Skip to content

Szczeniaki Beagle do adopcji: Wskazówki, opieka i ostrzeżenia, które powinieneś znać przy adopcji Beagle

25 de styczeń de 2023

Beagle to małe i średnie rasy psów o krótkich nogach i długich, miękkich uszach. Jeśli szukasz małego, ale atrakcyjnego psa, z którym łatwo się dogadać, to powinieneś rozważyć adopcję psa rasy beagle. Ponieważ są to psy średniej wielkości, zarówno ich ekspresja, jak i wygląd są bardzo urocze, dlatego wiele osób uważa tę rasę za cudowną.

Jednak te psy były hodowane jako psy myśliwskie, więc w swoich genach zachowują to zachowanie i cechy myśliwego. Są to psy gończe powszechnie używane do tropienia królików, zajęcy i innej zwierzyny łownej. Więc to jest pies trzeba dużo ćwiczyć w przeciwnym razie mogą wystąpić problemy zdrowotne.

Możemy znaleźć tę rasę psa z szeroką gamą kolorów, możemy powiedzieć, że dominujące kolory sierści składają się z białej podstawy, z dużymi czarnymi obszarami i jasnobrązowymi odcieniami. Mają jeden z najlepszych i najlepiej rozwiniętych zmysłów węchu wszystkich ras psów.

Indeks()

Zalety i wady rasy Beagle

Beagle może być dla Ciebie o ile szukasz małego, mocnego, wysportowanego psa, który jest łatwy w pielęgnacji pod względem futra, a jeśli lubisz ćwiczyć, spędzać czas na świeżym powietrzu i bawić się ze swoim zwierzakiem.

Podobnie jak Border Collie, te psy Beagle są inteligentny, czuły i ogólnie nieagresywny, ale nie są też nieśmiałe, doskonale dogadują się z maluchami w domu, dlatego idealnie nadają się do domów, w których są dzieci, ponieważ ich wrodzona odporność sprawia, że ​​nie męczą się łatwo podczas ćwiczeń. i może to być jeden z powodów, dla których jest to jedno z najpopularniejszych zwierząt domowych w rodzinach.

Podczas jeśli nie chcesz zajmować się dużą ilością ćwiczeń (więcej niż kilka okrążeń wokół bloku), pies uparty i niezależny, pies, który znudzony jest w stanie zniszczyć rzeczy takie jak buty, trzymaj go w otwartym miejscu, takim jak ogrodzone podwórko, kontroluj jego szczekanie, spowalniaj co ten pies się uczy i obawa przed możliwymi problemami zdrowotnymi, jakie może rozwinąć rasa, w takim razie Beagle nie jest dla ciebie.

szczeniak beagle na zielonej trawie z różowym koszem

Pielęgnacja i charakterystyka Beagle

  • Jeśli myślisz o adopcji szczeniaka rasy Beagle, powinieneś o tym wiedzieć większość z nich jest lękliwa, agresywna lub neurotycznadlatego przed podjęciem decyzji warto przeanalizować rodziców szczeniaka.
  • Musisz zapewnić mu wystarczającą ilość ruchu, nie jest konieczne pokonywanie kilometrów, ale dłuższy spacer niż zwykłe chodzenie po bloku. Kiedy ta rasa nie otrzymuje wystarczającej ilości ruchu, staje się hałaśliwa, niszczycielska i nudna.Oprócz tego psy stają się otyłe, co powoduje poważne problemy zdrowotne u zwierząt.
  • Kiedy zostawiasz psa Beagle w ogrodzie, musisz go nadzorować, ponieważ może być bardzo hałaśliwy i przeszkadzać sąsiadom, a także być eskapistą par excellence, będąc w stanie uciec nad lub pod płotem ogrodowym.
  • The Beagle jest psem upartym, niezależnym myślicielem, więc musisz nauczyć go szacunku do ciebie. Oznacza to, że pies zrobi to, co mu każesz, a także zatrzyma się, gdy wydasz mu polecenie. Osiąga się to dzięki dobremu treningowi i dużej stanowczości.
  • Musisz się martwić o jego zdrowie. Beagle mogą mieć długie i dobre życie, ale są podatne na rozwój problemów zdrowotnych. Wśród tych problemów mogą być choroby skóry, takie jak alergie, infekcje ucha, choroby oczu, niedoczynność tarczycy, problemy ze stawami, epilepsja, choroby serca i inne. Uniknąć tego, niezbędny mieć zaufanego lekarza weterynarii, który regularnie odwiedza twojego psa.
  • Uważaj na siebie karmienie i pomóc mu w utrzymaniu prawidłowej wagi.
  • Wreszcie, jeśli chcesz spędzić czas i dobrze się bawić fotografowania swojego szczeniaka, zapraszamy do zapoznania się z aplikacją DogCam, którą można pobrać ze sklepu Google Play.

Kiedy uda ci się zapewnić całą tę opiekę beagle, tyBędziesz miał inteligentnego, szczęśliwego i zrównoważonego psaco czyni go również odważnym psem, który nie staje się onieśmielony ani agresywny w obliczu niektórych problemów.

dołącz do naszego kanału telegram