Skip to content

Najlepsze strony i aplikacje do gry w szachy online na telefonie komórkowym i komputerze

23 de maj de 2023

Jeśli istnieje gra planszowa, którą moglibyśmy uznać za starożytną, która naznaczyła pokolenia i pokolenia w całej historii, to nie ma absolutnie żadnych wątpliwości, że mamy na myśli słynne szachy. Oczywiście czasy się zmieniły i teraz mało kto gra w szachy w swoim salonie. Ale wielu będzie chciało poznać dobro szachowe strony internetowe trochę stępić imadło.

Rzeczywiście, musimy powiedzieć, że można znaleźć ogromną liczbę stron internetowych do gry w szachy online. I właśnie z tego powodu chcieliśmy skompilować 5, które uważamy za najlepsze w tym segmencie. Kontynuując czytanie tego artykułu, znajdziesz 5 najlepszych stron internetowych do gry w szachy online, wszystkie o szczególnych cechach, które z pewnością Cię zainteresują.

Krótka historia szachów na świecie

Grać w szachy to rozrywka z wielowiekową historią. Początki tej gry zawsze były przedmiotem sporów, ale najbardziej akceptowaną wersją jest ta, że ​​gra powstała w Azji, a z Indii rozprzestrzeniła się do Chin, Rosji, Persji, a następnie do Europy, gdzie nadal obowiązują zasady rządzące tą grą. gra dzisiaj.

W szachach każdy z dwóch graczy ma 16 figur. Plansza jest podzielona na 64 kwadraty, które są naprzemiennie czarne i białe. To jest gra strategiczna w której celem jest zniszczenie króla przeciwnika.

Aby to zrobić, musisz zagrozić pole, które zajmuje król, różnymi figurami. Aby gracz, którego król jest atakowany, nie mógł go obronić, przesunąć go na inne wolne pole lub zbić jedną z zagrażających mu figur.

Najlepsze strony szachowe online na PC

Iskrowe szachy

Pierwsza z propozycji szachowe strony internetowe co możemy polecić Iskrowe szachy. O czym musimy podkreślić, że pozwala na rozgrywanie meczów z rywalami z dowolnego miejsca na świecie. Jeśli jesteś zmęczony graniem w gry z maszyną, możesz zmierzyć się z innymi graczami, a nawet uzyskać do nich dostęp sekcja problemowa i część lekcji, za bardzo dogodną cenę.

Błyskawiczne szachy

Szachy błyskawiczne to kolejne dobro opcje gry w szachy na PC które chcieliśmy polecić. Nie tylko ze względu na to, jak łatwo jest dołączyć do platformy i rozpocząć grę, ale także dlatego, że nie trzeba się rejestrować, dzięki możliwości gry jako gość, którą nam oferuje. Na tej stronie znajdziemy różne metody płatności, dzięki czemu prawie żadne wydatki nie będą konieczne, aby się z niej cieszyć.

Szachy niszczarki

Jeśli żadna z dwóch poprzednich propozycji Cię nie przekonała, musisz o tym wiedzieć Szachy niszczarki to kolejna bardzo dobra alternatywa. Ten wyróżnia się przede wszystkim przejrzystym i prostym interfejsem, idealnym dla początkujących. Będziemy mogli przeprowadzać gry z udziałem ludzi lub wirtualnych graczy, wybierać czas trwania każdego wyzwania, opcje zegara, a nawet rodzaj modalności, który nas interesuje.

Grać w szachy

idziemy do pokoju internetowy serwis szachowy uważamy, że powinieneś wiedzieć, Grać w szachy. Hiszpańska wersja tradycyjnego Chessfriends.com, którą z pewnością zna wiele osób zaznajomionych z tym segmentem. Jeśli nie mówisz po angielsku, to i tak okaże się ciekawą propozycją, ponieważ posiada sekcję treningową, idealną do nauki sprawnych ruchów przed meczem.

grać w szachy

lichess.org

W przeciwieństwie do większości poprzednich propozycji i tych, które możemy znaleźć w zakresie szachów online w sieci, lichess.org to jest darmowa gra w szachy na komputer idealny dla tych, którzy wciąż uważają się za początkujących. Jeśli chodzi o ten tytuł, musimy podkreślić, że ma on kilka interesujących sekcji: jedną dla Turniejów, drugą dla transmisji meczów na żywo w telewizji i inne, które odkryjesz.

Graj w szachy na telefonie komórkowym lub tablecie

W swojej klasycznej formie szachy to gra, w której dwie osoby walczą ze sobą. Ale odkąd technologia zaczęła się rozwijać, jest to już możliwe grać w szachy z komputerem.

Ta gra strategiczna jest jedną z najpopularniejszych i najpopularniejszych na całym świecie. Dlatego w Sklepie Play możemy znaleźć szeroki wybór gier w szachy.

Szachy (bez szachów)

Ta gra jest jedną z najlepiej ocenianych w ramach gry w szachy dostępne w oficjalnym sklepie z aplikacjami Google. Posiada dwanaście różnych poziomów gry, które są wyzwaniem zarówno dla ekspertów, jak i osób, które dopiero zaczynają.

Gracz może wybierać między trybem Casual i Pro, aby zdecydować, ile pomocy chce otrzymać od gry. Możesz także przeglądać swoje statystyki w obu trybach.

Aplikacja korzysta z silnik drzewaco pozwala programowi grać w bardziej ludzkim stylu, co czyni grę bardziej interesującą.

Dla tych, którzy zaczynają, aplikacja ma nauczyciela, który pokazuje elementy, które należy poruszyć w każdym ruchu. Z tym korepetytorem rozwijane są różne umiejętności i unika się błędów. Gracz może również zobaczyć ruchy, które maszyna planuje wykonać, co również przyczynia się do jej uczenia się.

Jedną z nowości tej gry jest to, że posiada tryb gorącego siedzenia, w którym możesz grać online przeciwko innej osobie.

Działa na urządzeniach z systemem operacyjnym Android 2.3 i nowszym, wymaga 11 MB wolnego miejsca na instalację.

grać w szachy

Szachy na żywo

Ta gra umożliwia grę dla jednego lub dwóch graczy. W wersji dla jednego gracza silnik sztucznej inteligencji oferuje aż pięć różnych poziomów trudności. Jeśli jesteś zainteresowany posiadaniem tej gry na telefonie komórkowym, możesz wejść w poniższy link i kupić ją za darmo.

Aplikacja oferuje elegancki i wyrafinowany wygląd, w którym nic nie odwraca uwagi gracza od gry. Chociaż ma efekty dźwiękowe. Jedną z różnic w tej grze w porównaniu do innych jest to, że ma funkcje cofania i ponawiania.

Działa na urządzeń z systemem operacyjnym Android 2.0 i nowsze wersje wymagają 3,2 MB wolnego miejsca do zainstalowania. A jeśli z jakiegoś powodu chcesz grać w szachy na swoim komputerze za pomocą emulatora, wiedz, że BlueStacks to najlepsze, czego możesz do tego użyć.

dołącz do naszego kanału telegram