Skip to content

Jak wyłączyć lub ukryć pasek pobierania Google Chrome w kilku krokach

7 de czerwiec de 2023

Google Chrome niewątpliwie zawiera dużą liczbę „dodatków”, które czynią go jednym z najczęściej pobieranych i używanych przeglądarek w ostatniej dekadzie. Ale w tym przypadku podkreślimy więcej, kilka punktów estetycznychgdzie pojawia się pytanie, jak wyłączyć pasek pobierania.

Jeśli należysz do osób, którym bardzo zależy na tym, jak wyglądają rzeczy, których używasz, możliwe, że pasek pobierania będzie to irytującecoś podobnego dzieje się, kiedy chcesz wyłącz pasek wyszukiwania Windows 10. W takim przypadku, jeśli przeszkadza Ci pobieranie, nauczymy Cię, jak rozwiązać ten problem, abyś mógł kontynuować przeglądanie w przeglądarce.

Google Chrome nie jest na darmo, jedna z przeglądarek najczęściej pobierane i używane na świecie. ten sam ma kilka sztuczek co czyni go jeszcze ciekawszym. To prawda, że ​​​​są chwile, kiedy jego domyślna funkcja nie obejmuje pewnych kwestii estetycznych i dostosowywania, ale daje nam między innymi możliwość instalowania rozszerzeń, które pozwalają nam zaspokoić nasze gusta.

Czy możesz wyłączyć pasek pobierania?

Ci z nas, którzy pobrali za pomocą tej przeglądarki, są przyzwyczajeni do wyglądu pasek u dołu ekranu. Ten pasek zawiera pobrane przez nas pobieranie, pokazujące jego postęp i moment, w którym się zakończyło.

Teraz ten pasek nie znika, dopóki my jako użytkownicy, naciśnij przycisk, aby go zamknąć. Jeśli jesteś osobą, która chce pominąć tę przyziemną procedurę, to trafiłeś do poradnika, którego potrzebujesz. Aby w ten sposób można było zautomatyzować ten proces oraz nawigować i pobierać w bardziej naturalny sposób.

Ale zanim wyjaśnimy, jak to zrobić, musimy powiedzieć, że automatycznie dezaktywuje pasek pobierania To nie jest proces, który przychodzi domyślnie. Ustawienia Google Chrome oferują wiele wspaniałych funkcji, ale w tym przypadku nie pozwalają na wyłączenie paska pobierania.

Chodzi o to, że jest to proces, który kosztuje tylko przeciągnięcie myszką i kliknięcie X w rogu, więc nie jest to proces, który uznali za konieczne. Jeśli jednak masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości, możesz iść do supportu i zapytać jak wyłączyć pasek pobierania

Podobnie, jak powiedzieliśmy wcześniej, gdy Google Chrome nie oferuje ustawień domyślnych, oferuje je sklep z dużą ilością dostępnych rzeczy. Wśród tych rzeczy można znaleźć tapety, gry i to, czego będziemy potrzebować w tym przypadku rozszerzenia.

Aby więc wiedzieć, które rozszerzenie pobrać i jak to zrobić, wystarczy wykonać czynności, które zostawiamy poniżej.

laptop z Google Chrome

Jakie są kroki, aby to wyłączyć?

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to otworzyć naszą przeglądarkę Google Chrome. Natychmiast przejdziemy do prawej górnej części ekranu i patrzymy na ikonę z trzema kropkami, jeden nad drugim. I klikniemy tę ikonę, aby wyświetlić panel opcji.

W tym panelu znajdziemy duża lista różnych opcji odwołując się do naszej przeglądarki. Będziemy musieli skupić naszą uwagę tylko na konkretnej opcji: „Więcej narzędzi”. W ten sposób po kliknięciu tej opcji otworzy się drugi panel z opcjami.

W jej ramach będziemy musieli poruszamy naszą myszką do sekcji, która mówi: „Rozszerzenia”, a my również ją klikniemy. Teraz zostaniemy przekierowani do nowego okna ze wszystkimi rozszerzeniami, które zainstalowaliśmy w naszej przeglądarce.

W ten sposób klikniemy środkowe – górne pole z napisem „Rozszerzenia wyszukiwania”. W tym polu piszemy słowa „Zawsze usuwaj pliki do pobrania” i rozpoczniemy wyszukiwanie. pojawi się różne powiązane rozszerzenia ze słowami, których szukamy.

Będziemy musieli tylko nacisnąć ten, który ma tę samą nazwę i jest zidentyfikowany ikoną kropli wody. W ten sposób uzyskamy dostęp do strony tego rozszerzenia, ponieważ zawiera przycisk, który pozwoli nam go zdobyć. W tym celu klikniemy niebieski przycisk z napisem: „Dodaj do Chrome”.

Pojawi się wyskakujące okienko z różnymi opcjami, zaakceptujemy tylko to, o co poprosisz. A teraz powinniśmy mieć ikonę kropli wody w prawym górnym rogu naszej przeglądarki.

dołącz do naszego kanału telegram