Skip to content

Jak ustawić i ustawić alarm budzenia na MacBooku (przypomnienia lub zdarzenia)

17 de styczeń de 2022

Jeśli niedawno kupiłeś MacBooka i nie wiedziałeś, że możesz dodać alarmy do wydarzeń w kalendarzu, trafiłeś we właściwy post. W tym artykule pokażemy Ci najszybszy sposób włączyć alarm na MacBooku.

Jeśli masz komputer z systemem operacyjnym Windows, możesz również ustawić alarm lub budzenie całkiem łatwy sposób, i chociaż jest to sztuczka, której nie znaliśmy, w rzeczywistości jest to sztuczka, która może wydobyć nas z kłopotów, gdy nasz telefon komórkowy nie działa.

Łatwo ustaw alarm z przypomnieniami lub wydarzeniami na MacBooku

Obecnie wielu użytkowników prowadzi bardzo burzliwy tryb życia i dlatego trudno jest zorganizować sobie czas. Jeśli jesteś taką osobą, powinieneś lepiej wykorzystać system alarmowy o zdarzeniach na MacBooku. W ten sposób nie zapomnisz uczestniczyć w niektórych spotkaniach i będziesz mógł prowadzić znacznie bardziej uporządkowany tryb życia.

Bardzo przydatna wskazówka lub sztuczka, o której powinieneś wiedzieć w momencie, gdy program zainstalowany na laptopie MacBook utknie lub niespodziewanie się zamyka najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wiedzieć, jak odblokować program, który się zawiesza lub zamyka.

Przed rozpoczęciem czegoś bardzo ważnego jest sprawdzenie, czy Twój laptop jest podłączony przez Wifi, jeśli nie, możesz podłącz go przez Ethernet, jeśli nie wiesz, możesz to sprawdzić we wsparciu Apple.

W ten sposób możesz ustawić budzik lub budzik na MacBooku

 • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy MacBook ma połączenie z Internetem. Następnie przejdź do lewego dolnego rogu ekranu (pod ikoną jabłka) i wybierz opcję „Aktualizuj oprogramowanie”.
 • Klikając tę ​​opcję, Twój zespół sprawdzi, czy istnieje dostępna aktualizacja, aby go pobrać.
 • W przypadku, gdy aktualizacja jest dostępna, musisz ponownie uruchomić komputer, gdy zostaniesz o to poproszony. zainstaluj tę aktualizację. Następnie na ekranie głównym komputera Apple kliknij opcję „Preferencje systemowe”.
 • Następnie kliknij opcję „Data i godzina” i upewnij się, że godzina i data na MacBooku są prawidłowe.
 • Należy również sprawdzić, czy opcja „Ustaw datę i godzinę automatycznie” jest aktywna. Następnie kliknij opcję „Strefa czasowa”, aby upewnić się, że czas na MacBooku odpowiada strefie czasowej kraju zamieszkania.
 • Następnie musisz otworzyć folder o nazwie „Aplikacje” i przenieś ikonę „iCal” na port, na wypadek, gdyby jeszcze jej tam nie było.
 • Następnie musisz otworzyć „iCal” i sprawdzić, czy strona ma zaktualizowaną datę. W tej sekcji możesz również zmodyfikuj swój widok, kliknięcie opcji „Dzień”, „Miesiąc” lub „Tydzień”, które znajdują się u góry.
 • W przypadku, gdy nie masz domyślnego kalendarza, przejdź do kliknięcia opcji „nowy kalendarz” w menu „Plik”, które jest w formacie iCal. Lista domyślnych kalendarzy znajduje się po lewej stronie okna iCal.
 • Ludzie zwykle stawiają nazwiska do kalendarzy zgodnie z pełnioną funkcją, np. „Dom”, „Przyjaciele”, „Dzieci” itp.

oświetlone tło lampy

To ostatnie kroki, aby umieścić budzik na MacBooku

 • Teraz wybierz kalendarz z listy po lewej stronie, w którym chcesz dodać wydarzenie. Następnie należy dwukrotnie kliknąć dokładny dzień wydarzenia, aby utworzyć alarm i wybrać „nowe wydarzenie”.
 • Aby kontynuować, musisz napisz opis wydarzenia w wyskakującym okienku. To znaczy nazwa, data, godzina i miejsce zdarzenia; a także nazwiska gości, notatki i inne istotne dokumenty.
 • Zwróć uwagę, że podczas umieszczania imię gościa, zaproszenie zostanie do nich automatycznie wysłane e-mailem.
 • Na koniec musisz włączyć alarm w menu sekcji wydarzeń. W takim przypadku domyślnie zaznaczona jest opcja „brak”. Wtedy znajdziesz wiele opcji dla powiadomienie o zdarzeniu, Musisz tylko wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba.
 • Wśród opcji powiadomień mamy: samą wiadomość, wiadomość z dźwiękiem oraz e-mail. W takim przypadku zalecamy wybranie opcji „Wiadomość z dźwiękiem w zestawie”. Z drugiej strony możesz również wybrać, z jakim wyprzedzeniem powiadomienie będzie pomijane.

Po wykonaniu wszystkich kroków do listu będziesz mógł włącz alarm na macbooku zadowalająco. Dzięki temu alarmowi możesz lepiej zaplanować rozkład swoich wydarzeń w ciągu miesiąca.

Teraz to, czego najbardziej będziesz potrzebować w pewnym momencie, że będziesz musiał odinstalować program z MacBooka, najlepiej byłoby, abyś wiedział, jak odinstalować program lub aplikację na Macu lub MacBooku, poprawnie i bez śladu.