Skip to content

Co oznacza komunikat „strona niezabezpieczona” bez protokołu HTTPS w przeglądarkach Chrome, Firefox i Edge

28 de styczeń de 2023

Przede wszystkim zachowaj spokój Ta wiadomość jest niebezpieczna ale nie całkowicie, to znaczy, że możesz nie mieć na to bezpośredniego wpływu, ta wiadomość odnosi się tylko do faktu, że odwiedzana witryna nie posiada certyfikatu SSL i będziesz musiał używać plików cookie, których niekoniecznie chcesz i które możesz wyłączyć

Jest to częstsze niż się wydaje, bo od kilku lat Google zaczął prosić o ten certyfikat co jest niczym innym jak zezwoleniem na wgląd w to, jakie pliki cookies strona internetowa przekazuje użytkownikowi, aby zagwarantować bezpieczeństwo transakcji każdemu z użytkowników.

Czy kiedykolwiek natrafiłeś na wiadomość Próba wejścia na stronę w Chrome bez HTTPS nie jest bezpieczna? Cóż, w takim razie pokażemy Ci wszystkie szczegóły dotyczące tej sytuacji, aby już Cię nie zaskoczyła.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę w tym przypadku, jest to, o czym mówimy funkcja, którą programiści Google dodali do Chrome w lipcu 2018 rramię w ramię z premierą jego wersji 68. To bardzo ważna nowość w zakresie bezpieczeństwa, choć nieco nieznana.

Dzieje się tak dlatego, że wraz z upływem czasu historia przeglądarek zmieniała się drastycznie, przechodząc przez bardzo silne niedoskonałości, które trzeba było wówczas modyfikować, aby ulepszać wszelkiego rodzaju funkcjonalności, aż do Google Chrome que to domyślna przeglądarka numer 1, na którą jest obecnie zapotrzebowanie I to nie za mniej, z tym, jak piękne i naturalne jest dla większości użytkowników.

Co to jest HTTPS i dlaczego jest ważny?

https następca HTTP, akronim, który podsumowuje HyperText Transfer Protocol.

Jest to protokół używany przez przeglądarki, gdy wchodzimy na stronę przez serwer. Jasne, w wielu przypadkach procesy te nie były bezpieczne dla użytkowników i dlatego zostały zmienione od wyżej wymienionej daty.

Dlatego, Protokół Secure HyperText Transfer Protocol lub HTTPS jest lepszy od swojego poprzednika. Dodano do niego protokoły bezpieczeństwa SSL/TLS, odpowiedzialne za szyfrowanie pakietów danych przesyłanych przez WWW.

W ten sposób, Tylko wtedy, gdy wchodzisz na stronę internetową i przed adresem pojawia się https://, znajdujemy się w bezpiecznej witrynienatomiast jeśli widzimy https://, oznacza to, że witryna, do której próbujemy uzyskać dostęp, nie jest bezpieczna.

To i inna z najważniejszych przeglądarek jest bardziej widoczna, także Mozilla Jest to wysoce zalecana przeglądarka to oznacza dokładnie te szczegóły z większą widocznością niż chrom, aby jeszcze bardziej podkreślić, że Twoje bezpieczeństwo jest niezbędne.

wiadomość certyfikatu ssl bez przeglądarki internetowej https

Dlaczego Chrome oznacza strony internetowe jako niezabezpieczone?

W ramach tej nowej metody bezpieczeństwa, o której wspominaliśmy, Chrome zaczął oznaczać strony, które nie korzystają z HTTPS, jako niezabezpieczoneabyśmy chociaż nadal mogli je odwiedzać, byli tego świadomi.

Nie oznacza to jednak, że HTTPS jest niezawodny., chociaż jest znacznie bezpieczniejszy niż strony, o których Chrome mówi nam, że nie są. Chociaż w żadnym wypadku nie możemy być całkowicie pewni, to przynajmniej dobrym rozwiązaniem jest zachowanie spokoju.

To jako użytkownikowi nie tylko pozwala na bezpieczniejszą nawigację, ale także poprawia wydajność użytkownika konsolidacja zasadności odwiedzanych przez nas stron internetowych i sprawia, że ​​czujemy się bezpiecznie robiąc to

Dzięki tej strategii Google chce również, aby coraz więcej programistów i właścicieli stron internetowych Dbają o to, aby ich strony miały niezbędne szyfrowanie, aby ostrzec użytkowników, że wchodząc do nich nie są zagrożeni. Oczekuje się nawet, że La Gran G wkrótce zastosuje nowe, bardziej ekstremalne środki w tym zakresie.

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć o protokole HTTPS przeglądarki Google Chrome?

dołącz do naszego kanału telegram