Saltar al contenido

Rozwiązanie: Mój telefon z Androidem samoczynnie uruchamia się ponownie, wyłącza się i włącza

21 de septiembre de 2022

Mnie, a pewnie i wielu naszym czytelnikom, zdarzyło się kiedyś, że z niewiadomych przyczyn telefon zaczyna się restartować tylko na stałe, bez żadnego pojęcia, jakie są przyczyny tego zachowania.

Niezależnie od marki i używanego systemu operacyjnego, zawsze to częsty problem u dużej liczby użytkowników i może to wynikać z wielu powodów, ale to Ma bardzo proste rozwiązania. Postaramy się je szczegółowo wyjaśnić.

A ponieważ ostatnio pytano mnie, co to jest co możemy zrobić, gdy smartfon się wyłączy lub uruchamia się ponownie, a my niczego nie dotykamy, o tym jest dzisiejszy artykuł.

Pierwszą rzeczą, którą musimy powiedzieć, jest to Istnieją dwa główne przypadki, w których ten problem występuje, Te pierwsze idą dalej, w których nasz telefon restartuje się bez nas niczego dotykając, są też takie, w których nie włącza się ponownie, chyba że bateria zostanie wyjęta i włożona z powrotem.

Dlatego porozmawiamy trochę o tych dwóch sytuacjach, które są tak irytujące, że uważamy, że w wielu przypadkach mają rozwiązanie, bez konieczności wzywania specjalisty i zaoszczędzisz dodatkowe pieniądze.

Jakie są powody, dla których mój telefon może uruchamiać się ponownie w każdej chwili?

Jeśli problem, na który szczególnie narzekasz, ma związek z ciągłym restartem telefonu komórkowego, zalecamy, abyś przeanalizował niektóre z możliwych przyczyn który ma takie zachowanie.

Po pierwsze, powinieneś zajrzeć do aplikacji, Cóż, wiele razy niektóre z nich mają problemy, więc najlepiej jest zobaczyć ostatnie zainstalowane i odinstalować je, aby sprawdzić, czy wszystko zostało rozwiązane.

Drugi dotyczy bezpośrednio zużycia baterii, naszego urządzenia i jak w zdecydowanej większości Telefony z Androidem mają dostępną opcję kontrolować, czy działa tak, jak powinien, optymalizując go tak, aby działał jak najdłużej.

Co musisz zrobić, to iść do Ustawienia, Informacje o telefonie, Stan baterii, a potem zobaczysz, czy system wykryje, że nie działa tak, jak powinien, co jest typowe, zwłaszcza gdy jest używane przez ponad rok.

Dlaczego sam się wyłącza i jakie byłoby najlepsze rozwiązanie?

Teraz, jak powiedzieliśmy, mamy również przypadki użytkowników, którzy mówią nam, że ich terminale z Androidem są bezpośrednio wyłączone, a następnie muszą wyjmij baterię i włóż ją z powrotem aby ponownie się włączyły.

Jeśli to właśnie ci się przydarzyło po zaktualizowaniu telefonu Android do najnowszej wersji, Prawdopodobnie jakaś aplikacja nie jest kompatybilna i powinieneś wyeliminować te, które podejrzewasz, ponieważ może to zakłócać działanie komputera tylko podczas zamykania lub ponownego uruchamiania.

niektóre programy antywirusowe instalują się na telefonie z Androidem

Być może istnieje złośliwe oprogramowanie lub jakiś szkodliwy element, który wpływa na działanie naszego Androida i najlepiej jest pobrać dobry antywirus dla Androida, w rzeczywistości można znaleźć dla nich kilka opcji ze Sklepu Google Play.

Teraz bez względu na to, co to jest problem, który wpływa na twój smartfon Jeśli zauważysz, że zdecydowanie nie możesz go rozwiązać, wykonując wcześniej opisane powyżej czynności, zawsze najlepiej jest przywrócić ustawienia fabryczne.

To, co radzimy, to twardy reset, jak to się również nazywa, ponieważ w ten sposób możemy wyeliminować każdy błąd oprogramowania, błąd, wirus lub cokolwiek to jest, co cię atakuje, musisz tylko wziąć pod uwagę, że po wykonaniu tego kroku twoje informacje zostaną całkowicie usunięte.

Dlatego powinieneś być ostrożny i zrobić często twórz kopie zapasowe swoich informacjia w przypadku wykonania tego kroku zrób to z wyprzedzeniem, aby po jego wykonaniu można było później bez problemu przywrócić pliki.

Jeśli wykonując poprzedni krok upewnisz się, że nic nie zostało rozwiązane, to możemy polecić to zrestartuj urządzenie kilka razypo czym, jeśli nie będzie odpowiedzi, będziemy musieli pomyśleć o oprogramowaniu i wreszcie o fachowcu, ale to będzie zależało od tego, ile lat ma sprzęt.

Ponieważ to jest główny czynnik, przez który telefony zaczynają się psuć nagle. Jeśli jednak ten samouczek był dla Ciebie przydatny, chcielibyśmy wiedzieć, jakie było Twoje doświadczenie w tym zakresie? Zostaw nam swój komentarz.

dołącz do naszego kanału telegram