Skip to content

Podłącz Joy-Con lub Pro Controller Nintendo Switch do Androida, iPhone’a i PC

3 de styczeń de 2022

Choć prawdą jest, że prawdopodobnie przez długi czas byliśmy bardzo świadomi Xbox One Microsoftu i PS4 Sony, prawda jest taka, że ​​od niedawna nie możemy przestać analizować wszystkiego, co się z tym wiąże. Nintendo Switch budzi w użytkownikach wszelkiego rodzaju wątpliwości, takie jak np. brak połączenia; a dzisiaj postaramy się rozwiązać jedno z głównych: „jak połączyć konsolę Nintendo Switch Joy-Con z telefonem komórkowym?” .

Jeśli chcesz wiedzieć, jak połączyć Joy-Con Nintendo Switch z telefonem komórkowym, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę, że tym razem porozmawiamy o Joy-Conie i kompatybilności, jaką ma z Androidem, iPhone’em i PC, który zasadniczo zależy od połączenia Bluetooth obu urządzeń. I chodzi o to, że choć wiadomo, że Nintendo Switch nie ma systemu operacyjnego Android, nie możemy stracić z oczu faktu, że wciąż jest wiele funkcji, z których możemy skorzystać.

Jak połączyć Joy-Con ze smartfonem, tabletem z systemem Android lub iPhonem?

Cóż, nauczymy Cię więc, jak połączyć Joy-Con Nintendo Switch z telefonem komórkowym, a pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że możesz połączyć Joy-Con z telefonem komórkowym z Androidem i iPhonem, a także PC. Aby to zrobić, musisz wykonać szereg bardzo konkretnych kroków , w efekcie następujące:

  • Aktywuj Bluetooth urządzenia mobilnego z systemem Android.
  • Naciśnij przycisk synchronizacji na Joy-Conie.
  • Na ekranie telefonu powinien pojawić się Joy-Con.
  • Wybierz konsolę Nintendo Switch Joy-Con i poczekaj, aż się zsynchronizują.

Cóż, to już wiesz, jak połączyć konsolę Nintendo Switch Joy-Con z telefonem komórkowym lub tabletem z Androidem, a jak widać, zrobienie tego jest naprawdę bardzo proste. Teraz, jeśli widzisz, że się nie pojawia, oznacza to, że Twój Android nie może być wyświetlany w innych terminalach. W takim przypadku musisz uzyskać dostęp do parametrów telefonu komórkowego, a także Joy-Con i naprawić konfigurację. W ten sam sposób musisz pamiętać, że możesz połączyć maksymalnie dwie kontrolki jednocześnie, choć tylko jedna z nich zadziała .

Gotowy, możesz wtedy zacząć cieszyć się Joy-Conem na swoim terminalu z Androidem , a prawda jest taka, że ​​prawdopodobnie już wiesz, że w sklepie Google Play możemy znaleźć ogromną liczbę gier, które mają naturalne wsparcie dla zewnętrznych sterownica. Prawda jest taka, że ​​powinieneś być w stanie cieszyć się którąkolwiek z tych gier w normalnych warunkach, chociaż zawsze, gdy masz wątpliwości w takich przypadkach, zalecamy pozostawienie nam komentarza na ten temat.

Jak widać,  połączenie Nintendo Switch Joy-Con z telefonem komórkowym nie jest szczególnie skomplikowaną procedurą i musimy poza wszystkim, co powiedzieliśmy, podkreślić, że mówimy o jednej z głównych platform rozrywkowych, jakie istnieją na świecie teraźniejszość. Następnie zalecamy przejrzenie przez naszą wyszukiwarkę innych artykułów, które robiliśmy na temat tej konsoli, abyś mógł w pełni wykorzystać jeden z najlepszych wykładników dzisiejszych gier wideo.

Jak połączyć kontrolery Nintendo Switch Joy-Con z komputerem?

Kontrolery Nintendo Switch Joy-Con można doskonale połączyć z komputerem, wykonując poniższe czynności:

  • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest włączenie Bluetooth komputera.
  • Następnie odłącz Joy-Con od Nintendo Switch.
  • Przycisk Sync znajdujący się pomiędzy przyciskami SR i SL powinien być przytrzymany, aż zauważysz, że diody LED zaczną migać.
  • Na komputerze musisz zlokalizować menu Bluetooth, aby zlokalizować opcję, w której komputer zostanie sparowany ze sterowaniem.

Sparuj Joy-Con z komputerem PC

Należy mieć świadomość, że miganie w /w diod LED nie przestanie migać. W ten sam sposób mogą zawsze potwierdzić, że połączenie jest skuteczne w ustawieniach Bluetooth na komputerze. Jeśli z jakiegoś powodu pojawi się komunikat o błędzie , konieczne będzie przesunięcie kontrolera, w ten sposób możemy sprawdzić, czy żadne inne urządzenie nie zakłóca odpowiedniego sygnału. Możemy natychmiast spróbować ponownie.

Jedynym minusem jest to, że Joy-Con będzie działał niezależnie . Używanie ich w bardziej złożonych grach może być bardzo trudne.

dołącz do naszego kanału telegram