Skip to content

Jak wyczyścić komputer Mac, MacBook i MacBook Pro od środka i na zewnątrz — zalecenia

13 de styczeń de 2022

Jeśli MacBook działa nietypowo niż zwykle, wentylatory i inne obszary mogą być zablokowane przez kurz, co może uniemożliwić im utrzymanie pełnego chłodzenia komputera. Oto jak wyczyścić komputer lub MacBooka dzięki czemu możesz w mgnieniu oka wrócić do intensywnej pracy przy komputerze.

Jeśli Twój MacBook działa więcej gorąco niż normalnie, wentylatory chłodzące i inne obszary mogą być zablokowane przez kurz, co może uniemożliwić schłodzenie całej maszyny.

Oto jak wyczyścić MacBooka, aby móc wrócić do intensywnej pracy z komputerem w mgnieniu oka.

Co będzie potrzebne do wyczyszczenia laptopa Mac lub MacBook

  • Śrubokręt P5 Pentalobe: Większość MacBooków używa śrub P5.
  • Jeśli jeszcze go nie masz, najlepiej kupić zestaw zawierający bit P5.
  • Przyssawka: Wymagane, jeśli masz MacBooka 2016 lub nowszego.
  • Powietrze sprężone lub w puszce: Łatwy sposób na usunięcie większości kurzu.
  • Waciki: Doskonały do ​​usuwania lub rozluźniania uporczywych cząstek kurzu lub brudu.
  • Organizacja i cierpliwość: Będziesz chciał śledzić śruby i nie spiesz się z czyszczeniem MacBooka.

Część pierwsza: zdejmij dolną pokrywę

Ten krok jest prawie taki sam w przypadku każdego nowoczesnego MacBooka, z wyjątkiem nowszych modeli paska dotykowego.Odwróć MacBooka, aby część dno jest skierowane do góry, możesz również wyczyścić mysz.

Weź śrubokręt pentalobe P5 i wykręć śruby na obwodzie MacBooka. Prowadzić rejestr każda śrubka i dokąd idzie, ponieważ niektóre z nich mają różne długości.

Po wykręceniu wszystkich śrub można podnieść dolna pokrywa od tyłu. Niektóre modele MacBooka.

Mają też kilka małych klipsów, które utrzymują pokrywę na miejscu od środka, ale można je podnieść przykryj ostrożnie, aby zwolnić.

Ale już, począwszy od MacBooka Pro Touch Bar w 2016 roku (w tym modele bez paska dotykowego), Apple wprowadził nowy krok, aby zdjąć dolną pokrywę.

Oprócz śrub pentalobe musisz również użyć przyssawki i kostki do gitary, aby całkowicie zdjąć pokrywę.

czyszczenie klawiatury Mac

Część druga: sprawdź wnętrze i znajdź wentylatory do czyszczenia MacBooka

Po usunięciu dolnej pokrywy masz teraz dostęp do wewnętrznych komponentów MacBooka. Poświęć trochę czasu na sprawdzenie wszystkiego pod kątem nagromadzenia kurzu. Prawdopodobnie nie będziesz musiał tak mocno wyglądać.

Później, zlokalizuj otwór wentylacyjny. Możesz mieć więcej niż jeden, w zależności od konkretnego modelu, ale łatwo je zauważyć. Po prostu szukaj czarnych okrągłych rzeczy, które wyglądają jak turbiny, ważne jest również, aby usunąć wirusy i wewnętrznie wyczyścić komputer.

Prawdopodobnie będzie to miejsce największego nagromadzenia kurzu, ponieważ wentylatory chłodzące zasysają powietrze z otoczenia. Następnie, jeśli twój dom jest szczególnie zakurzony, możesz mieć przed sobą przyzwoitą robotę sprzątania.

Krok trzeci: delikatnie zdmuchnij dowolny proszek

Następnie weź puszkę ze sprężonym powietrzem i zacznij delikatnie zdmuchnij proszek gdziekolwiek to zobaczysz. Nie musisz całkowicie dławić przepustnicy, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia podzespołów.

Kiedy dotrę do wentylatoraPamiętaj, aby trzymać wentylator na miejscu palcem i zapobiegać jego obracaniu się podczas używania sprężonego powietrza.

W przeciwnym razie wentylator będzie się kręcił znacznie mocniej szybko niż jest zaprojektowany, które mogą uszkodzić silnik wentylatora i łożyska wentylatora.

Jak zrobić proste czyszczenie MacBooka?

Coś, co zwykle daje sygnał, że urządzenie wymaga konserwacji, przegrzewa się, to nawet występuje z MacBookami dla których konieczna jest szybka konserwacja. Odbywa się to poprzez zdjęcie dolnej pokrywy MacBooka za pomocą śrubokręta pentalobe.

Po usunięciu to użyj sprężonego powietrza do czyszczenia wentylatorów, a następnie służy do usuwania kurzu z płyty głównej, razem z tym jest dokładnie czyszczona za pomocą wacików bawełnianych. Następnie wystarczy ponownie założyć pokrywę i przymocować ją śrubami.

Zapewni to optymalna wydajność MacBooka Do intensywnego użytkowania, jak to często mają użytkownicy, ludzie mogą cieszyć się wydajnym MacBookiem znacznie dłużej.

dołącz do naszego kanału telegram