Skip to content

Rozwiązanie: „Mój telewizor pachnie spalony” Skąd mam wiedzieć, która część została spalona

18 de Maj de 2021

Plik powody, dla których telewizor pachnie spalaniem Są różnorodne, dlatego należy przeprowadzić kilka prostych testów, aby sprawdzić ich stan. Jednym z nich i głównym jest sprawdzenie, czy telewizor włącza się po podłączeniu do prądu, najlepiej za pomocą pilota; w przypadku, gdy przycisk ręczny jest uszkodzony przed możliwą awarią.

W przypadku nie zobaczyć reakcję telewizora, widać, że jest usterka w wewnętrznej karcie elektronicznej, która ją tworzy. W tym scenariuszu mój telewizor pachnie spaleniem w wyniku zwarcia spowodowanego nagłym wzrostem napięcia lub przerwami w dostawie prądu; co z kolei może wpłynąć na żywotność komponentów elektronicznych.

TV Smells Burned: Jak sprawdzić, która część została spalona

W naszych domach telewizor jest niezbędnym elementem wyposażenia, który daje nam radość i utrzymuje nas głównie w kontakcie z nowościami, które dzieją się na świecie. Co wtedy byłoby dużym problemem, gdyby telewizor pachniał spalenizną wskazuje, że występuje poważna usterka które mogą go trwale uszkodzić.

Aby znaleźć usterkę, należy najpierw przeprowadzić diagnostykę i serwis techniczny, który sprawdza wszystkie możliwe przyczyny, aż do znalezienia problemu. W przypadku starszych telewizorów często zdarza się, że niektóre kondensatory wypalają się w formacie obszar karmienia tego samego; wywołujące zapach spalenizny w połączeniu z innymi usterkami, takimi jak:

 • Problemy z obrazem
 • Problemy z dźwiękiem
 • Problemy z zapłonem

W takim przypadku musisz przejść do odłącz telewizor od zasilania i zdemontuj go aby przeprowadzić wewnętrzną kontrolę swojej karty elektronicznej. Po wejściu do środka należy zlokalizować następujące próbki fizyczne, które można rozpoznać wzrokowo:

 • Ślady przypaleń między jego elementami.
 • Zdeformowane kondensatory.
 • Pęknięte lub wybrzuszone kondensatory.

Możesz też dostrzec poprzez zapach, który obszar ma największy zapach spalenizny a lupą najlepiej obserwować, czy nie ma żadnych nieregularności. Następnie za pomocą multitestera wykonaj niezbędne testy, aby sprawdzić, czy kondensator jest uszkodzony i sprawdź, czy nie ma dodatkowego problemu. Jeśli brakuje Ci wiedzy technicznej, lepiej pozostawić to zadanie w rękach wyspecjalizowanych techników.

widok testera do pomiaru napięcia

Za pomocą lutownicy i cyny wymieniany jest spalony kondensator upewniając się, że podczas wylutowywania starego komponentu; a lutowanie nowego nie wpływa na punkty lutownicze, które są wokół niego, a które nie mają nic wspólnego z wymienianym kondensatorem; i że jest umieszczony we właściwej polaryzacji.

Jak mogę sprawdzić, czy mój telewizor Smart TV jest spalony lub uszkodzony

Telewizory Smart TV są najnowocześniejsze telewizory z systemem operacyjnym co daje im więcej zastosowań, które idą w parze z postępem technologicznym. Wspomniane aplikacje obejmują synchronizację z innymi urządzeniami bezprzewodowo lub dostęp do internetu, o którym trzeba wiedzieć; jak sprawdzić, czy mój telewizor Smart TV jest zainfekowany wirusem ze względu na jego lukę.

W innych przypadkach awarii ważne jest, aby wiedzieć, że te nowoczesne telewizory nie wypalają się, czasami gdy tracą obraz; są uszkodzone a tranzystor wysyłający sygnał do ekranu, więc po prostu przystępujesz do wymiany tego komponentu i to wszystko. Będziesz mieć również przypadek, gdy telewizor Smart TV pozostanie z czarnym ekranem, który reaguje na następujące czynności:

 • Problemy z niektórymi aplikacjami w uruchomionym telewizorze
 • Wadliwa aktualizacja
 • Awaria zasilania
 • Problemy z pamięcią RAM

W takich przypadkach istnieje szereg plików zalecenia, które są skuteczne w rozwiązywaniu problemów wspomniane powyżej, są to:

 • Jeśli problem dotyczy aplikacji, jest to zalecane uruchom ponownie Smart TV wejście do menu w ostatniej opcji „reboot”; lub ręcznie za pomocą przycisku resetowania z tyłu. Jeśli awaria będzie się powtarzać, oznacza to, że aplikacja jest wadliwa, w takim przypadku zaleca się jej odinstalowanie.
 • Inna awaria, w wyniku której ekran zawiesza się lub robi się czarny, może być spowodowana awarią wadliwa aktualizacja systemu. W menu Twojego Smart TV znajdziesz opcję aktualizacji oprogramowania.
 • Te telewizory składają się z ekranów led które są bardzo innowacyjnymi i wygodnymi narzędziami, które nie zużywają dużo energii. Jednak czyni je bardziej wrażliwymi na fluktuacje elektryczne, dlatego wysokie napięcie może być śmiertelne dla tych telewizorów; i prawdopodobnie wymaga specjalistycznej obsługi technicznej.
 • Plik Baran Z biegiem czasu pokazuje zużycie, więc sprawdź, czy pamięć RAM nie jest spalona.
  Ważne jest, aby znać pojemność swojego Smart TV, aby znać jego maksymalną pojemność i nie przekraczać jej przy nadmiernej liczbie instalacji aplikacji.