Skip to content

Najlepsze sztuczki i ukryte funkcje systemu Windows 10, aby jak najlepiej wykorzystać system operacyjny

21 de październik de 2021

Windows 10 to system operacyjny Najnowsze od ludzi z Microsoft dla komputerów, uruchomiona przez firmę z Redmond prawie rok temu za darmo i która do tej pory została bardzo dobrze przyjęta przez użytkowników.

Oczywiście specjaliści starali się poznać wszystkie jej sekrety, w tym niezapowiedziane funkcje przez ludzi z Microsoftu i odkryli kilka bardzo interesujących.

Dzieje się tak, że chociaż wielu uważa, że ​​Windows 10 jest najbardziej kompletnym systemem operacyjnym, jaki kiedykolwiek powstał, nie możemy nie zwrócić na to uwagi niektóre z jego funkcji i treści nie ma ich w zasięgu wzroku.

Dlatego chodzi o to, aby rozpocząć analizę niektóre z sekretów Windows 10 wierzymy, że w oparciu o ich wiedzę zmienią sposób, w jaki odnosisz się do tego środowiska operacyjnego.

Przed rozpoczęciem samouczka dobrze jest, aby zaktualizować system operacyjny Windows 10, Możesz to zrobić z oficjalnej witryny lub strony Microsoft, aktualizacja systemu Windows 10 do najnowszej wersji nie zajmie dużo czasu.

To są ukryte funkcje systemu operacyjnego Windows 10

Pasek narzędzi z przeglądarką i pulpitem

Pasek narzędzi to jedna z treści historycznych które możemy znaleźć w różnych wersjach systemu operacyjnego Microsoft.

A w konkretnym przypadku Windowsa 10 nie możemy nie wspomnieć o tym kilka zmian w Twojej konfiguracji, mamy możliwość uczynienia tej platformy znacznie potężniejszą platformą, dodając elementy, takie jak pasek adresu internetowego i skróty na pulpicie.

Jeśli chcesz wprowadzić te zmiany lub kilka innych na pasek narzędzi, wystarczy przejść do samego paska i kliknąć dowolne z jego nieużywanych do tej pory miejsc.

Tam przechodzisz do opcji „Paski narzędzi”, gdzie możemy zaznaczyć różne opcje, Wśród nich są Adres, Pulpit i Link, żeby wymienić tylko kilka, dzięki czemu masz szansę uruchomić przeglądarkę bez marnowania czasu lub uruchomić pulpit z paska.

Coś, co prawdopodobnie pomoże ci w przyszłości i co chcemy zalecić, abyś wiedział, jak zmienić lub dostosować tryb zaawansowany eksploratora plików w systemie Windows 10, w pewnym momencie będziesz musiał go użyć i zostanie zmodyfikowany zgodnie z twoimi upodobaniami.

Ukryte sztuczki, które ma system operacyjny Windows 10

Poznaj przestrzeń zajmowaną przez aplikacje

Wielu użytkowników ma problemy z komputerami z przestrzeni zajmowanej przez różne programy lub aplikacje, jak oczekuje się, że będziemy je nazywać z tego pokoleniowego skoku, który ucieleśnia Windows 10.

W tym sensie musimy powiedzieć, że teraz istnieje narzędzie, które nam pozwala znać przestrzeń, którą zajmują aplikacje, z Konfiguracja, System, Administracja.

Gdy otworzysz tę opcję, zobaczysz, że jest w niej ogromna ilość powiązanych opcji z różnymi jednostkami, które składają się na komputer, tak aby wskazywane były informacje dotyczące ilości miejsca zajmowanego przez każdą z zainstalowanych aplikacji.

Jak również zdjęcia i filmy, z szeroką gamą podkategorii, dzięki czemu nie masz już wątpliwości i możesz się dobrze zorganizować.

Łatwe sortowanie poczty

Jeśli jesteś obsesję na punkcie porządku na Twoim komputerze, Musisz wiedzieć, że poza tym, że Microsoft automatycznie dba o filtrowanie wszystkich niechcianych treści, są jeszcze inne funkcje uzupełniające.

I czy to firma opracował system za pomocą którego wszystkie te pozornie nieistotne e-maile są układane w specjalnym folderze o nazwie „Zaburzenie”, na wypadek gdybyś chciał sam go znaleźć.

Ta funkcja, o której właśnie wspomnieliśmy, została bardzo dobrze skrytykowana zarówno przez specjalistów, jak i użytkowników i wydaje się, że właśnie dlatego postanowiłem włączyć go do aplikacji Windows 10 Poczta.

Jeśli pójdziesz do Aplikacja pocztowa systemu Windows 10 a potem do More, będzie można znaleźć ten segment, o którym mówimy, z wieloma innymi ukrytymi folderami, które nie przechowują szkodliwych elementów, ale te, które Microsoft intuicyjnie, nie są zainteresowane.

Chociaż prawdą jest, że przybycie Cortany, osobistej asystentki Microsoftu, jest… jedna z wielkich nowości z jakim znajdziemy się w aktualizacji do Windowsa 10, jesteśmy też pewni, że wielu się nie przekona.

Z tego właśnie powodu możemy to „wyłączyć” w Ustawieniach, Prywatność, Głos, Rysowanie i pisanie, przechodząc do dużego szarego przycisku z napisem „Przestań mnie znać”.

oryginalne zaktualizowane aplikacje

Gra w pasjansa wyłączona

Słynna gra dla Windowsa pojawiła się, bo inaczej być nie mogło w Windows 10, choć od razu się pojawiła ustawić alarmy wielu Nie chcieli wierzyć, że musimy zapłacić, aby móc w to zagrać.

Co się dzieje, to podstawowa wersja rozrywkowego klasyka Jest bezpłatny, ale jeśli później będziemy chcieli uzyskać dostęp do wersji Premium, będziemy musieli za to zapłacić. W każdym razie wydaje się mało prawdopodobne, aby ktokolwiek był skłonny zapłacić za wersję Premium Solitaire.

Kolejną sztuczką, której nie ma na liście, ale o której musisz wiedzieć, jest Jak możesz aktywować lub włączyć? rejestr lub historia automatycznych aktualizacji w systemie Windows 10 i sposób ich wyłączenia, choć wydaje się dość skomplikowany, w rzeczywistości jest prosty.

W ten sposób możesz uzyskać dostęp do ukrytych sztuczek systemu Windows 10

Jeden z głównych problemów, które prawie wszystkie urządzenia mobilne mają do dziś, odnosi się do jego autonomii, czyli czasu, przez jaki musimy korzystać z baterii, zanim się wyczerpie.

Windows 10 jest pionier, jeśli chodzi o uruchamianie aplikacji którzy „wiedzą”, że bateria się wyczerpuje i w ten sposób mogą nam pomóc, aby nie rozciągnąć jej do maksimum.

Jeśli uważasz tę możliwość za atrakcyjną, w co nie wątpimy, musisz wiedzieć, że aplikacje do zarządzania baterią są dostępne, choć ukryte, i że można znaleźć w Ustawieniach, System, Oszczędność Energii.

Oznacza to, że Windows 10 naprawdę nam proponuje rodzaj systemu oszczędzania bateriii chociaż niektórzy użytkownicy twierdzą, że jest bezużyteczny, zalecamy wypróbowanie go samodzielnie.

niebieski ekran początkowy

Internet Explorer, stara przeglądarka Microsoftu, przekroczyła granice od nadejścia Windows 10 i po tym, jak zostały faktycznie porzucone przez samych użytkowników dawno temu.

Zamiast tego firma Microsoft wprowadziła nowa przeglądarka Edge, O czym trzeba powiedzieć, że możemy nawet poprawić jego początkowe zalety, choć opcja w zasadzie jest ukryta.

Jeśli pójdziemy do menu ustawień Microsoft Edge, Widzimy, że w prawej górnej części ekranu znajduje się kilka elips, po czym musimy wejść do menu Ustawienia.

Gdy już tam jesteśmy, szukamy oczywiście Zaawansowanej Konfiguracji, a znajdziesz ogromną liczbę dostępnych opcji, które możemy aktywować zgodnie z naszą wolą. A skoro już tam jesteś, dla własnego bezpieczeństwa zalecamy dezaktywację Adobe Flash, chyba że jest to konieczne.

Należy zauważyć, że w wielu przypadkach i jest to bardzo powszechne w przeglądarce Microsoft Edge, jest to błąd, który nie otwiera się ani nie zamyka niespodziewanie, coś, co można faktycznie rozwiązać, to po prostu kwestia wiedzy, jak zresetować i ponownie zainstalować Microsoft Edge w systemie Windows 10.

Szybki start systemu Windows 10

Chociaż to prawda, że ​​wielu mogą wcześniej poznać sztuczkę ponieważ wiedzieliśmy o tym od Windows 8, nie możemy stracić z oczu tego, że ci, którzy lubią tę opcję, będą nadal z niej korzystać.

To sztuczka, która pozwala nam cieszyć się systemem Quick Start, aw rzeczywistości wiele osób uważa, że ​​Microsoft powinien skonfigurować go tak, aby był aktywowany automatycznie. Która z trików lub ukrytych funkcji systemu Windows 10 wydała Ci się najbardziej interesująca?