Skip to content

W jaki sposób dźwięk jest wyodrębniany z wideo w CapCut? – Użyj najlepszej metody

31 de październik de 2021

Kiedyś montaż wideo ograniczał się do wąskiej grupy ludzi, musieli mieć studio z bardzo drogimi urządzeniami. Ale teraz istnieje wiele aplikacji, które możesz pobrać za darmo, aby edytować swoje filmy. Jeśli ty jak CapCut, aby dokonać korekt i chcesz wyodrębnić dźwięk, powinieneś uważnie zapoznać się z tym artykułem.

Jak edytować lub wyciszać dźwięk edytowanego wideo w CapCut?

Obecnie istnieje wiele aplikacji na komputery, które pozwalają rozwinąć kreatywność podczas edycji treści. Jednak CapCut został stworzony do użytku na smartfonach, ale to nie przeszkadza, że ​​jest bardzo kompletnym narzędziem, które pozwala na różne rodzaje edycji w najlepszej jakości.

Edycji można dokonać na zdjęciu lub filmie. Dobrą rzeczą w tej aplikacji jest to, że nie jest ona przeznaczona wyłącznie dla sieci społecznościowej, ale możesz dokonywać ustaleń i publikować je w dowolnym miejscu.

Jednym z ustawień jest wyciszenie dźwięku w filmie. Jest to zalecane, gdy chcesz, aby zakończenie stopniowo zanikało i przygotować widza na zakończenie. Jeśli Twój film ma potężny dźwięk i nagle się zacina, może wprowadzić osobę w błąd i nie osiągnąć pożądanego efektu.

Z panelu audio

Aby osiągnąć efekt wyciszenia dźwięku, trzeba mieć na uwadze projekt. Po przygotowaniu wideo musisz odłożyć dźwięk, który miałeś w oryginalnym nagraniu. Ta akcja aktywuje kilka opcji na ekranie, w tym przypadku interesuje nas sekcja Extract Audio.

To stworzy nową sekcję osi czasu gdzie możesz dokonać modyfikacji. Po wybraniu momentu rozproszenia dźwięku zobaczysz białą ramkę, która otworzy inne opcje, między innymi: Zanikanie. W tym momencie ustawienia należy określić, jak długo efekt ma się utrzymywać i wszystko będzie gotowe.

Jeśli masz w swojej galerii film, który chcesz udostępnić, ale chcesz zwiększyć jakość, możesz to zrobić, dodając muzykę, nawet jeśli ma wyodrębniony efekt dźwiękowy. Jest to również przydatne, jeśli chcesz uzyskać bardziej chwytliwe, nowoczesne i młodzieńcze brzmienie.

Tak czy inaczej, CapCut zapewnia wiele narzędzi, które zapewniają wyjątkowy charakter, który chcesz przekazać. Nie tylko tym, co widać, ale także tym, co słyszą Twoi obserwatorzy. Możesz osiągnąć ten efekt z różnych typów telefonów komórkowych i z wieloma piosenkami.

Na iPhonie

Gdy chcesz uzupełnić wideo, które ma wyodrębniony dźwięk i czy masz iPhone’a?, musisz zlokalizować zawartość w sekcji Utwórz projekt. Tam możesz wybrać ikonę Audio, aby uzyskać dostęp do dźwięków.

edytuj dźwięk w capcut

W tej części możesz wybrać muzykę w trzech opcjach: pierwsza, w galerii aplikacji, która jest klasyfikowana ze względu na jej charakter. Drugi, z własnej, wcześniej dostosowanej muzyki, a trzeci, z galerii telefonu komórkowego. Gdy uzyskasz dźwięk, który Ci się podoba, potwierdź akcję, naciskając Więcej.

Korzystanie z Androida

Jeśli jesteś jednym z miłośników Telefony z Androidem nie myśl, że staniesz przed bardziej skomplikowaną procedurą. Wręcz przeciwnie, możesz być spokojny, ponieważ kroki, które należy wykonać, nie mają żadnego znaczenia. To, co zajmuje więcej czasu, to wybór muzyki pasującej do Twojego projektu. I upewnij się, że umieściłeś go dokładnie w wybranym momencie filmu.

Dodawanie różnych piosenek

Jeśli chcesz większej wszechstronności w swoich publikacjach, możesz dodać kilka dźwięków do tej samej treści. Wystarczy powtórzyć powyższy proces dla każdego innego tematu, ale nie nasycając go zbytnio, aby nie przeszkadzać widzowi. Ponadto musisz ustalić, w zależności od czasu trwania publikacji, ile czasu poświęcisz na każdy dźwięk.

Jeśli chcesz postępować jak ekspert i mieć własny materiał dźwiękowy w galerii aplikacji, możesz wyodrębnić audio z filmów. Aby to zrobić, poszukaj zawartości w nowym projekcie oraz w sekcji dźwięków, zastosuj efekt usunięcia dźwięku i przeniesienia go do folderu Extracted.