Skip to content

Rozwiązanie: „Huawei P9 / P9 Lite wet nie włącza się” Wysuszyć ekran, baterię i całkowicie ją wyczyścić

30 de listopad de 2021

Nie można zaprzeczyć, że z biegiem lat urządzenia mobilne stawały się coraz bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a najlepsze jest to, że obecnie wiele z nich jest odpornych na wodę i kurz. Sprawiedliwie woda jest wrogiem numer jeden urządzeń mobilnych I w wielu przypadkach, mimo że mamy najbardziej odporny telefon ze wszystkich i zachowujemy wszelkie środki ostrożności, woda może przeciekać wszędzie.

Widocznie woda i elektronika w ogóle nie dogadują się, istnieje między nimi jakaś głęboka wrogość i dlatego lepiej nie dołączać do nich pod żadnym pozorem, ale prawda jest taka, że ​​od czasu do czasu możemy mieć wypadek.

Powodów, dla których Twój telefon komórkowy się zamoczy, może być wieleAlbo nie będąc w stanie uciec przed deszczem, wchodząc do basenu z telefonem komórkowym w kieszeni, nie zdając sobie z tego sprawy, albo z powodu przypadkowej przyczyny, takiej jak upuszczenie go do toalety, krótko mówiąc, te i wiele innych powodów może sprawić, że Twój telefon komórkowy w wielkim niebezpieczeństwie i uszkodzony.

Jeśli niestety dotknęła Cię sytuacja podobna do wyżej wymienionych, w poniższym artykule nauczymy Cię co zrobić, jeśli Twój Huawei P9 / P9 Lite jest mokry i nie chce się włączyć.

Jak otworzyć Huawei P9?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jeśli Twój telefon został dotknięty wodą, jest to nie wolno ci go włączać, nie noś go za nic na świecie, przez długi czas, w żaden sposób, ponieważ może to spowodować uszkodzenie obwodów elektronicznych sprzętu, co spowodowałoby, że nie ma możliwości naprawy i nie ma odwrotu.

Mając to jasne, powinieneś przejść do otwórz swojego Huawei P9 i usuń absolutnie wszystko, zewnętrzną kartę pamięci micro SD, kartę SIM i baterię telefonu komórkowego. Możesz go jak najszybciej wysuszyć suchą szmatką, aby wchłonąć jak najwięcej wody.

Ważne jest, aby wiedzieć, że proces suszenia jest dość powolny, więc będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość. Jednak są pewne triki, które pozwolą przyspieszyć proces usuwania wilgoci.

Jak wysuszyć mokry telefon komórkowy

Ważne jest, aby telefon komórkowy wysechł kilka dni, nie wyschnie w ciągu kilku godzin, a także lepiej być w tej kwestii bezpiecznym, niż tego żałować. Bardzo przydatnym trikiem, aby wchłonąć całą wilgoć jest niewątpliwie użycie ryżu, włożenie telefonu do miskę ryżu i zostaw tam na kilka dni, zobaczysz, jak wilgoć jest całkowicie wchłaniana.

mokry czarny telefon komórkowy w ręku

Jeśli masz wątpliwości, czy telefon rzeczywiście jest suchy lub czy będzie dalej działał bez problemów, powinieneś zrobić zanieś go do wyspecjalizowanego serwisu technicznego, Mogę zrobić dokładniejszy przegląd i sprawdzić, czy na twoim urządzeniu nie ma śladów wody ani wilgoci.

Nie zaszkodzi spróbować, jest kilka przypadków osób z mokrymi telefonami komórkowymi udało się odzyskać lub zapisać swoje telefony za pomocą tej techniki ryżu, Wskazują, że istnieje możliwość uratowania telefonu komórkowego, ale niestety wspomniana wcześniej metoda walki z wilgocią i wodą w Twoim Huawei P9 Lite nie jest do końca bezpieczna, może, ale nie musi działać.

Technik lub specjalista jest jedynym, który upewnia się, że nasza mobilna praca działa i jest w stanie naprawić go w 100% do perfekcji, chociaż trzeba pamiętać, że w wielu przypadkach mogą być następstwa.

Pamiętaj, aby zachować spokój i nie wpadać w panikę, jeśli tak się stanie, postępuj zgodnie ze wszystkimi zaleceniami opisanymi powyżej i bądź cierpliwy, aby odczekać niezbędny czas przed włączeniem sprzętu, abyś mógł dowiedz się, czy Twój telefon został uszkodzony przez wodę? albo nie.

dołącz do naszego kanału telegram