Skip to content

Rozwiązanie: „Mój telewizor włącza się lub wyłącza samoczynnie bez naciskania przycisku sterowania” Dlaczego telewizor włącza się samoczynnie?

4 de kwiecień de 2021

Niewątpliwie wybór między zakrzywionym telewizorem a płaskim telewizorem jest dość skomplikowany, ale na dłuższą metę nie jest to duży problem, czasami najgorsze problemy pojawiają się po chwili. Z tego powodu dzisiaj przedstawiamy rozwiązanie „Telewizor włącza się lub wyłącza samoczynnie bez naciskania przycisku sterowania”. Dlaczego włącza się samoczynnie? Poniżej znajdziesz możliwe odpowiedzi.

Telewizor włącza się samoczynnie bez sterowania przez automatyczne włączanie

Prawdopodobnie najbardziej logicznym powodem, dla którego telewizor włącza się samoczynnie, jest to, że ma opcje automatycznego startu. Bardzo możliwe, że telewizor domyślnie ustawił automatyczne włączanie się o określonej godzinie.

Istnieje również możliwość, że masz już wcześniej ustawić czas włączenia i nie pamiętam, ani co się stało po zainstalowaniu aplikacji na Twoim Smart TV. Z drugiej strony może to być również inna osoba, która wykonała tę konfigurację.

Bez względu na powody sprawy, po prostu zrób małą modyfikację w celu stwierdzenia, czy jest to powód, dla którego telewizor sam się włącza. Z pewnością proces jest bardzo różny na każdym urządzeniu, więc będziesz musiał użyć pilota, aby uzyskać dostęp do funkcji telewizora i znaleźć opcję związaną z automatycznym włączaniem.

Po znalezieniu opcji po prostu to wyłącz i sprawdź, czy urządzenie włącza się automatycznie, czy samo.

Sygnał zakłócający

Pamiętaj, że współpracują z telewizorami sygnały w podczerwieni które przesyłają kod, który mogą być analizowane przez telewizory. To bardzo ciekawa technologia, która istnieje od wielu lat i jest obecna w wielu urządzeniach.

Rzeczywiście, kontrolki / pokrętła telewizora nie są jedynymi, które przekazują tego typu sygnał. Każdy pilot (a przynajmniej większość z nich) używa tego typu technologii do transmitują sygnały, które nakazują włączenie urządzeń, zmień kanały itp.

Z tego powodu sprawdź, czy to nie ty naciśnięcie przycisku na innym kontrolerze a to stwarza zakłócenia. Z pewnością istnieje wiele pilotów i każdy z nich ma swój własny kod, ale od czasu do czasu kod innego urządzenia może być taki sam, jak kod funkcji włączania telewizora. Biorąc to pod uwagę, wspomniany sygnał może powodować zakłócenia.

Istnieją również nadajniki sygnału podczerwieni w innych urządzeniach, w rzeczywistości możesz użyć telefonu komórkowego z Androidem jako pilota do Smart TV. Krótko mówiąc, sprawdź, czy inny pilot lub urządzenie nie jest powodując zakłócający sygnał które mogą spowodować, że telewizor sam się włączy.

Usterki elektryczne

Być może zauważyłeś to już wcześniej, ale usterki elektryczne mogą powodować problemy w telewizorach. W wielu przypadkach może dojść do spadku lub wzrostu napięcia elektrycznego włącz telewizor. W rzeczywistości, gdy występują przerwy w dostawie prądu, stosunkowo często telewizor włącza się samoczynnie, gdy nadejdzie światło.

Biorąc to pod uwagę, najlepiej jest zweryfikować jakość usług elektrycznych, a jeśli w domu jest problem, jeśli tak, najlepiej napraw to tak szybko, jak to możliwe. Przede wszystkim zdecydowanie zaleca się, aby nie narażać żadnego komponentu ani urządzenia, takiego jak telewizor, na zmiany elektryczne.

zakrzywione ekrany telewizorów

Wahania napięcia mogą być bardzo szkodliwe dla telewizora. W rzeczywistości, poza zwykłym automatycznym włączeniem, mogą całkowicie uszkodzić urządzenie.

Słaba bateria sterownika / kontrolera

Może się to wydawać nielogiczne, ale kontroler się kończy może wysyłać sygnały a czasami może to spowodować automatyczne włączenie telewizora. Dlatego sprawdź, czy bateria pilota nie wyczerpuje się, jeśli tak, wymień ją i zobacz, czy problem zniknął.

Telewizor ma usterkę

Jest to jedna z mniej prawdopodobnych opcji, ale istnieje możliwość, że Twój plik Telewizor ma awarię. Jeśli tak, powinieneś zanieść to do technika, a jeśli nie da się tego naprawić, nie zaszkodzi poznać technologie AMOLED vs OLED vs LED vs QLED i tym samym wybrać nowy telewizor z lepszymi funkcjami.

dołącz do naszego kanału telegram