Skip to content

Asus Zenbook vs MacBook Pro, który jest lepszy? Główne różnice, zalety i wady

1 de czerwiec de 2023

On rynek laptopów Od lat jest interesujący ze względu na setki różnych produktów, które może zaoferować nam wszystkim, którzy szukają mocy, tak, ale można ją również przetransportować tam, gdzie musimy się udać.

Oczywiście wiemy, że Apple zawsze było jednym z nich najlepiej oglądane firmy przez większość opinii publicznej w tym segmencie, ale nikt nie jest świadomy, że istnieje wybrana grupa innych, którzy usilnie naciskają, aby zostawić to w tle, jak ma to miejsce w przypadku Asusa.

W tym momencie i kładąc nacisk na wszystko, co ma związek z rynkiem urządzeń ultraprzenośnych, naprawdę konstruktywne wydaje się dokonanie analizy cech, choćby w formie porównania, między MacBooka Pro i Asusa Zenbooka NX500zakład tej chińskiej firmy, który wielu nawet skatalogował jako kopię drużyny chłopców z Cupertino, ale mimo to był udany, więc nie ma nic lepszego niż postawienie ich twarzą w twarz.

Funkcje Asusa Zenbooka

Dobrym sposobem, aby dowiedzieć się, czy powinniśmy pozostać przy Asusie Zenbooku, czy MacBooku Pro Retina, jest bezpośrednie porównanie cech obu komputerów iw tym sensie musimy zacząć od azjatyckiego terminala, aby podkreślić przede wszystkim jego ekran , a 15,6-calowy z bardziej niż interesującą rozdzielczością 3840×2160 pikseli, czyli tym, co mogliśmy zaczęto nazywać 4K.

Ale nie tylko zenbook asusa oferuje nam pierwszorzędną jakość obrazu, ale jest też ekranem dotykowym, za pomocą którego możemy sterować nim opuszkami palców, korzystając z zalet i korzyści, jakie oferuje system operacyjny Windows w jego najnowszych wersjach. 10, w tej wersji można bardzo łatwo usunąć wirusy.

Następnie, jeśli chodzi o wagę obu urządzeń, która jest niezbędna przy zabieraniu ich w jedną lub drugą stronę, i żeby nie podkreślać tego ponownie, musimy powiedzieć, że oba są praktycznie równe około 2 kilogramów.

Następnie zastanawiamy się, co ma wspólnego z mocą tych dwóch urządzeń, o których w pierwszej kolejności podkreślimy, że oba terminale mają procesor Intel i7, który jest najlepszy, jaki możemy dostać się teraz. Asus Zenbook ma wtedy moc, której potrzebujesz na co dzień, nawet w warunkach maksymalnego zapotrzebowania, będąc jednym z głównych konkurentów Apple w tej sekcji.

Bateria to kolejny element, na który użytkownicy stopniowo zaczynają zwracać większą uwagę, gdy napotykamy problemy związane z autonomią innych urządzeń tworzących ten sam segment. Według jego twórców, Asus Zenbook osiąga od siedmiu do osiem godzin użytkowania bez problemówcoś, co z drugiej strony będzie również zależeć od twoich nawyków.

Jeśli chodzi o pojemność pamięci tych dwóch terminali, stwierdzamy, że istnieje również równość między nimi, ponieważ mają one dyski półprzewodnikowe o pojemności do 512 GB, co wcale nie jest złe. A o pojemności pamięci RAM, w jej lepsze wersje osiągają 16 GB.

Wreszcie ostatnią rzeczą, która pozostaje do przeanalizowania wokół Asus Zenbook, jest jego karta graficzna, a Nvidię GTX 850Mco pozwoli Ci być spokojnym przez długi czas, że masz najlepszą opcję pod ręką w tym zakresie.

Cena Asusa ZenBooka

A ile kosztuje sprzęt Asusa? Cóż, należy wziąć pod uwagę, że ponieważ jest to urządzenie, które, jak widzieliśmy, ma kilka podobieństw do MacBooka Pro, jest również zobowiązane do podobnej ceny początkowej. Odnosimy się wtedy do kosztu większego niż 1700 dolarów lub euro, które możemy znaleźć do około 2000 dolarów lub euroi choć może się to wydawać dużo pieniędzy, to są to dwa przenośne rozwiązania, które naprawdę są tego warte.

Funkcje MacBooka Pro

Od teraz musimy więc odnosić się do tego, co może nam zaoferować MacBook Pro Retina, zaczynając od 15-calowego ekranu w wersjach Retina i bez Retina, o maksymalnej rozdzielczości 2880×1800 pikselico plasuje go na drugim miejscu za dzisiejszym rywalem.

Jeśli chodzi o moc procesora, wspomnieliśmy już o zbiegu okoliczności podczas integracji obu Intel i7, chociaż Apple ma przewagę ze swoim zespołem, biorąc pod uwagę, że początkowa prędkość 2,3 Ghz może być rozszerzyć do 3,5 GHz kończy, wydajność owerloka, która stawia go jako jednego z najlepszych na rynku.

Od strony baterii, choć testy wskazują, że MacBook Pro będzie miał podobną autonomię jak jego konkurent w tym artykule, nie należy zapominać o tym, że sprzęt Apple wyróżnia się trwałością i że w dłuższej perspektywie logicznie myśl, że twoja bateria ma dłuższą żywotność niż Zenbook.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, podobnie jak jej dzisiejszy „wróg”, MacBook Pro Retina ma co najwyżej 16 GB pojemności, choć domyślnie dostępne są wersje 8 GB. Tymczasem pojemność pamięci wewnętrznej wynosi 512 GB.

I na koniec musimy zatopić się na chwilę w grafice tego urządzenia, by stwierdzić, że 15-calowy MacBook Pro posiada grafikę Intel Iris Pro.

Cena MacBooka Pro

Jeśli już rozmawialiśmy ogólnie o cenie obu urządzeń, to musimy powiedzieć, że MacBook Pro Retina jest zwykle nieco droższy na rynku niż Asus Zenbook, więc możemy polecić szukanie gwarancji w obu przypadkach. zgodnie z uniknąć problemówTwój Mac może być czyszczony łatwiej niż Asus.

przewaga macbooka nad asusem

Który jest lepszy? Asusa Zenbooka lub MacBooka Pro

Ogólnie rzecz biorąc, nietrudno stwierdzić, że mamy do czynienia z dwoma naprawdę znakomitymi zespołami, co widać również po parytecie, jaki istnieje w wielu ich parametrach technicznych. Podczas gdy jeden serwer będzie pasował do MacBooka Pro Retina ze względu na większą szybkość i oczekiwaną żywotność, zrozumiałe jest również, że inne pójdą z Zenbookiem ze względu na ekran o wyższej rozdzielczości i bardziej zaawansowana sekcja graficzna.

dołącz do naszego kanału telegram