Skip to content

Witryna JEST NIEBEZPIECZNA – Dlaczego pojawia się w Google Chrome?

31 de styczeń de 2021

Jeśli na pewno jesteś jedną z osób, które często korzystają z przeglądarki Google Chrome, otrzymałeś już powiadomienie o „witryna nie jest bezpieczna”. Pojawia się, gdy chcesz wejść na jakąkolwiek stronę internetową, ale nagle pokazuje ci to ostrzeżenie.

Oczywiście powinno to wywołać strach, ale Dlaczego pojawia się to w Google Chrome?

I generuje znacznie większy strach, jeśli pojawia się, kiedy chcesz wprowadź własną stronę internetową, ale nie powinieneś się tym tak bardzo martwić. Wierz lub nie wierz, ale to ostrzeżenie nie powinno wywoływać tak dużego strachu. I tutaj wyjaśnimy Ci, dlaczego wygenerowanie tej strony nie jest bezpieczne i możesz poczuć się spokojniej.

Ważne jest, aby wiedzieć, że plik Wyszukiwarka Google bardzo martwił się o bezpieczeństwo, o ostateczne wyjście hakerów z mediów komputerowych. Ale ponieważ wiadomo, że to prawie uniemożliwiłoby to, robi coraz więcej, aby uniknąć niewłaściwego korzystania z przeglądarki.

Powinieneś również wiedzieć, że kiedy to ostrzeżenie jest wyświetlane, kiedy próbujesz wejść na twoją stronę internetową. Niekoniecznie dlatego, że jest zainfekowany wirusem lub trojanami, aw najgorszych przypadkach tak się stało zhakowany. Nie przejmuj się tym, ta wiadomość wynika z innej sytuacji, o której będziemy komentować poniżej.

Dlaczego pojawia się to w Google Chrome?

Zaczniemy od tego małego przeglądu, informując, że od 2017 roku najczęściej używaną wyszukiwarką na świecie jest Google Chrome. Korzystanie, jeśli tak można powiedzieć, zaczęło oznaczać jako niezabezpieczone strony wszystkie te, które nie posiadają certyfikatu bezpieczeństwa. Oznacza to, że certyfikat nosi nazwę Certyfikat SSL.

Powiesz mi, ale co to jest certyfikat SSL? Ten certyfikat daje witrynie internetowej, która jest jego właścicielem, gwarancję, że jest bezpieczna. Że każdy użytkownik wchodzący na te strony może mieć na nich pełne bezpieczeństwo, może umieszczać dane osobowe, dokonywać zakupów online, umieszczać dane kart kredytowych itp.

Z tego powodu za każdym razem, gdy spróbujesz wejść na swoją stronę internetową, pojawi się ten komunikat. Ale obecnie zdecydowana większość przeglądarek przyjmuje ten system. Oznacza to, że jeśli używasz przeglądarki innej niż Google Chrome, jest bardzo prawdopodobne, że zostanie wyświetlony ten komunikat ostrzegawczy.

Może to jednak generować inne pytania, takie jak jak mogę, jako użytkownik, powiedzieć, która strona internetowa ma lub ma certyfikat SSL, czyli jak ją zidentyfikować. Ta odpowiedź jest niezwykle prosta, ponieważ możesz znaleźć ten certyfikat w przeglądarce. Tam, gdzie pasek adresu znajduje się na początku adresu, jako pierwsze litery znajdziesz HTTPS.

Jeśli zdasz sobie sprawę, że istnieje niewielka różnica i dotyczy to wszystkich stron, na których znajdziesz http. Oznacza to, że nie mają certyfikatu bezpieczeństwa. Z drugiej strony ten, który pokazuje https, będzie oznaczał, że mają certyfikat i będzie to bezpieczna strona dla Ciebie i każdego, kto zechce na nią wejść.

Czy muszę kupić certyfikat SSL?

Dobrze też, że wiesz i czujesz się trochę bardziej zrelaksowany, wiedząc, że korzystanie z tego certyfikatu wcale nie jest obowiązkowe. Jeśli jednak Twoja witryna jest sklepem i użytkownicy muszą wprowadzać dane osobowe lub dane z kart debetowych lub kredytowych, to jeśli wskazane jest uzyskanie Certyfikat SSL.

Jak możesz to zrobić, na przykład kup certyfikat SSLMożesz to zrobić doskonale, komunikując się ze swoim Hostingiem. Dzięki niemu możesz uzyskać wszystkie potrzebne informacje na jego temat. Możesz zapytać, jak możesz otrzymać certyfikat, jak za niego zapłacić itp.

Strona Google nie jest bezpieczna

Ale jeśli w twoim przypadku masz bloga, stronę, na której udostępniasz tylko informacje itp. Nie martw się, możesz kontynuować tak, jak jesteś. Jedyna różnica polega na tym, że pokaże ci to strona nie jest bezpieczna i może również wpływać na twoją Pozycjonowanie SEOczyli miejsce, w którym wyświetli się wyszukiwarka.

Jak widać, Twoja witryna nie będzie miała żadnego problemu, jeśli wyświetli komunikat witryna nie jest bezpieczna.