Skip to content

Rozwiązanie: Co zrobić, jeśli mój telefon komórkowy nie działa lub nie łączy się z siecią 3G lub 4G?

10 de kwiecień de 2023

Dziś nieskończoność zawartość i elementy z których możemy korzystać na naszych smartfonach, oznaczają, że praktycznie potrzebujemy niezawodnego połączenia z Internetem przez cały dzień, aby z nich korzystać. Oczywiście wielu z nas będzie miało swoją sieć Wi-Fi w domu, ale prawdziwy problem zaczyna się, gdy wychodzimy i stwierdzamy, że nie ma pod ręką Internetu.

Oczywiście w takich przypadkach możemy zalecić, aby zawsze być podłączonym do naszego Sieć typu 3G lub 4G LTE, ale nadal i wszystko będzie bardzo specyficzne momenty, w których zauważysz, że te sieci po prostu nie działają. W każdym razie nie jest to mały problem, bo prawda jest taka, że ​​bez internetu czy tych sieci nasze urządzenie staje się telefonem sprzed 10 lat, obsługującym tylko rozmowy.

W ciągu ostatnich kilku tygodni wielu naszych czytelników pytało nas, co dzieje się w tych szczególnych momentach, w których 3G naszego urządzenia mobilnego nie działa. Następnie pokażemy Ci kilka elementów, które powinieneś wziąć pod uwagę, elementy, które, nawiasem mówiąc, można również zastosować Sieci 4G, ponieważ w zasadzie wszystkie działają w ten sam sposób. Wprowadź link, aby przekonwertować telefon komórkowy z 3G na 4G.

Rozwiązanie 3G naszego smartfona

Pierwszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę w tym przypadku, jest to, że będzie to zależeć od obszaru, w którym się znajdujemy, intensywności sygnału, który otrzymamy z firma, która świadczy nam usługi telefoniczne. Innymi słowy, lepiej, gdybyśmy byli częścią dużej firmy, ponieważ duża firma ma większe szanse na większy zasięg niż mała firma.

Niektóre znaki, które możemy mieć w naszym urządzeniem mobilnym są GPRS, czyli ten, który odpowiada transmisji danych radiowych i mobilnych. Następnie mamy EDGE, który jest swego rodzaju standardem 3G, chociaż nie tym, który znamy. Następnie pojawia się 3G lub 4G, do czego oczywiście dążymy w tych przypadkach, więc lepiej czytaj dalej, aby upewnić się, że zawsze masz dostęp do tych sieci.

Ogólna zasada w tym sensie wskazuje, że jeśli znajdujemy się w dużym mieście, w którym działa firma świadcząca nam usługę, a zwłaszcza jeśli znajdujemy się również na terenie naszego kraju, powinniśmy mieć możliwość dotrzeć do sieci internetowych. Problem polega na tym, że mimo to w pewnych bardzo szczególnych okolicznościach możemy zweryfikować, czy naprawdę nie ma możliwości połączenia.

Możliwe powody, dla których 3G lub 4G nie działa

Jednym z głównych problemów, które 3G lub 4G to nie może działać, ma to związek z wyłączoną transmisją danych mobilnych, więc musisz sprawdzić, czy jest włączona, jakkolwiek głupio to brzmi. Powinieneś nawet wiedzieć, że czasami instalacja niektórych określonych aplikacji lub wyczerpanie baterii telefonu komórkowego powoduje dezaktywację danych bez naszego celowego działania.

Inne możliwe wyjaśnienie tego problemu wiąże się z faktem, że czasami zostajemy sami APN połączenie bez konfiguracji, sytuacja, w której po prostu niemożliwe jest połączenie się z tymi sieciami, kiedy tego potrzebujemy. Ogólnie informacje na ten temat można znaleźć w sieci, chociaż Ustawienia znajdują się właśnie w tej sekcji Urządzenia mobilne z Androidem.

Wreszcie, jakkolwiek głupio to brzmi, możemy znaleźć przypadki, w których nasz smartfon tak naprawdę nie ma zasięgu telefonu komórkowego. typu 3G lub 4G, więc powinieneś to również sprawdzić. Wiele razy chińskie urządzenia mobilne, chociaż są oferowane publicznie, zapewniając, że mają te cechy, później możemy sprawdzić, czy tak nie jest, więc lepiej poświęć czas na sprawdzenie, czy mają zasięg głównych sieci. Dokładny przegląd jego właściwości jest niezbędny, ponieważ nie ma rozwiązania.

Prawie tak samo, jak w poprzednim przypadku, gdy chociaż telefon komórkowy ma przechwytywać sieci 3G, Nie zakontraktowaliśmy usługi tego typu, więc po prostu nie będziemy mogli się nią cieszyć. W takich przypadkach będziesz musiał zakontraktować konkretną usługę 3G lub 4G, która dostosowuje się pod względem pojemności i miesięcznych kosztów do tego, czego szukasz, unikając w ten sposób wszelkiego rodzaju problemów w tym zakresie.Błąd połączenia 3G

Dlaczego 3G lub 4G nie działa na moim Androidzie

Telefon nie ma zasięgu 3G ani 4G

Wiele razy może się zdarzyć, że kupiłeś chiński telefon komórkowy i nie sprawdziłeś pasm internetowych, na których działa, co jest problemem, którego zawsze zalecamy unikać w takich przypadkach. Prawda jest taka, że ​​istnieją aplikacje takie jak Monitor sieci, które można pobrać pod tym linkiem, które zostały specjalnie opracowane, aby zapewnić wszystkie szczegóły dotyczące wymaganej kompatybilności w odniesieniu do telefonu komórkowego, typu anteny itd., abyś mógł w razie potrzeby cieszyć się 3G lub 4G.

Kupiony telefon nie ma 3G ani 4G

Teraz problem może tak naprawdę nie być jednym z

zasięg twojej firmy, jeśli nie to niestety twoje urządzenie nie jest kompatybilne z sieciami 3G lub 4G, co zrobić, jeśli mój telefon komórkowy nie działa lub nie łączy się z siecią 3G lub 4G i chociaż nie jest to normalne, niektóre z nich nadal nie spełniają tych wymagań. Zwykle ten problem występuje u osób, które nabyły zbyt tanie urządzeniawielu z nich to Chińczycy, którzy nie spełniają tych cech.

Rzeczywiście, jest to bardzo częste kup chiński telefon i że nie ma 4G, więc musisz być bardzo ostrożny w takich przypadkach, jeśli nie chcesz, aby inni wykorzystali twoją sytuację, sprzedając ci coś, czego nie ma. Poza tym musimy zaznaczyć, że w takich sytuacjach zawsze zalecamy zapoznanie się z tymi wskazówkami, które przygotowaliśmy przy zakupie chińskich telefonów komórkowych.

Czy udało Ci się krok po kroku sprawić, by 3G lub 4G działało na telefonie komórkowym?

dołącz do naszego kanału telegram