Skip to content

Jaki jest system lub format sprzedaży na wolnym rynku – kompletny przewodnik

8 de kwiecień de 2021

Ta nowoczesna era, w której kupowanie i sprzedawanie rzeczy w zaciszu własnego domu jest znacznie łatwiejsze. Mercado libre to strona internetowa, która jest odpowiedzialny za sprzedaż przedmiotów które na początku były używane tylko. Ponadto ci sami sprzedawcy odpowiadali za sprzedaż i późniejszy proces dostawy, w którym uczestniczyli tylko wspomniani negocjatorzy.

Z biegiem czasu handel internetowy poszerzył swoje możliwości i zalety, znacznie doskonaląc ten wirtualny rynek. Ten proces jest usługą dla różnych typów klientów, którzy szukają lepszych opcji w krótszym czasie i jakości. Jeśli jesteś sprzedawcą i chcesz zapuścić się w świat sprzedaży internetowej, Mercado Libre oferuje Ci swój portal.

System sprzedaży lub format Mercado Libre

Jest to format o prostej strukturze, który w pierwszej kolejności wymaga założenia konta w firmie. Wejdź na stronę Mercado Libre, przejdź do prawego górnego rogu i kliknij: stwórz swoje konto. Znajdziesz tam formularz, który musisz wypełnić swoimi danymi osobowymi: Imię, nazwisko, email i hasło, tylko te dane.

Lub jeśli zdecydujesz się zarejestrować swoją firmę, musisz to zrobić, podając następujące informacje: RFC, nazwa firmy, adres e-mail i hasło. Po zarejestrowaniu tych danych Mercado libre wyśle ​​na Twój adres e-mail łącze, do którego możesz uzyskać natychmiastowy dostęp. Aby zweryfikować Twoją tożsamość, na Twój telefon umieszczony w pudełkach zostanie wysłany czterocyfrowy kod.

Wtedy będziesz mieć możliwość utwórz swoją nazwę użytkownika tak proste, jak to tylko możliwe, bez akcentów i spacji. Wreszcie, uzyskując dostęp do swojego konta, przejdź do menu po lewej stronie, które mówi: Ustawienia i wybierz: Moje dane do weryfikacji.

Zobaczysz więc jakich danych Ci brakuje, a jeśli Twój profil jest w 100% oznacza to, że Twoja rejestracja została zakończona. Ale potrzebny jest jeszcze jeden szczegół, zeskanować dokument osobisty który zawiera adres pokoju, numer telefonu. Po wykonaniu tych czynności Twoje konto jest gotowe do sprzedaży w Mercado Libre, bez tak wielu wymagań i na wyciągnięcie ręki.

Jakich formatów użyć do opublikowania produktu na wolnym rynku?

Będziesz się zastanawiać, czy rejestracja na stronie jest taka prosta, a będzie to również publikacja produktu, dobrze się przekonamy. Będąc w panelu użytkownika wystarczy przejść do lewego menu i wybrać opcję: Sprzedaż, publikacje. I właśnie tam pojawi się okno z napisem: Opublikuj, możesz to zrobić pojedynczo lub zbiorczo jako opcje.

Aby dodać produkty masowo, należy to zrobić z pliku Excel, kiedy to jest oferowanych kilka produktów. Następnie pojawiają się cztery ikony, z których musisz wybrać, co chcesz opublikować: Produkty, Pojazdy, Właściwości, Usługi jako opcje. Następnie przy wyborze tego, co zamierzasz opublikować, musisz stworzyć prostą, ale dokładną reklamę zrozumiałą dla użytkownika.

wolnorynkowa sprzedaż różnych przedmiotów

Również łatwe pojawienie się we wzorcach wyszukiwania, a wszystko to maksymalnie do 60 znaków. Zgodnie z tytułem reklamy Mercado Libre poda Ci sugestie dotyczące określić kategorię swojego posta.

Ale te kategorie mogą ulec zmianie, jeśli nie pasują do oferowanego produktu. Następnie znajdziesz nowy formularz, który musisz wypełnić, podając specyfikacje produktu, takie jak: marka, model itp.

Będziesz także musiał dodać zdjęcia produktów, co musi być bardzo jasne, ponieważ przyciągnie uwagę klienta. Bardzo ważne jest, abyś potwierdził, że wszystkie Twoje dane i dane produktu są poprawnie wprowadzone i kompletne w systemie.

A głównym powodem publikacji jest cena, którą musisz najpierw wybrać rodzaj używanej waluty. Format sprzedaży wolnorynkowej zapewnia również rodzaj ekspozycji, jaki chcesz, aby Twój produkt miał.

Trzy opcje: Ekspozycja niska, wysoka lub maksymalna, pierwsza jest bezpłatna, a dwie ostatnie podlegają opłacie za sprzedaż. Mercado Libre oferuje system z prostymi, wygodnymi, mniej wymagającymi formatami, dzięki czemu sprzedaż jest lepsza, a rejestracja jest bardzo łatwa.

dołącz do naszego kanału telegram