Skip to content

Twój ekran telefonu komórkowego się zepsuł? Nauczymy Cię, jak to naprawić zarówno na Androidzie, jak i iOS

29 de marzec de 2023

Ile razy upuściłeś telefon komórkowy, ponieważ byłeś rozproszony, a kiedy go podnosisz, modlisz się, aby ekran się nie stłukł? Wielu, prawda? I rzecz w tym, że to samo zdarzyło mi się wiele razy, problem w tym, że kiedyś miał się zepsuć, ale mam dobrą wiadomość, a mianowicie, że jeśli nadal działa, możesz to naprawić samodzielnie.

Gdy się uspokoisz i zdasz sobie sprawę, że wystarczy zmienić ekran, będziesz mógł zacząć postępować zgodnie z instrukcjami, które podam później, aby Twój telefon był jak nowy. W rzeczywistości istnieje kilka telefonów, których naprawa kosztuje znacznie więcej niż inne, ale w każdym razie nie jest to niemożliwe.

najpierw sprawdź

Zanim zaczniesz coś robić, musisz sprawdzić, czy uszkodzony był tylko ekran, ponieważ w zależności od upadku mogło dojść do uszkodzenia czegoś innego. Na przykład, głośniki mogą być zepsute, przycisk lub najpoważniejsze, że nieoczekiwanie uruchamia się ponownieco oznacza, że ​​element lub płyta jest uszkodzona.

Jeśli zobaczysz, że to tylko ekran, masz szczęście, ponieważ jest to jedna z najłatwiejszych napraw, jeśli potwierdziłeś, że to coś innego, będziesz musiał zanieść go do serwisu technicznego aby zobaczyć, co to jest. źle działa.

Różne metody naprawy ekranu telefonu komórkowego

Porozmawiaj z producentem: W przypadku Apple oferują dodatkowy program ochrony Apple Care, który obejmuje prawie wszystkie awarie i udzielają wsparcia telefonicznego. Chociaż cóż, za niektóre rzeczy trzeba będzie zapłacić, Samsung robi to samo, a najlepsze jest to, że w niektórych przypadkach ekran może kosztować prawie nic.

skorzystać z gwarancji: Można powiedzieć, że jest to najbardziej oczywista rzecz do zrobienia, jeśli niedawno go kupiłeś, to nic nie tracisz, pytając. Ale prawda jest taka, że ​​większość gwarancji obejmuje tylko awarie telefonów komórkowych, awarie sprzętu, dlatego trzeba uważać. Chociaż w przypadku telefony komórkowe AppleOferują specjalną gwarancję, która opiera się na fakcie, że jeśli dopłacisz trochę pieniędzy, możesz naprawić telefon niskim kosztem.

kup ochraniacz: Jeśli zauważysz, że ekran jest delikatny i nie do końca się stłukł lub możesz zapobiec jego pęknięciu do czasu zapłaty za naprawę, możesz kupić osłonę ekranu do modelu swojego telefonu komórkowego lub użyć taśmy pakunkowej do zakrycia ekranu. W ten sposób sprawisz, że potrwa to trochę dłużej, choć to wszystko jest całkowicie tymczasowe.

dołącz do naszego kanału telegram