Skip to content

【Miniatury】 ▷ ⭐ Czym są i jak je usunąć? ⭐

24 de wrzesień de 2023

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy można wyczyścić miniaturę plików w pamięci podręcznej? Prawda jest taka, że ​​w tym artykule chcemy pokazać Ci wszystkie informacje i krok po kroku, które musisz wziąć pod uwagę w tym zakresie. Rzeczywiście, może nie jest to najważniejszy tutorial na świecie, ale mimo to chcemy pokazać Ci kilka szczegółów, które prawdopodobnie będą dla Ciebie przydatne.

Przestrzeń na naszych urządzeniach mobilnych to jedna z najcenniejszych rzeczy. Zwłaszcza jeśli telefon komórkowy jest niskiego lub średniego zasięgu, a jego pamięć nie jest zbyt duża. Dlatego musimy bardzo uważać na to, co pobieramy i przechowujemy. The miniatury Może to zająć dużo pamięci wewnętrznej Androida, co przekłada się na mniej miejsca na inne rzeczy, co niewątpliwie może być bardzo denerwujące. AleCo to są miniatury? To jest możliwe usuń miniatury? Następnie odpowiemy na wszystkie te pytania i nauczymy Cię jak usunąć miniatury swojego telefonu komórkowego.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę w takich przypadkach, jest to, że rzeczywiście możesz usunąć widok miniatur plików w pamięci podręcznej, dlatego postaramy się pokazać, jak to zrobić. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że jest to dobry sposób na zwolnienie miejsca w systemiewięc oczywiście równie dobrze możesz to wykorzystać w ten sposób.

Co to są miniatury?

Przede wszystkim musimy zrozumieć, czym są miniatury. W kilku słowach są to miniatury obrazów, które masz na swoim urządzeniu, jest to kopia obrazów i zdjęć, które zapisałeś na telefonie komórkowym, ale w miniaturze.

Miniatury lub miniatury Są tym, co widzimy w galerii lub aplikacjach przed powiększeniem wspomnianego obrazu. To tak, jakby był podglądem danego zdjęcia, który ma pomóc Ci w wyszukaniu konkretnego zdjęcia, zanim będziesz musiał je powiększać. Dlatego też, gdy dotkniesz obrazu podglądu lub miniatury, rozwinie się on i wyświetli zdjęcie w pełnym rozmiarze.

Jak otwierać pliki miniatur

Jak wspomniałem powyżej, aby otworzyć plik miniatur, wystarczy po prostu kliknąć na miniaturę, aby ją powiększyła. Wszystkie zdjęcia, które masz na swoim urządzeniu, mają miniatury, więc możesz sobie wyobrazić, że w zależności od liczby zdjęć, które masz na nim, zajmowana przez nie przestrzeń dyskowa może być ogromna.

Oszczędność miejsca na Androidzie

Posiadanie zbyt wielu zdjęć w telefonie może zająć całe dostępne na nim miejsce. Ale nie martw się, to możliwe. usuń miniatury na zawsze i możesz nawet skonfigurować urządzenie tak, aby nie generowało ich automatycznie ponownie i w ten sposób móc zapisać dużą liczbę zdjęć, oszczędzając miejsce na poprzednich obrazach, które są generowane automatycznie, chyba że skonfigurujemy to w ten sposób nie zdarza się. zdarza się.

A jeśli usunę miniatury, co się stanie?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, są to poprzednie zdjęcia, miniaturki tego, co zobaczysz po powiększeniu zdjęcia. Dlatego nie powinno być żadnego problemu z ich usunięciem, ponieważ oryginalne zdjęcia zostaną zapisane na Twoim telefonie komórkowym.

Jak usunąć miniatury Androida na zawsze

Najlepsza opcja dla usuń miniatury z urządzenia mobilnego Bez wątpienia dzieje się to za pośrednictwem aplikacji CCleaner co prawdopodobnie brzmi dla Ciebie znajomo, ponieważ jest dostępne również dla systemu Windows i bardzo dobrze pomaga w utrzymaniu optymalnych warunków obu systemów operacyjnych.

  • Po pobraniu aplikacji będziesz musiał ją uruchomić.
  • Teraz wystarczy kliknąć przycisk „Analizuj”.
  • Poczekaj na zakończenie procesu, a po jego zakończeniu musisz sprawdzić, czy jedynym zaznaczonym polem jest „Pamięci podręcznej miniatur”.
  • W sekcji „Pamięć podręczna miniatur” zobaczysz liczbę plików, które zostaną usunięte, oraz ilość miejsca, którą zaoszczędzisz w ten sposób.
  • Gdy wszystko będzie gotowe, wystarczy nacisnąć przycisk pod wszystkim, co mówi „Wyczyść” lub „Wyczyść”, aby usunąć wszystkie miniatury znajdujące się w pamięci podręcznej.

Jak usunąć miniatury Androida

Jeśli nie chcesz używać żadnej aplikacji do ich automatycznego usuwania, możesz zrobić to ręcznie.

W tym celu musisz mieć eksplorator plików Androida. Jeśli nie masz żadnego zainstalowanego domyślnie na telefonie komórkowym, możesz wybrać Amaze File Manager, chociaż może to być dowolny.

Po otwarciu eksploratora plików musisz przejść do folderu z napisem „DCIM”.

W tym folderze będziesz musiał usunąć dowolny katalog o nazwie „.thumbnails”. Jeśli ten folder nie pojawi się, musisz włączyć opcję „Pokaż ukryte pliki”.

Zapobiegaj automatycznemu generowaniu miniatur

W przypadku, gdy nie chcesz miniatury są regenerowane na swoim urządzeniu unikanie tego jest całkiem proste i w wielu przypadkach konieczne. Ponieważ jeśli masz problemy z miejscem na telefonie komórkowym, chyba że zapobiegniesz ich automatycznej regeneracji. Prędzej czy później będziesz miał ten sam problem.

Aby zapobiec ponownemu tworzeniu się miniatur w aplikacji galerii, konieczne jest dodanie dodatkowego pliku do folderów ze zdjęciami i filmami. W ten sposób zapobiegniesz automatycznemu generowaniu miniatur każdego z plików znajdujących się w galerii.

Aby to osiągnąć, musisz ponownie użyć Eksploratora plików. Ponownie będziesz musiał uzyskać dostęp do folderu „DCIM” (możesz to zrobić nawet w poszczególnych folderach obrazów). Będąc w tym folderze, musisz skorzystać z opcji „Dodaj plik” w eksploratorze.

Teraz wpisz nazwę .nomedia i po prostu kliknij „Utwórz”.

Ta sztuczka ma na celu zapobieganie automatycznemu generowaniu wszystkich poprzednich obrazów w dowolnej aplikacji, która je generuje. Nie tylko w aplikacji galerii.

Blokuj generowanie miniatur

Inna metoda uniemożliwić tworzenie miniatur Wystarczy wejść do folderu /DCIM/. Miniatury. Pliki są zwykle spakowane z nazwami bardzo podobnymi do „.thumbdata1-45879988”.

Dlatego wystarczy zastąpić ten plik innym, całkowicie pustym, niezależnie od rodzaju pliku. Naprawdę ważne jest to, że ma tę samą nazwę i nadpisujesz ją.

Możesz znaleźć kilka spakowanych plików. Jeśli tak, powinieneś powtórzyć proces na każdym z nich.

Wyczyść widok miniatur plików w pamięci podręcznej

Cóż, powiedzieliśmy już wtedy, że mamy możliwość usunięcia miniatur plików z pamięci podręcznej, dlatego wygodnie jest przeanalizować, jak możemy to wykonać krok po kroku bez problemów. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że usunięcie pamięci podręcznej miniatur to proces, który zajmie kilka sekund.a jeśli masz trochę mało miejsca, powinieneś to przeanalizować.

Rzeczywiście, jeśli nie masz aplikacji czyszczącej, która specjalnie pozwala usunąć wszystkie miniatury obudowy, Musisz wiedzieć, że wskazane jest zainstalowanie eksploratora plików, takiego jak ES File Explorer. Po zainstalowaniu znajdziesz dostępne miniatury i będziesz musiał po prostu wybrać je wszystkie, aby je usunąć, nic więcej.

Teraz, w ten sam sposób, musisz wiedzieć, że ten proces nie usunie automatycznie zdjęć z Twojego urządzenia, jedyne, co robi, to całkowicie usuwa wszystkie miniatury z etui. Oznacza to, że gdy masz zamiar usunąć miniatury plików z pamięci podręcznej, Nie będziesz miał się czym martwić, ponieważ cała Twoja zawartość nadal tam będzie.

OK, teraz wiesz, jak usunąć widok miniatur plików z pamięci podręczneji jak widzieliście, jest to naprawdę proste, chociaż jak zawsze poprosimy Cię o pozostawienie nam komentarza, jeśli masz jakieś pytania, abyśmy mogli pomóc Ci w tego typu sytuacjach. Aby to zrobić, możesz skorzystać z komentarzy do tego samego artykułu.

Inne podobne pytania, które użytkownicy zadali nam w tym zakresie Dotyczą one następujących kwestii: co się stanie, jeśli usunę miniatury galerii, usunę miniatury Androida, pamięć podręczną obrazów Androida, plik kciukdata3, czy można usunąć plik miniaturek3, jak otworzyć pliki miniatur, usunąć dane miniaturek3 o.thumbnails Android. Jeśli masz inne pytania w tym zakresie, po prostu zadaj je w komentarzach do tego artykułu.

Czy udało Ci się krok po kroku wyczyścić miniaturę pliku z pamięci podręcznej?

dołącz do naszego kanału telegram