Skip to content

Wysyłaj i odbieraj pliki przez Bluetooth z mojego komputera w Windows 10 – łatwo i szybko

10 de marzec de 2021

Obecnie wykorzystanie połączeń bezprzewodowych do przesyłania plików stało się bardzo powszechnym sposobem robienia tego, a jednym z najpowszechniej stosowanych jest Bluetooth. Dlatego chcemy nauczyć Cię samouczka, jeśli nie wiesz o tym jak wysyłać i odbierać pliki przez Bluetooth z mojego komputera w systemie Windows 10 w łatwy i szybki sposób.

Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było podłączać kable z komputera do komputera urządzenie przenośne, w celu przesłania plików. W tych momentach rozwoju technologii byłoby to stratą czasu, a także bardzo podstawowym sposobem przekazywania teledysków lub audio.

Ale nie martw się już, w następnym artykule pokażemy, jak możesz wysyłać i odbierać pliki przez Bluetooth z mojego komputera w systemie Windows 10. A najlepsze jest to, że nauczysz się to robić w bardzo prosty sposób z komputera, podążaj za nami, aby znać kroki, a będzie to tak proste, jak pobranie oficjalnych motywów systemu Windows 10.

Jak wysyłać i odbierać pliki przez Bluetooth z mojego komputera w systemie Windows 10

Wykonaj zadanie wysyłać i odbierać pliki przez Bluetooth z mojego komputera w formacie Windows 10, Jest to bardzo łatwe, a następnie wyjaśniamy, co należy zrobić. Przejdź do komputera i umieścisz wskaźnik myszy na pasku zadań. Gdy tam utworzysz właściwy klip, pojawi się kilka opcji i wybierzesz Ustawienia.

Ta czynność przeniesie Cię do okna konfiguracji i przejdziesz do lewej strony ekranu i wybierzesz Start. Po zrobieniu klipu przeniesie Cię on do innego okna, w którym wybierzesz opcję Urządzenia Bluetooth. Robimy klip i przechodzimy do innego okna, w którym ustawiamy się po lewej stronie i wybieramy opcję Bluetooth.

Kiedy to zrobisz, plik Menedżer urządzeń Bluetooth. I tutaj musisz sprawdzić, czy opcja Bluetooth jest aktywna, jeśli nie, musisz ją Aktywować. Aby to zrobić, wystarczy przesunąć selektor w prawo, zmieni on kolor i zmieni kolor na niebieski i wyświetli komunikat Aktywowano.

W tym momencie rozpocznie wyszukiwanie urządzenia do sparowania i połączenia z nim, jeśli chcesz połączyć się z telefonem komórkowym. Musisz mieć włączony Bluetooth w telefonie, w przeciwnym razie nie będzie mógł się połączyć. Po chwili dane z Twojego urządzenia mobilnego pojawią się na Twoim komputerze i będziesz musiał zrobić na nim klip a potem na opcji Mecz.

Sparuj urządzenia, aby móc wysyłać i odbierać pliki przez Bluetooth

Po wykonaniu tej czynności na komputerze pojawi się następujący komunikat Porównaj kod dostępu i hasło 6 cyfr. Ten kod pojawi się również na Twoim telefonie komórkowym i musisz sprawdzić, czy są identyczne. W telefonie komórkowym należy nacisnąć opcję Link, a na komputerze opcję Tak, a teraz wystarczy poczekać, aż oba urządzenia się sparują.

Zrozumiesz, że proces się zakończył, gdy pojawi się komunikat Połączono, a teraz możesz wysłać wszystkie potrzebne pliki. Z twojego Szt do telefonu lub z telefonu do komputera. Na przykład, aby wysłać plik obrazu, musisz wybrać obraz, a następnie prawy klip.

Ta czynność wyświetli kilka opcji i wybierzesz opcję Wyślij do, a następnie utworzysz klip w Urządzenie Bluetooth. Twój telefon pojawi się na ekranie, wybierz go i na koniec kliknij opcję Dalej. Zarówno na komputerze, jak i na telefonie zostanie wyświetlony postęp przesyłania plików, a Ty po prostu poczekaj, aż się zakończy.

Wyślij pliki

Teraz, jeśli chcesz wysłać plik z telefonu do komputera, wróć do ustawień Bluetooth. Następnie wybierz opcję Wyślij lub odbierz pliki przez Bluetooth, a następnie opcję Odbierz pliki. Następnie idziesz do telefonu i udostępniasz plik przez Bluetooth.