Skip to content

Rozwiązanie: Dlaczego ekran mojego telefonu komórkowego staje się czarny po włączeniu?

6 de kwiecień de 2021

Znajdujemy się w najbardziej zaawansowanym punkcie technologicznym całego naszego gatunku. Dzięki tym postępom tworzymy komputery, które z biegiem czasu ewoluowały do ​​tego stopnia, że ​​możemy je schować do kieszeni, mimo że pierwotnie były to urządzenia zajmujące całe pomieszczenia.

To spowodowało każda osoba mogłaby mieć komputer, który, gdy jest w naszych kieszeniach, nazywamy telefonem. Mają szereg specjalnych zdolności, z których najbardziej podstawowe to dzwonienie i odbieranie wiadomości.

Oprócz tego z biegiem czasu te telefony oni też mieli przełom, który idzie skokowo. W ostatnim czasie byliśmy w stanie uwzględnić wszystkie wymagania dotyczące telefonów do wykonywania zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak gry wideo, edycja obrazu i wideo itp.

Te nowe typy telefonów znamy je jako smartfony, które są obecnie najbardziej rozpowszechnionymi technologiami, ponieważ każdy, kogo znamy, je posiada.

Jak zdobyć smartfon?

Odbywa się to, przechodząc do sklepu technicznego lub w części elektrycznej sklepu spożywczego najbliżej Ciebie w Twojej okolicy lub mieście. Telefony komórkowe mają zwykle dość niski koszt inwestycji, ponieważ można dostać urządzenia tak tanie, że kosztują mniej niż 100 euro, podczas gdy istnieją inne znacznie bardziej luksusowe opcje, które przekraczają limit 1000 euro.

Innym sposobem jest zakup telefonu i linii u operatora telefonicznego. W Hiszpanii jest Movistar lub telefon. Możesz także wejść na inne strony, takie jak Mercadolibre, gdzie możesz kupić sprzęt od stron trzecich. Jeśli zamierzasz skorzystać z tej opcji, weź pod uwagę, że część sprzętu może zostać uszkodzona i bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać, czy telefon jest stary, odnowiony czy nowy.

Jakie problemy mogą mieć smartfony?

Te są bardzo zróżnicowane. Zwykle, jeśli nasze telefony bardzo się nagrzewają, oznacza to, że mogą mieć problemy z baterią. Ma to niekorzystny wpływ na działanie układu, ponieważ powoduje, że wszystko musi pracować przy niższym napięciu niż powinno.

Oprócz tego telefony mogą mieć problemy z sekcja graficzna, ponieważ mają karty graficzne, które również mogą przestać działać, a także pamięć RAM, pamięć wewnętrzną i jednostkę przetwarzania obliczeniowego lub procesor w języku angielskim.

Poza tym problemy też można rozszerzyć na system operacyjny. Może to uniemożliwić uruchomienie telefonu, a aby to naprawić, musisz dowiedzieć się, jak uruchomić telefon z Androidem z trybu odzyskiwania, aby ustawić ustawienia fabryczne. Innym bardzo częstym problemem jest ekran, ponieważ jest to główna metoda wprowadzania informacji lub komunikowania się z telefonem.

Oprócz problemów, o których wspominaliśmy wcześniej, czasami ekran może stwarzać problemy które mogą obejmować zakłócenia ze strony złośliwego oprogramowania, chlapanie wodą lub niektóre problemy spowodowane zużyciem elementów telefonu.

Dlaczego ekran mojego telefonu komórkowego gaśnie po włączeniu?

Jeśli tak się stanie, musimy to wziąć pod uwagę to niezwykle poważny problem, Cóż, w większości przypadków, gdy tak się dzieje, oznacza to, że nasz telefon musi udać się do technika, aby go wyremontować.

telefon z zepsutym ekranem

Problemy, które to powodują, mogą być bardzo zróżnicowane. Pamiętaj, że sam ekran jest składa się z dużej ilości części, z których każdy pełni określoną funkcję. Czasami jeden z tych składników może być źle skonfigurowany lub fizycznie uszkodzony. Przykładem tego jest kabel typu Flex, który łączy ekran z płytą główną telefonu.

Innym problemem może być uszkodzenie miki w telefonie. Jest to jest mały arkusz które pozostają między warstwami tworzącymi ekran. Ten problem może być spowodowany upadkami, uszkodzeniem przez wodę, przegrzaniem itp. Jeśli ekran przestaje działać, ważne jest, aby wiedzieć, jak wydobyć informacje z telefonu z uszkodzonym ekranem.

dołącz do naszego kanału telegram