Skip to content

Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon komórkowy działa w innym kraju? – Sprawdź, czy jest wydany

20 de czerwiec de 2023

Wielkim pytaniem, które nawiedza osoby, które wybierają się w podróż, jest to, czy telefon działa w innym kraju, czy nie. Biorąc pod uwagę liczbę aplikacji, które są dziś niezbędne, musimy mieć dostęp do roamingu danych. To wcale nie jest skomplikowane Sprawdź przed wyjazdem, czy urządzenie rzeczywiście będzie działać. To, co musisz wziąć pod uwagę, to kilka rzeczy, które powiem ci dalej, abyś wiedział, czy Twój telefon działa w innym kraju, którym może być Android, czy nie.

Najpierw musisz sprawdzić, czy operator telefonii komórkowej obsługuje te same pasma lub częstotliwości, a tym samym możesz mieć połączenie. Chodzi o to, aby zespoły były równe, dla 3G lub 4G. Dzięki temu dowiesz się, czy Twój sprzęt działa w innym kraju. Czasami wszystko zależy od firmy telefonii komórkowej, w której kupiłeś telefon komórkowy.

Ten krok może wydawać się bardziej skomplikowany, niż jest w rzeczywistości, ale nie martw się, ponieważ w Internecie są strony, które po wskazaniu posiadanego modelu mogą zaoferować bardzo przydatne informacje, aby dowiedzieć się, czy Twój sprzęt działa w innym kraju lub nie. Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to to, czy Twoje urządzenie było wydany międzynarodowo lub jeśli telefon komórkowy został wcześniej odblokowany.

Należy pamiętać, że działa telefon komórkowy, który nie jest odblokowany za granicą konkretna sieć firmy zajmującej się telefonią komórkową. Oznacza to, że nie będzie można go podłączyć w innym. Dlatego zapobiega generowaniu roamingu danych i nie korzystaniu z internetu, wiedząc, jak sprawdzić, czy twoje urządzenie jest odblokowane, możesz spróbować zmienić kartę SIM na inną innej firmy i spróbować zadzwonić.

W przypadku braku możliwości oznacza to, że Twoje urządzenie pozostaje zablokowany w różnych firmach, aw przypadku, gdy to się uda, to jest to, że jest wypuszczany za granicę lub odblokowywany na innych liniach. Jeśli pozostanie zablokowany, istnieje wiele samouczków, które wyjaśniają, jak odblokować urządzenie bez konieczności uciekania się do serwisu technicznego, chociaż zależy to od modelu i marki, przeszukaj blog, że mamy kilka samouczków na ten temat.

Skąd mogę wiedzieć, czy mój telefon komórkowy jest odblokowany za granicą?

Witryna, której będziemy używać do tego celu, to Will My Phone Work, która w Twoich aplikacjach To jest to, czego szukamy, jak zobaczysz, jest to dość intuicyjne. Jedyne, co musisz zrobić, to wybrać różne opcje, o które prosi, po wybraniu wszystkiego kontynuuj klikanie w miejscu, w którym jest napisane „Wyszukaj”, aby rozpocząć wyszukiwanie.

Następnie uruchamia kolejną stronę, na której informuje, czy Twój telefon jest odblokowany na całym świecie i czy działa w innym kraju, czy nie. Oczywiste jest, że idealnie byłoby, gdyby Twoje urządzenie telefoniczne było kompatybilne z najnowszymi technologiami 4G LTE. Ponieważ w ten sposób nie jesteś w żaden sposób ograniczony.

czarna komórka

Korzystanie z ustawień urządzenia

Bardzo łatwą metodą sprawdzenia, czy Twój telefon komórkowy jest odblokowany dla obcokrajowców lub odblokowany, jest dostęp do ustawień urządzenia. Gdzie będziesz musiał szukać, jeśli telefon Jesteś powiązany z operatorem. Procedura, którą należy wykonać, jest następująca:

  • Wyłącz swoją komórkę.
  • Wyjmij kartę SIM.
  • Włącz sprzęt i poczekaj, aż system dobrze się załaduje.
  • Uzyskaj dostęp do ustawień telefonu.
  • Poszukaj pudełka, powiększ zespół lub informacje ogólne.
  • Na koniec informacje o oprogramowaniu.

Jeśli telefon komórkowy jest dopuszczony do użytku za granicą, informacja nie powinna zawierać żadnej powiązanej firmy. Jak na przykład Movistar, Telcel lub jakakolwiek firma zajmująca się telefonią komórkową, zamiast tego powinna pojawić się pusta przestrzeń.

Prośba o pomoc do firmy telefonicznej

Jeśli alternatywy, o których wspominaliśmy wcześniej, nie pomogły Ci i nadal nie wiesz, czy Twój zespół jest wydany za granicę. Zawsze pozostaje szukać pomocy u operatora, u którego powiązany jest telefon komórkowy, zadzwonić do obsługi klienta. Możliwe, że dostarczą Ci informacji, których szukasz, abyś mógł znaleźć informacje, których szukasz. Możesz potrzebować kodu IMEI swojego telefonu komórkowego, więc postaraj się mieć go pod ręką, ten proces działa, nawet jeśli Twój telefon komórkowy nie ma Androida.

kobieta podróżująca

Czy odblokowany telefon komórkowy może być używany w dowolnym kraju?

Jedyną rzeczą, która może sprawić, że telefon komórkowy nie będzie działał w innym kraju. Byłoby tak, że urządzenie nie było wolne od fabryki, ale tak jest praca dla konkretnego przewoźnika nie jest to miejsce, do którego się wybierasz. Tak więc jedynym sposobem, aby móc korzystać z urządzenia i sprawić, by działało w innym kraju, jest jego odblokowanie. Na szczęście nie jest tak, że odblokowanie telefonu komórkowego jest zbyt skomplikowane, aby działało w innym kraju. W ciągu kilku dni urządzenie będzie działać bez żadnych problemów.

Możesz wybrać opcję ExpressUnlock, która jest stroną internetową, z której możesz korzystać odblokowywanie telefonów po IMEI. Ta strona wymaga tylko tego kodu, który otrzymasz wybierając *#06#. Trzeba zapłacić niewielką sumę pieniędzy, aby móc wydać go na arenie międzynarodowej. To mało, więc we wszystkim jest ekonomiczne i sprawne w każdym kraju.

Możesz również zabrać go do firmy, w której zajmują się odblokowywaniem telefonów komórkowych. Problem w tym, że w wielu przypadkach kończy się to drożej niż opcja, o której rozmawialiśmy wcześniej. Z tego powodu nadal zalecamy ExpressUnlock, oprócz tego, że możesz to zrobić w zaciszu własnego domu, bez konieczności wychodzenia z dowolnego miejsca.

Na szczęście zwalniając telefon komórkowy, który jest dla jednej firmy to zbyt proste. Obecnie, jak zobaczysz, jest to kwestia posiadania odrobiny cierpliwości. Nie musisz wychodzić z domu, aby móc zostawić komórkę współpracującą ze wszystkimi firmami i aby działała w innym kraju, gdziekolwiek aktualnie jesteś. Możesz więc kupić telefon w innym kraju i nie będziesz miał żadnego problemu z używaniem go tam, gdzie mieszkasz.

turyści akwariowi

Oczywiste jest, że unikanie korzystania z danych mobilnych wcale nie jest przyjemne, biorąc pod uwagę, że za to płacisz. Ale jeśli chcesz nawet zapłacić dwa razy tyle, ile zwykle wydajesz w Internecie, śmiało. Mimo to w moim przypadku nie polecam, ponieważ jeśli przejdziemy do kontekstu wyjazdu na wakacje, to nie chodzi o to, że będziesz tracić czas z telefonem.

Po przybyciu do hotelu lub w barze lub restauracji w dowolnym kraju. Możesz poprosić o hasło Wi-Fi, teraz prawie każdy je ma Dostępna sieć Wi-Fi Dla Twoich klientów. Istnieją jednak pewne sztuczki, aby połączyć się z siecią Wi-Fi bez hasła. W ten sposób możesz pozostać w kontakcie i korzystać z ulubionych aplikacji bez konieczności wydawania zbyt dużych pieniędzy na transmisję danych w roamingu.

Czy powinienem kupić nowy telefon komórkowy, kiedy wyjeżdżam z kraju?

W wielu przypadkach zakup telefonu w innym kraju To bardzo dobra opcja to tak, Twój telefon komórkowy nie działa w innym kraju. Przede wszystkim jeden z najwygodniejszych, bo w ten sposób oszczędzamy niezłą sumę pieniędzy. Ponieważ wiemy, że importowanie jest normalne we wszystkim, najważniejsze pytanie brzmi. Jaka jest różnica między kupowaniem telefonu komórkowego z Androidem w twoim kraju lub w innym?

dołącz do naszego kanału telegram