Skip to content

Poprawka: „Twoja licencja na system Windows wkrótce wygaśnie” w systemie Windows 10 — oto wyjaśnienie

9 de marzec de 2022

Kto nie miał spoconych dłoni, gdy czytał na komputerze „Twoja licencja Windows wkrótce wygaśnie”? Na pewno nie jest to wiadomość zachęcająca i może wywołać strach o przyszłość urządzenia. Jednak nie wszystko stracone: wystarczy odnowić licencję, aby nadal korzystać z komputera z jego systemem operacyjnym bez powodowania problemów.

Jest to prosta procedura, którą zajmiemy się wyjaśnieniem Ci wszystkich szczegółów. Ponadto, jeśli nie rozumiesz pochodzenia tej wiadomości, która wydaje się być częścią horroru, chcemy, abyś wiedział, że ma wyjaśnienie… Więc możesz tego uniknąć lub działać odpowiedzialnie kiedy pojawi się na ekranie… Przejdźmy do tego!

Co to jest wygaśnięcie licencji w systemie Windows 10? Wyjaśnienie

Począwszy od Windows 8.1, system operacyjny ustanowił nowy projekt, który zaimplementował szereg komunikatów lub powiadomień dla użytkownika; w celu informować Cię o Twojej aktywności na komputerze, najnowsze wiadomości lub obecność błędów w systemie Windows 10. Jedno z tych powiadomień jest raczej ostrzeżeniem, które informuje o zbliżającym się wygaśnięciu licencji.

Więc… Co to znaczy? Czy jest to miażdżąca wiadomość i nie ma powrotu? Absolutnie nie. Po prostu: alarm, którego celem jest… informować i zwracać uwagę użytkownika, tak, aby podejmując zdecydowane działania w tej sprawie odwrócić wspomnianą sytuację.

A jaka jest sytuacja? Oprogramowanie Windows, które mogło zostać nabyte w nieoficjalny sposób i dlatego wymaga formalnego nabycia licencji na komputerze. Więc… „Twoja licencja Windows wkrótce wygaśnie” to tylko zaproszenie dla Ciebie do zorganizowania legalności lub ważności kupując licencję. Postępując zgodnie z powyższym i skutecznie go aktywując, możesz nadal cieszyć się usługami systemu Windows 10 bez incydentów.

W jakich przypadkach pojawia się irytujący komunikat o wygaśnięciu?

  1. W przypadku korzystania z licencji Windows 10, która nie spełnia parametrów oryginalności lub jest bezpłatny okres próbny i musisz przystąpić do zawarcia umowy z zakupem.
  2. W przypadku serwerów KMS, które mają na celu zarządzanie różnymi kontami lub licencjami na komputerach firmowych, za pośrednictwem wspólnej sieci; za to, co istnieje? transfer danych a w wielu przypadkach nie jest to odpowiednia licencja.
  3. W przypadku, gdy dostęp został dokonany za pomocą aktywna licencja z jednego urządzenia na drugie różne, ale poprzez uprawnienia OEM.
  4. Albo kiedy skończyłeś zmiany w urządzeniu i sprzęcie które wymagają natychmiastowej aktualizacji systemu operacyjnego.

Co się stanie, jeśli licencja nie zostanie aktywowana?

Oprócz utrzymywania stałego powiadomienia na komputerze generuje również ograniczenia dotyczące całkowitego wykorzystania urządzenia i twoje opcje; które są ogólnie konfiguracją i dostosowywaniem, a także aplikacjami Microsoft Office.

jak rozwiązać problem wygasania licencji w systemie Windows 10

Jak mogę aktywować licencję Windows 10? Rozwiązanie

Jeśli Twój komputer spełnia którąkolwiek z powyższych cech i ostrzega Cię już o wygaśnięciu licencji, potrzebujesz go odnowić. Aby to zrobić, najpierw musisz nabyć licencję Windows 10, dokonując odpowiedniego zakupu, a następnie przystąpić do aktywacji za pośrednictwem swojego komputera:

Po zainstalowaniu programu musisz przejść do „Ustawienia systemu operacyjnego”; będąc tutaj znajdziesz opcję „Aktualizacja i bezpieczeństwo”. Kliknięcie go spowoduje wyświetlenie kolejnej sekcji o nazwie „Aktywacja”, dzięki której możesz zmaterializować działanie systemu Windows 10 z bezpieczną licencją.

W przypadku, gdy powiadomienie nie zostało jeszcze przedstawione i masz wątpliwości, czy spełniasz którąkolwiek z cech, będziesz musiał sprawdzić status aktywacji licencji, aby sprawdź, czy jest nadal aktywny i ile czasu użytkowania Ci pozostało.

Szybki i łatwy sposób na sprawdzenie statusu i daty ważności; wygląda to następująco: Strona główna> Stuknij w wyszukiwanie CMD> Ctrl + Shift + Enter. Możesz zastąpić ostatni krok, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Uruchom jako zarządzany”; aby później umieścić komendę „slmgr / dlv”. Dzięki temu zostanie wyświetlone pole, które obsługuje wszystkie informacje o Twojej licencji, co będzie bardzo przydatne do sprawdzenia zarówno jej aktywności, jak i dostępnego czasu.

dołącz do naszego kanału telegram