Skip to content

Szalony ekran na Androidzie? Rozwiązanie

11 de czerwiec de 2023

Fizyczne klawiatury w telefonach komórkowych należą już do przeszłości. Odkąd na rynku pojawiły się smartfony, stopniowo zapominamy o fizycznych klawiaturach w telefonach komórkowych, a obecnie panuje trend, że telefony mają mniej przycisków, tym lepiej. Ekran dotykowy to rewolucja i trzeba przyznać, że jest bardzo praktyczny i pozwala szybciej i łatwiej korzystać z telefonów komórkowych i tabletów, ale może się zdarzyć, że w pewnym momencie nasz ekran nie będzie działał tak, jak powinien. Jeśli masz problemy z szalony ekran na AndroidzieDzisiaj powiemy ci, jak rozwiązać ten incydent.

Kiedy na ekranie naszego telefonu lub tabletu pojawia się awaria, możemy to szybko zauważyć, może się zdarzyć, że ekran nie zareaguje na dotknięcie i zacznie wykonywać wskazane przez nas operacje jakiś czas później lub może bezpośrednio, bez dotykania, zacznij robić różne rzeczy.

Jeśli coś takiego nam się przytrafi, nie musimy biec do najbliższego serwisu technicznego, jest kilka rzeczy, które możemy zrobić, które mogą być rozwiązaniem tego problemu.

Indeks()

Napraw szalony ekran na Androidzie

ponownie uruchomić urządzenie

Jeśli chodzi o technologię, ponowne uruchomienie urządzenia jest jednym z najskuteczniejszych panaceum. Jeśli mamy problemy z ekranem, jest więcej niż prawdopodobne, że ponowne uruchomienie telefonu będzie w stanie je rozwiązać.

Jeśli ekran oszalał i chcesz ponownie uruchomić telefon, musisz zrobić przytrzymaj przycisk zasilania przez około 10 sekund. Po wyłączeniu telefonu zostawiamy go tak na minutę lub dwie, a następnie włączamy go normalnie.

Wyjmij kartę pamięci i kartę SIM

Czasami problem polega na odczytaniu danych z karty. W takich przypadkach to, co zamierzamy zrobić, to wyjmij zarówno kartę SIM, jak i kartę microSDw przypadku bateria naszego urządzenia jest usuwalny, my również go usuwamy.

Po kilku minutach umieszczamy wszystko z powrotem na swoim miejscu i ponownie uruchamiamy telefon, aby sprawdzić, czy problem został rozwiązany

zdjąć obudowę

Etui ma za zadanie chronić urządzenie i w zupełności spełnia swoją funkcję, ale czasami może być z nim problem, który powoduje, że opcja włączania i wyłączania ekranu nie działa poprawnie. W tym przypadku, wyłączamy telefon, zdejmujemy etui, zakładamy z powrotem i włączamy urządzenie.

szalony ekran na Androida

twardy reset

W przypadku, gdy żadna z powyższych opcji nie zadziałała, możemy zdecydować się na sformatować telefon lub, co to jest to samo, wykonaj twardy reset. Aby to zrobić, będziemy musieli przejść do trybu odzyskiwania, jednocześnie naciskając klawisze zasilania, startu i głośności (kombinacja klawiszy może się różnić w zależności od danego urządzenia i może być również wejdź w tryb odzyskiwania bez przycisków). Gdy jesteśmy w trybie odzyskiwania, wybieramy Wyczyść dane / Reset odzyskiwania a telefon zachowa parametry fabryczneco będzie oznaczać, że stracimy wszystkie informacje, które znajdowały się na urządzeniu, jeśli nie będziemy mieć kopii zapasowej.

dołącz do naszego kanału telegram