Skip to content

W jakim wieku można podarować lub kupić telefon komórkowy dziecku? Kiedy jest lepiej?

5 de kwiecień de 2021

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, co jest zalecany wiek dać lub kupić telefon dla dziecka? Podanie przedziału wiekowego, w którym rozsądniej jest dać telefon komórkowy dziecku.

Wraz z upływem lat i postępem technologii świat cyfrowy staje się coraz ważniejszy w prawdziwym świecie, coraz bardziej łącząc się z rzeczywistością, co sprawia, że ​​zarządzanie technologią jest istotnym czynnikiem w naszym codziennym życiu.

Jeśli przeanalizujemy, ile razy korzystamy z urządzenia elektronicznego, zdamy sobie sprawę, że są one ważne do rozwoju naszych codziennych czynności, więc nauka korzystania z urządzeń elektronicznych jest równie ważna jak mycie ust, umiejętność czytania i pisania. Ale technologia ma zalety i wady, które sprawiają, że zastanawiamy się, kiedy należy dać telefon komórkowy dziecku?

Następnie zobaczymy kilka pozytywnych i negatywnych punktów do podjęcia tej decyzji, oprócz czynniki, które należy wziąć pod uwagę kiedy zapadnie decyzja, cokolwiek to jest. Mając już tę kontekstualizację, możemy przejść w pełni do głównego tematu artykułu i wiedzieć, kiedy lepiej dać telefon komórkowy dziecku.

Jaki jest wpływ technologii na dzieci?

Wpływ technologii na dzieci jest wciąż stosunkowo nowym problemem, ponieważ urządzenia mobilne stały się masowe w ciągu mniej niż 25 lat, co sprawia, że ​​dochodzenie jest w toku. Jednak już teraz jest wpływ, który można zauważyć w krótkim okresie.

Ten wpływ może być pozytywny, dzięki temu, że przy grach wideo ćwiczy się hipokampwiedza jest przyswajana szybciej, ponieważ znajduje się w sieci, a wykorzystanie określonych aplikacji i urządzeń pomaga m.in. w rozwoju koordynacji.

Ale, z drugiej strony technologie mają negatywny wpływ na dzieci, powodując opóźnienie w rozwoju akademickim i mózgu, zwiększa siedzący tryb życia, tworzy uzależnienie od gier wideo opóźniające codzienne zadania. Większość z tych problemów jest związana z wykorzystaniem technologii.

W jakim wieku można podarować lub kupić telefon komórkowy dla dziecka?

Ponieważ mamy więcej kontekstu na temat wpływu, jaki technologia wywiera na dzieci, możemy w pełni przedstawić temat, który nas niepokoi w dzisiejszym artykule. To jest Nowy problem, przed którym stają rodzice w erze cyfrowej, będąc krokiem podobnym do pozostawienia dziecka na ulicy, narażenia się na wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa związane z polem cyfrowym.

Oto kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji. Wszystko po to, aby podać lepsze kryterium dotyczące tematu, aby Twoja decyzja była jak najbardziej adekwatna.

To naprawdę konieczne?

Konieczność przekazania telefonu komórkowego dziecku musi mieć jakiś cel najpierw przeanalizujmy, czy naprawdę konieczne jest posiadanie telefonu. W tym celu należy wziąć pod uwagę czynniki osobiste, nie biorąc pod uwagę opinii osób trzecich, ponieważ ich osobiste cele nie powinny mieć znaczenia w naszych z naszymi dziećmi.

Przeglądaj alternatywne telefony komórkowe

W tamtych czasach, szkoły często wykorzystują medium cyfrowe do dostarczania materiałów edukacyjnychDlatego korzystanie z telefonu komórkowego może być postrzegane jako konieczność. Istnieją jednak inne alternatywy, dzięki którym dzieci mogą być bardziej monitorowane, takie jak komputery, którymi możemy kierować w bardziej odpowiednim czasie.

kindle digital reading

Ustal ewentualne zasady dotyczące korzystania z telefonu komórkowego

Ten punkt jest bardziej zorientowany na pozytywną decyzję o korzystaniu z telefonu komórkowego, wiedząc, że jest to naprawdę konieczne i nie ma alternatywy, która spełniałaby tę potrzebę.

Zamiast istnieć z góry określony wiek, stan dziecka musi zostać zbadany aby dowiedzieć się, czy nadeszła pora, abyś dał mu telefon komórkowy. Ale jak we wszystkim muszą istnieć zasady dotyczące jego używania, monitoruj konsumowane treści, aby nie były szkodliwe dla twojego treningu, a wraz z upływem czasu uniezależniając się od telefonu komórkowego, rozszerzając decyzje, które możesz podjąć samodzielnie.

dołącz do naszego kanału telegram