Skip to content

Rozwiązanie: „Błąd DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN” w przeglądarce Google Chrome

8 de kwiecień de 2021

W tym przewodniku pokażemy Ci kilka możliwych rozwiązań dla „Błąd DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN” w przeglądarce Google Chrome, jeden z najczęstszych błędów przeglądarki.

Połączenie internetowe może być przyczyną błędu DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN przeglądarki Google Chrome

W wielu przypadkach pojawia się błąd DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN, gdy połączenie internetowe nie działa. Można to bardzo łatwo sprawdzić na pasku zadań systemu Windows lub w górnej części telefonu komórkowego.

Z pewnością wydaje się to prosta rzecz, ale czasami to przeoczamy. Dlatego zawsze, gdy pojawia się wyżej wymieniony błąd Sprawdź swoje połączenie z internetem.

Jeśli zweryfikujesz, że błąd jest właśnie awarią połączenia, powinieneś poszukać sposobów rozwiązania problemu z rozłączeniem WiFi lub Internetu. Podobnie możesz sprawdzić, czy Twoje dane się skończyływ przypadku korzystania z urządzenia mobilnego.

Użyj polecenia Zwolnij i odnów w systemie Windows

Polecenia zwalniania i odnawiania są często przydatne, gdy występują problemy z połączeniem. Te polecenia są używane za pomocą konsoli poleceń systemu Windows. W rzeczywistości nie są jedynymi i nigdy nie zaszkodzi znajomość najlepszych poleceń do obsługi sieci w systemie Windows.

 • Aby skorzystać z tej metody, musisz otworzyć konsolę Windows, najlepiej jako administrator. W tym celu przejdź do menu Start iw polu wyszukiwania zlokalizuj CMD.
 • Gdy pojawi się opcja, należy kliknąć ją prawym przyciskiem myszy i wybrać „Uruchom jako administrator”.
 • Otworzy się konsola, w której musisz wpisać „Ipconfig / release” i naciśnij klawisz Enter. Zaraz potem napisz „Ipconfig / Renew” i ponownie naciśnij Enter.
 • Po wykonaniu tej czynności przejdź do Chrome i sprawdź, czy błąd DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN zniknął.

Uruchom ponownie modem i router, aby usunąć błąd DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN z przeglądarki Google Chrome

Innym prostym, ale często funkcjonalnym rozwiązaniem jest zrestartuj modem / router. Czasami jedynym sposobem naprawienia błędu DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN (który odnosi się do problemu z łącznością) jest wyłączenie i wyłączenie modemu i routera.

Zrestartuj klienta DNS, aby naprawić błąd DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

 • Aby skorzystać z tej metody, musisz użyć narzędzia Uruchom. Możesz go włączyć, naciskając Windows + R..
 • Po powyższym napisz po prostu «services.msc»I kliknij« OK ».

Google Chrome

 • Następnie pojawi się menu usług systemu Windows. Tutaj powinieneś szukać «Klient DNS«.
 • Po prostu kliknij tę opcję prawym przyciskiem myszy i wybierz «Uruchom ponownie«.
 • Na koniec sprawdź, czy błąd DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN przeglądarki Google Chrome zniknął.

Zmiana adresów DNS protokołu TCP / IPv4 może naprawić błąd DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

 • Aby przeprowadzić ten proces, musisz przejść do Panelu sterowania, możesz go wyszukać bezpośrednio z menu Start. Gdy jesteś w panelu, poszukaj „Sieci i Internet”.
 • Tutaj zobaczysz „Centrum sieci i udostępniania”, kliknij tę opcję.
 • Po lewej stronie ekranu znajdź opcję „Zmień ustawienia adaptera”, naciśnij go.
 • Zostaną wyświetlone karty sieciowe podłączone do komputera. Po prostu kliknij prawym przyciskiem ten, który jest aktywny i wybierz „Nieruchomości.
 • Wśród wyświetlonych opcji poszukaj sekcji „Protokół internetowy w wersji 4 (TCP / IPv4)”, po prostu kliknij dwukrotnie tę opcję.
 • Zostanie wyświetlone menu opcji protokołu TCP / IPv4, przejdź na dół i wybierz „Użyj następujących adresów serwerów DNS”.
 • Będziesz musiał ręcznie podać serwer DNS. Po prostu wpisz 8.8.8 w preferowanym serwerze DNS, podczas gdy w alternatywnym serwerze DNS należy umieścić 4.4.4.4. Po wprowadzeniu zmian po prostu kliknij „Akceptować”W menu opcji.

Po wykonaniu poprzedniej konfiguracji sprawdź, czy błąd DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN został rozwiązany. Jeśli tak, to warto poszukać sposobu na poprawę szybkości WiFi i przyspieszenie internetu, ponieważ często ludzie nie wiedzą, jak wykorzystać swoje łącze.

dołącz do naszego kanału telegram