swojej darmowej wersji Spotify wygrywa w tej sekcji.

Jakość dźwięku

Jest to prawdopodobnie jeden z punktów, w których generowana jest większa debata, ponieważ darmowe wersje iTunes i Spotify oferują odpowiednio 160 kbps i 256 kbps. Co decyduje o tym, że przynajmniej w części wolnej jakość dźwięku iTunes jest lepsza. A co z wersjami płatnymi?

Jeśli chodzi o płatne wersje iTunes i Spotify, aplikacja firmy Apple oferuje format AAC, a Spotify oferuje mp3. Format AAC okazał się bardziej wydajny i zapewnia lepszą jakość dźwięku niż mp3, więc możesz uzyskać lepszą jakość w iTunes.

Katalog

Jeśli chodzi o katalog, uważamy, że obie aplikacje są powiązane, ponieważ każda oferuje więcej niż 30 milionów piosenek. W każdym razie niektórzy artyści nie pojawią się w Spotify, a inni mogą nie pojawić się w iTunes.

Mimo to obie aplikacje oferują rozszerzenie wspaniały katalog w którym można cieszyć się godzinami ciągłej muzyki, dla której ustalamy, że obie aplikacje są bardzo dobrze spozycjonowane w stosunku do muzyki w nich obecnej.

Również w odniesieniu do katalogu pojawia się porównanie między Spotify lub Amazon Music a tym, która platforma jest lepsza, kolejny pretendent, który należy wziąć pod uwagę, jeśli mówimy o ilości dostępnej muzyki.

Logo iTunes

Co jest lepsze do słuchania muzyki, Spotify lub iTunes?

Tak więc, widząc poprzednie punkty, czas odpowiedzieć na pytanie, a następnie Co jest lepsze do słuchania muzyki, Spotify lub iTunes? Prawda jest taka, że ​​nie jest to łatwa odpowiedź i zależy wyłącznie od tego, czego szukasz na tych platformach.

  • Jeśli chcesz uzyskać wyższą jakość dźwięku, iTunes może być najlepszą opcją.
  • Jeśli chcesz bezpłatna opcja i z dobrymi funkcjami (choć z reklamami) bez wątpienia Spotify jest najlepszy.
  • W przypadku katalogu uważamy, że oba są remisowe (z wyjątkiem tych artystów, którzy się nie pojawiają).

Jak wskazaliśmy wcześniej, odpowiedź na pytanie, co jest lepsze Spotify czy iTunes? Jest to coś, na co musisz sobie odpowiedzieć w odniesieniu do tego, co najbardziej przykuwa Twoją uwagę w każdym z zastosowań.

Wreszcie, jeśli nadal masz pytania dotyczące usług muzycznych, możesz rozważyć niektóre z najlepszych bezpłatnych alternatywnych aplikacji Spotify, ponieważ w innych przypadkach jest wielu konkurentów, którzy pozostają niezauważeni.