Saltar al contenido

Poprawka: „Niestety proces com.android.systemui został zatrzymany” Android

11 de abril de 2023

Jeśli posiadasz urządzenie z systemem operacyjnym Android, z pewnością nie raz miałeś do czynienia z jego awarią. Tym razem powiemy Ci, jak to zrobić napraw com.android.systemui.

Błąd lub awaria com.android.systemui może być spowodowana kilkoma czynnikami, ale jednym z najczęstszych jest problem podczas instalowania pliku APK. W takich przypadkach często pojawia się komunikat wskazujący „com.android.systemui błąd został zatrzymany”. Konsekwencją tego jest to, że telefon zacina się na kilka minut.

Co to jest systemowy interfejs użytkownika?

SystemUI to ten, który ponosi awarię, gdy pojawia się komunikat „com.android.systemui został zatrzymany”, to jest APK zawierający cały interfejs systemu i działa w połączeniu z framework-res.apk. W przypadku awarii jednego z dwóch najczęściej spotykaną rzeczą jest to, że urządzenie utknie lub stanie się nieco niestabilne.

Co oznacza Android Systemui? A jak uniknąć tego błędu?

The systemy operacyjne Androida Są bez wątpienia najlepsze na świecie dla urządzeń mobilnych ze względu na ich techniczną elastyczność, jednak w pewnym momencie system musiał wykazać błąd. Jest to powszechne, ale przytłacza wielu użytkowników.

Błąd com.android.systemui Jest to jeden z najczęstszych błędów, które mogą wystąpić, ten błąd występuje, gdy występuje problem podczas instalowania aplikacji, co powoduje wyświetlenie komunikatu „com.android.systemui przestał działać”. Ten błąd powoduje, że telefon komórkowy pozostaje nieruchomy przez kilka minut.

Ten błąd można bardzo łatwo rozwiązać, aktywując mobilny tryb odzyskiwania, odbywa się to poprzez wyłączenie go, a następnie naciśnięcie przycisku zwiększania głośności obok przycisku zasilania. W trybie odzyskiwania użyj przycisków głośności, aby wyszukać opcję „Wyczyść partycję pamięci podręcznej”, akceptując ją.

Odbywa się to za pomocą przycisku głośności, gdy telefon komórkowy wyczyści pamięć podręczną i uruchomi się ponownie, jeśli to nie rozwiąże problemu, istnieje bardziej bezpośrednie rozwiązanie, które jest usuwanie aplikacji co spowodowało problem. Dzięki temu możesz rozwiązać problem bez konfliktów.

W ten sposób rozwiązujesz szybko problemy z telefonem komórkowym i bez ingerencji służb technicznych.

Napraw com.android.systemui, kilka alternatyw

Pierwszym krokiem do rozwiązania problemu com.android.systemui jest wyczyść partycję pamięci podręcznej urządzenia. Aby to zrobić, przede wszystkim musisz wyłączyć telefon komórkowy lub tablet, który sprawia problemy i uruchomić go w Tryb odzyskiwania.

błędy systemu Android

Dostęp do trybu odzyskiwania może się zmienić na niektórych urządzeniach, ale na większości można uzyskać do niego dostęp, naciskając przycisk zasilaniaprzycisk zwiększania głośności i przycisk ekranu głównego jednocześnie.

Po uzyskaniu dostępu do trybu odzyskiwania używamy przycisków zwiększania i zmniejszania głośności, aby przewijać opcje. Stawiamy się na opcję Wyczyść partycję cache i dokonaj wyboru, naciskając przycisk zasilania.

The pamięć podręczna jest czyszczona a następnie możemy ponownie uruchomić urządzenie i sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Druga opcja rozwiązania tego problemu to usuń plik APK, który naszym zdaniem może być odpowiedzialny za problem. Jeśli istnieje więcej niż jedna aplikacja podejrzana o spowodowanie tego błędu, zaleca się usuwanie ich jedna po drugiej, aż znajdziesz tę, która spowodowała błąd.

Trzecia opcja rozwiązania dotyczy tylko użytkowników z zrootowanym telefonem komórkowym. W takich przypadkach problem może być spowodowany instalacją pamięci ROM, jeśli dane i pamięć podręczna urządzenia nie zostały prawidłowo usunięte podczas instalacji.

W takim przypadku można zdecydować się na usuń ROM i zainstaluj go ponownie lub zainstaluj innynajpierw upewniając się, że dane i pamięć podręczna na urządzeniu zostały prawidłowo wyczyszczone.

Z nimi proste rozwiązania, które możemy położyć kres problemowi, który może być bardzo irytujący, ponieważ uniemożliwia nam korzystanie z naszego urządzenia przez jakiś czas.

dołącz do naszego kanału telegram