Skip to content

Xbox 360 vs Xbox One vs Xbox Series X/S: co jest lepsze? Charakterystyka, różnice i ceny

27 de październik de 2022

Konsole do gier wideo pojawiły się kilka lat temu, aby ostatecznie zadomowić się wśród nas. Prawda jest taka, że ​​dzisiaj mamy trzy świetne alternatywy na rynku kiedy szukamy wśród bardziej zaawansowanych opcji.

Jeden z nich jest PS4 Sonynastępca PS3, a po stronie Microsoftu znajdziemy Xbox Onektóry ma zastąpić poprzednią konsolę Xbox 360.

Wszystkie alternatywy mają wielkie mocne strony, ich wsparcie pochodzi z najbardziej rozpoznawalne firmy w branży gier wideo. Z jednej strony Sony, jeden z najważniejszych światowych producentów elektroniki użytkowej; az drugiej Microsoft, który projektuje i sprzedaje programy komputerowe w ramach swojego pakietu programów biurowych oraz niezbędne urządzenia elektroniczne w działaniu większości komputerów PC.

Oczywiście wiemy, że wielu użytkowników może być w tej chwili zainteresowanych możliwością zabrania jednego z nich do domu. A ponieważ ceny różnią się w zależności od rodzaju technologii, chcemy pokazać, co różnice beton między Xbox 360, Xbox One i Xbox Series X/S.

W oparciu o te różnice, możesz sam zdecydować jeśli trzeba postawić na najnowsze z nich, czy na najstarsze i najtańsze wystarczy.

Różnice między Xbox 360, Xbox One i Xpudełko Seria X/S

Jak powiedzieliśmy wtedy, jeśli jesteśmy fanami konsol Microsoftu lub jeśli chcemy bawić się niektórymi z jego serii gier wideo, musimy koniecznie wybierz Xbox One, Xbox 360 lub Xbox Series X/S. Chociaż istnieją również emulatory mobilne, które można dostosować do niektórych urządzeń, aby uzyskać wrażenia podobne do korzystania z konsol.

Rzecz w tym, że pierwszy z nich przychodzi zastąpić drugą i moglibyśmy przewidzieć, że jest „lepiej”. Nie oznacza to jednak, że wszyscy użytkownicy koniecznie wymagają tak dużej mocy, więc zamierzamy trochę określić, w jaki sposób się różnią, abyś wiedział, z którym z nich pozostać.

Pierwszą rzeczą, którą musimy przeanalizować w takich przypadkach, jest oczywiście potencjał każdej konsolii dlatego, gdy mówimy o Xbox Series X/S, najbardziej zaawansowanym od Microsoftu, zawiera on 16 GB typu GDDR6, pamięć główną, która komunikuje się z SoC przez 320-bitową magistralę.

Ze swojej strony Xbox One ma 8-rdzeniowy procesor i 8 GB pamięci RAM, tyle samo co jego główny rywal, PS4. Jednocześnie nie możemy stracić z pola widzenia faktu, że doświadczenie w ogóle, ze społecznego punktu widzenia, jest bardzo wzbogacone.

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to zaawansowane centrum multimedialne, które sprawi, że nasz telewizor staje się Smart TVdo tego stopnia, że ​​będziemy nawet w stanie kontrolować to za pomocą naszego głosu, jeśli tego chcemy.

Z drugiej strony trzeba powiedzieć, że kiedy pojawił się Xbox One ze wszystkimi nowościami prezentowanymi przez Microsoft, niektóre z nich zwieńczyły pozytywne recenzjejak nowy Kinect, znacznie dokładniejszy niż poprzedni.

Sterowanie głosowe też działa bardzo dobrze, choć prawdą jest też, że nadmierne uzależnienie od konsoli połączeń internetowych wielu użytkownikom nie podobało się to zbytnio.

Dzieje się tak, ponieważ wymaga tego nawet kilka tytułów dla jednego gracza, podczas gdy wielu uważa, że ​​przynajmniej w tych przypadkach należało ustanowić wyjątek. Kolejną kwestią, która przynajmniej na początku nie była zbyt zabawna dla użytkowników Xbox One, jest to, że można aktywować polecenie głosowe wydawać rozkazy.

Niemniej jednak, to polecenie będzie nagrywać wszystkie rozmowy dzieje się wokół ciebie, kiedy oczywiście wiele osób będzie poruszało prywatne sprawy, z którymi nie chcielibyśmy, aby ktokolwiek zadzierał.

informacje techniczne o Xbox One, Xbox 360 lub Xbox Series X/S.

Prawdopodobnie chcesz mieć informacje dotyczące różnic technicznych które istnieją między trzema konsolami. Wcześniej wspomnieliśmy o danych technicznych Xbox Series X/S.

Teraz tobie też pokażemy co musisz wiedzieć o Xbox 360 Posiada 3-rdzeniowy procesor Xenon Power PC o częstotliwości 3,2 Ghz, procesor graficzny Ati Xenos 500 Mhz i 512 MB pamięci RAM GDDR3. Towarzyszy temu wymienny dysk twardy od 20 do 320 GB.

Tak, przy konsoli Xbox Onepodkreślamy, że składa się z procesora AMB Jaguar z 8 rdzeniami i częstotliwością 1,75 Ghz, 8 GB pamięci DDR3 o częstotliwości 2133 MHz, procesora graficznego AMD Radeon GCN o częstotliwości 800 MHz i wreszcie wewnętrznego dysku twardego o pojemności 500 GB.

Chociaż w tym aspekcie pojawiły się już lepsze wersje, różnica między trzema konsolami, jak możemy zobaczyć, To jest godne uwagi.

różnice xbox 360 xbox s i xbox one

Jeśli nie interesujesz się szczegółami technicznymi, to powinieneś wiedzieć, że różnica przekłada się na to, że na Xboksie 360 ​​znajdziemy aż 30 klatek na sekundę (FPS); Xbox One z łatwością zarządza podwojoną ilością, a Xbox Series X / S czterokrotnie zwiększa liczbę FPS, którą zarządza Xbox 360.

Mianowicie, najnowsza grafika konsol są oczywiście przełożeni do tych z najstarszych, ponieważ ich ładowanie zajmuje znacznie mniej czasu. Dlatego ogólna wizja jest znacznie bardziej realna, co możemy zauważyć zwłaszcza w tytułach dużych pejzaży.

Z tego powodu musimy powiedzieć, że chociaż Xbox 360 nadal działa bardzo dobrze, można nawet grać w jego gry z komputera; a Xbox Series X/S nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Tak, warto włożyć trochę więcej pieniędzy i zabierz drugi do domu, a nawet opcja Xbox One wcale nie jest zła.

Czy uważasz, że warto wydać więcej na Xbox Series X/S, czy uważasz, że z Xbox One lub Xbox 360 wystarczy Ci na co dzień?

dołącz do naszego kanału telegram