Skip to content

▷ ▷ Jak odblokować tablet z systemem Android na komputerze?

23 de czerwiec de 2023

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak odblokować tablet z Androidem z komputera? W tym sensie musisz wiedzieć, że jest to jeden z głównych samouczków, o które zwykle proszą nas nasi obserwujący, dlatego pokażemy Ci wszystkie szczegóły na ten temat, które powinieneś wziąć pod uwagę. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jeśli chodzi o odblokowywanie tabletu z Androidem z komputera, jest to, że musisz wykonać pewne kroki, aby uniknąć błędów. i w końcu tego pożałujesz, więc przejdźmy do procedur.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że większość użytkowników, którzy chcą wiedzieć, jak odblokować tablet z Androidem, chce uzyskać dostęp do tej wiedzy, aby wykonać twardy reset lub otworzyć program ładujący urządzenia, więc oczywiście może to być Twoja sprawa . . Prawda jest taka, że ​​poniżej pokażemy Ci wszystkie kroki niezbędne do odblokowania tabletu z Androidemdzięki czemu masz możliwość dostępu do funkcji, które w przeciwnym razie byłyby oczywiście poza twoim zasięgiem.

Odblokuj tablet z Androidem z komputera

Cóż, zacznijmy więc od początku i musimy powiedzieć, że kiedy próbujemy uzyskać dostęp do różnych rejestrów systemowych, zalecamy wcześniejsze wykonanie kopii zapasowej. Jeśli już to zrobiłeś, kroki, aby odblokować program ładujący tabletu, są następujące:

Z tabletu przejdź do Opcje programistyczne, Włącz debugowanie USB

Podłącz tablet do komputera za pomocą kabla USB

Pobierz program ADB z tego linku

Wewnątrz ADB wpisz następujące polecenia:

  • powłoka adb
  • jego
  • rm /data/system/locksettings.db
  • rm /data/system/locksettings.db-wal
  • rm /data/system/locksettings.db-shm
  • ponowne uruchomienie

Tablet uruchomi się ponownie, a następnie zostanie pomyślnie odblokowany

Odblokuj tablet z Androidem z komputera, aby zapomnieć wzór

Teraz jest prawdopodobne, że przy innych okazjach spróbujesz odblokować program ładujący Androida z komputera, ponieważ zgubiłeś wzór blokady. Musisz wiedzieć, że w takich przypadkach powinieneś wykonać twardy reset z tabletu z systemem operacyjnym Android. W ten sposób będziesz mieć możliwość usunięcia całej zawartości bez konieczności pozostawiania otwartego programu ładującego. Jeśli zapomniałeś schematu i potrzebujesz zresetować tablet do ustawień fabrycznych, musisz wiedzieć, że jest to najlepsza metoda, jaką możemy polecić..

W każdym razie, istnieje kilka szczegółów, które należy wziąć pod uwagę przed kontynuowaniem, zaczynając w pierwszej kolejności od wyjęcia karty microSD z urządzenia, aby uniknąć utraty informacji. Następnie wyłącz urządzenie, a jeśli bateria jest wyjmowana, wyjmij ją przed kontynuowaniem:

Wejdź w tryb Odzyskiwanie, dla którego musisz nacisnąć kombinację Przycisk głośności + przycisk blokady lub przycisk głośności – i przycisk blokady. Możesz także wejść z komputera, otwierając konsolę i uruchamiając „przywrócenie ponownego uruchomienia adb” z konsoli poleceń, o ile masz zainstalowany ADB. Zobaczysz, że pojawi się menu. Następny krok polega na wybraniu opcji Wyczyść dane / wyczyść przywracanie ustawień fabrycznych i wyczyść partycję pamięci podręcznej za pomocą klawisza zasilania na klawiaturze.

Po wybraniu opcji otworzy się małe menu, w którym należy dokonać wyboru Teraz uruchom system ponowniepo czym tablet wyłączy się automatycznie. Po kilku minutach włączy się ponownie, a następnie zostanie całkowicie odblokowany.

Czy udało Ci się odblokować tablet z Androidem z komputera w ten sposób krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram