Skip to content

Napraw – My Wifi rozłącza się tylko na Androidzie

16 de czerwiec de 2023

Dzisiaj jedną z rzeczy, która stała się niezbędna w przypadku urządzeń mobilnych, jest Internet, w zasadzie używamy go do wszystkiego. Sieci społecznościowe i utrzymuj z nami kontakt za pośrednictwem WhatsApp, odkładając na bok zdradzieckie telefony i SMS-yW ten sposób posiadanie Internetu jest niezbędne, aby móc pozostawać w kontakcie i komunikować się. Problem pojawia się, gdy nasze urządzenie mobilne przechodzi w „tryb buntownika” i zaczyna odłączać Wi-Fi na Androidzie za każdym razem, gdy chce czegoś, co jest niewątpliwie zbyt irytujące.

Mają dobre Połączenie WiFi W naszym telefonie komórkowym jest to dziś niezbędne, pomaga nam mieć dostęp do niewiarygodnej ilości informacji, które są nieograniczone, nie mówiąc już o kontakcie z naszymi przyjaciółmi lub rodziną itp. Problem polega na tym, że zdarza się, że w niektórych urządzeniach Android Wi-Fi nie działa tak, jak powinno, w niektórych przypadkach nigdy nie działa, w innych, kiedy chce, aw innych, gdy odblokowujemy telefon komórkowy, aby z niego korzystać, co jest bez wątpienia wyjątkowo irytujące. Dlatego dzisiaj chcę Ci dać kilka rozwiązania najczęściej spotykanych problemów Co może Ci się przydarzyć w związku z Wi-Fi.

Jedną z rzeczy, które stają się dziś niezbędne, jest połączenie z Internetem, niezależnie od tego, czy masz Wi-Fi w domu, czy komórkową transmisję danych w smartfonie przez cały dzień. Internet stał się częścią naszego życia, nierzadko zdarza się, że przychodzisz do domu przyjaciela i pierwszą rzeczą, którą mówisz, jest „Podaj mi hasło do Wi-Fi”. Można by już powiedzieć, że to rytuał, właśnie dlatego, kiedy mamy Androida i zaczynamy mieć problemy z Wi-Fi, bóle głowy są dość silne, ponieważ obecnie Internet jest nam potrzebny prawie do wszystkiego.

Nie można korzystać z WiFi, nie łączy się

Coś, co zdarza się dość często z samsung j (Mam i przydarza mi się coś jeszcze gorszego) Chodzi o to, że nie rozpoznaje żadnej sieci Wi-Fi, a kiedy idziemy szukać połączenia, nie widzimy żadnej. Aby rozwiązać ten problem, przełączamy tryb samolotowy i próbujemy połączyć się ponownie, w każdym razie, jeśli to nie potrwa Sieć Wi-Fi to samo, niech uruchom ponownie w trybie samolotowym i uruchom telefon komórkowy w ten sam sposób, tam powinien działać idealnie. Po połączeniu wychodzimy z trybu samolotowego, zwykle dzieje się tak, ponieważ ma problemy z siecią komórkową i Wi-Fi.

Problemy z Wi-Fi i Androidem

Gdy aktywujemy Wi-Fi i okazuje się, że nie chce się połączyć, a nawet często nie pozwala nam zobaczyć żadnej sieci, tak jakby w pobliżu nie było żadnego połączenia, podczas gdy dobrze wiemy, że jest dostępne, nawet jeśli jest to coś, co dzieje się w wielu modelach telefonów komórkowych, niezależnie od marki.

Dzieje się tak, że między nimi powstaje rodzaj konfliktu sieć komórkowa i Wi-Fi. Idealnym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie urządzenia, aby ponownie zaczęło odbierać Wi-Fi, ale możemy na chwilę aktywować tryb samolotowy, około dwóch lub trzech minut, a następnie ponownie go aktywować, w ten sposób można go łatwo rozwiązać.

Wifi rozłącza się za każdym razem, gdy Android

Gdy ciągle się rozłącza, problem prawdopodobnie leży w niezgodność karty sieciowej z sygnałem Wi-Fi routeramusimy pamiętać, że z telefonu komórkowego nic nie można zrobić, ale możemy skonfigurować kilka rzeczy w routerze, aby Internet nie znikał i nie pojawiał się w dowolnym momencie na urządzeniu.

Gdy telefon komórkowy, którego nie używamy, jest zablokowany, idealnym rozwiązaniem jest pozostawienie połączenia Wi-Fi na wypadek, gdyby oczywiście przesłali nam jakąś wiadomość. Zdarza się, że czasami nie dzwoni, a kiedy idziemy go odblokować, okazuje się, że wtedy odbiera sygnał Internet. Aby rozwiązać ten problem, musimy po prostu przejść do Ustawień, a następnie do Wi-Fi, tam wyświetlimy menu opcji w prawym górnym rogu i pójdziemy tam, gdzie jest napisane „Wi-Fi podczas snu”, aby zaznaczyć miejsce, w którym jest napisane „Zawsze”. Gdy będziemy gotowi, będziemy teraz otrzymywać wiadomości, powiadomienia itp. To wymaga Internetu, ponieważ nie będzie już odłączany, gdy zablokujemy telefon komórkowy.

Telefon komórkowy rozłącza się i łączy tylko z Wi-Fi

To, co musisz skonfigurować w routerze, to w zasadzie kwestia jego bezpieczeństwa. Większość ludzi pod względem szyfrowania hasła ma domyślnie skonfigurowane WEP, WPA itp. Prawda jest taka, że ​​jak już kilkakrotnie rozmawialiśmy z Wami na blogu powinien być skonfigurowany w WPA-PSK2.

Po zmianie tej konfiguracji wystarczy zapisać, a następnie ponownie uruchomić modem, abyśmy mogli efektywnie korzystać z sieci Wi-Fi bez żadnych problemów i dziwnych cięć.

W wielu przypadkach to, co się dzieje, jest sławne Błąd uwierzytelniania, sposobem na rozwiązanie tego problemu jest w zasadzie poprawne wpisanie hasła, musisz je zaznaczyć, aby móc je zobaczyć, abyśmy mogli uniknąć błędów. Ale w niektórych przypadkach, bez względu na to, jak dobrze to napiszemy, nadal wyrzuca nam ten błąd. To, co wtedy robimy, to wziąć router, nacisnąć przycisk wps że mamy za tym i podłącz telefon komórkowy w ten sposób bez klucza lub czegokolwiek, tworząc łącze między routerem a telefonem komórkowym.

Jak widać, nie chodzi o to, że rozwiązanie problemu jest zbyt skomplikowane, a przecież nie jest to dramat samego Androida, ale raczej z sieci Wi-Fi, która jest niekompatybilna z urządzeniem.

W każdym razie, jeśli urządzenie rozłączy się, gdy ekran się wyłączy, powinieneś spojrzeć na opcje Wi-Fi telefonu komórkowego, czy jest on poprawnie skonfigurowany, aby Wi-Fi było włączone nawet w stanie uśpienia, ponieważ w wielu przypadkach oszczędzaj baterię Android, co robi Android To dezaktywuje Wi-Fi, gdy wyłączamy ekran iw ten sposób, dopóki nie włączymy go ponownie, czyli odblokować telefon komórkowy, nic nie otrzymamy, bo oczywiście nie mieć Wi-Fi.

Błąd uwierzytelniania Wi-Fi

W wielu przypadkach, nawet jeśli mamy hasło Wi-Fi, nie chce się połączyć, nie ma możliwości, aby pozwolił nam wejść do sieci Wi-Fi. To, co daje nam błąd uwierzytelniania, aby rozwiązać ten problem, co możemy zrobić, to po prostu przejść do routera i spojrzeć z tyłu lub gdzie są przyciski z napisem „WPS” Naciśnij go i powinieneś mieć kilka sekund na połączenie z siecią Wi-Fi bez konieczności podawania hasła, po tych sekundach będziesz musiał ponownie nacisnąć przycisk, aby móc wejść bez hasła.

W każdym razie, jeśli nadal będziesz borykać się z problemami i nie możesz ich rozwiązać za pomocą tego, o czym wspomnieliśmy powyżej, nie będziesz miał innego wyjścia, jak po prostu udać się do specjalistycznego serwisu technicznego, aby spróbował naprawić twoje urządzenie.

Jeśli chcesz spróbować, możesz również wykonać twardy reset lub spróbować sflashować oprogramowanie układowe, chociaż będzie to całkowicie zależało od Ciebie i oczywiście od posiadanego telefonu komórkowego.

dołącz do naszego kanału telegram