Skip to content

192.168.1.1: Co to jest, do czego służy, jak wejść do routera i zmienić ustawienia? – Wszystko co musisz wiedzieć

19 de styczeń de 2023

Czy wiesz, że z tego adresu IP korzystają miliony urządzeń na całym świecie? Ale jaki jest adres 192.168.1.1? W poniższym artykule, aby nieco rozwiać Twoje wątpliwości, powiemy dokładnie, do czego to służy ten adres IP, Po co to jest i jeszcze kilka pytań, abyś miał wszystko bardzo jasne, ponieważ może być całkiem przydatne, abyś wiedział trochę więcej o tym, czym jest ten adres IP.

Jaki jest adres 192.168.1.1?

Więc ten adres IP jest właściwie adresem całkowicie prywatnym dla każdego, ponieważ jest używany przez routery i różne urządzenia sieciowe różnych marek, więc wpisując ten adres w nasze eksplorator internetu Na przykład zamierzamy wejść w konfigurację naszego routera, oczywiście nikogo innego.

nie zostało zbyt wielu adresy IPv4, co do całego bloku 192.168.xx jest on całkowicie zarezerwowany do jednej rzeczy, a mianowicie do korzystania z sieci prywatnych. Kiedy więc odnosimy się do routera sieciowego, będzie on zawsze, ale zawsze używał adresu 192.168.1.1, brakujące bloki zostaną przypisane innym komputerom, aby dać jasny przykład, za każdym razem, gdy podłączasz nowy komputer do tej sieci, ostatni numer zostanie zmieniony, więc drugi komputer będzie miał IP 192.168.1.2 trzeci komputer będzie miał adres 192.168.1.2 i tak dalej za każdym razem, gdy dodasz nowy komputer do sieci.

Możesz wejść kiedy chcesz, nawet w tej chwili kiedy czytasz ten artykuł możesz wejść, po prostu z przeglądarki powinieneś napisać adres IP i automatycznie wejdą do panelu administracyjnego twojego routera domowego, jeśli nie wiesz zbyt wiele o konfiguracji, prosimy, abyś niczego nie dotykał, jeśli wszystko działa dobrze, jeśli nie działa dobrze lub masz poważne problemy, czyli nie są tymczasowe, Idealnie byłoby poszukać przycisku RESET na panelu, aby w ten sposób konfiguracja routera mogła wrócić do swoich początków.

Dlatego w przypadku jakiegokolwiek problemu, to przyciskiem RESET wszystko się restartuje i być może problem został rozwiązany, pamiętaj, że jeśli zamiast ruter korzystasz z modemu, adres IP że będziesz musiał wpisać, będzie 192.168.100.1 w przeciwieństwie do poprzedniego, ale wprowadzisz również coś, co stanie się panelem administracyjnym, aby móc kontrolować wszystko, co się przez niego dzieje.

Jak powiedziałem wcześniej, jeśli nie masz dużej wiedzy, najlepiej niczego nie dotykać i pozwolić ekspertowi rozwiązać problem.zmienić ustawienia routera

Co można zrobić za pomocą adresu 192.168.1.1

Pierwszą rzeczą, którą należy zrozumieć na temat tego kierunku, jest to, że Jest to element stosowany w każdej sieci z małą i prywatną przestrzenią. Gdzie wspomniany adres sieciowy obejmuje jeden z powszechnie używanych w miejscach domowych i przestrzeniach prywatnych, w których nie ma zbyt wielu użytkowników.

Po zrozumieniu tego faktu można stwierdzić, że za pomocą tego adresu można wykonać wiele różnych elementów. Co daje nam moc dokonywania pewnych modyfikacji, o których zapewniamy użytkowników mieć dostęp do bezpiecznego nośnika gdzie skonfigurowany jest wspomniany adres IP, możesz zwiększyć jego prędkość.

Wśród różnych zadań, które można zrealizować za pomocą adresu IP, są:

  • Pierwszą rzeczą, którą można zrobić przy użyciu adresu IP, jest poprawić poziom bezpieczeństwa naszej sieci WiFi aby w pełni skorzystać z tej usługi. Jednym z tych elementów jest możliwość wyznaczenia portów, przez które informacje są wysyłane lub odbierane, na przykład aplikacji do przesyłania wiadomości.
  • Dodatkowo możesz zobacz, czy niechciani użytkownicy mają dostęp do naszego WiFi za pomocą oprogramowania lub poprzez menu ustawień naszego routera. W tym miejscu zostanie wyświetlone każde podłączone urządzenie i będzie można zablokować dostęp tych użytkowników do naszej sieci.
  • W ten sam sposób masz alternatywę modyfikacji lub zmiany nazwy użytkownika i hasła, jeśli chcesz. zapewnić bezpieczeństwo naszej sieci. Można to zrobić, wchodząc do menu ustawień, a następnie wprowadzając nową nazwę użytkownika i hasło, jeśli je zmienisz, możesz rozszerzyć i poprawić sygnał swojej sieci Wi-Fi.

Zastosowania możliwości modyfikacji adresu IP są znaczące, podkreślając nie dotykanie tych elementów, jeśli nie masz niezbędnej wiedzy. Powoduje to trudności dla użytkownika w łączeniu się ze zwykłą siecią.

dołącz do naszego kanału telegram