Skip to content

Najlepsze aplikacje do czytania i edytowania plików PDF na Androida — Czytnik PDF dla urządzeń mobilnych

21 de luty de 2023

Na pewno kiedyś się spotkałeś jakiś plik w formacie PDF, i to jest to, że wszyscy uciekaliśmy się do nich, gdy musieliśmy wydrukować artykuł lub prezentację pochodzącą z innego formatu. Oczywiście w sieci możemy również znaleźć wszelkiego rodzaju dokumenty PDF i chociaż istnieje wiele aplikacji stworzonych specjalnie do tego celu, nie wszystkie z nich działają dobrze.

Przy obecnym boomie na dokumenty typu PDF, wiemy, że wiele osób na całym świecie twierdzi, że może czytać te pliki, nawet gdy są poza domem, na swoich smartfonach z Androidem. Z tego powodu w tym artykule chcieliśmy trochę porozmawiać o niektórych z tego, co uważamy za najlepsze aplikacje w tym segmencie, abyś nie przestał ich brać pod uwagę.

Ważną rzeczą w tych aplikacjach na Androida, które pozwalają czytać pliki typu PDF, które pokażemy ci dalej, jest to, że są naprawdę dobre, które otwierają te dokumenty bez przesunąć tekst z jego pierwotnej lokalizacji, ani na siłę zawartości w taki sposób, aby była nieprzyjemna dla oka. Są nawet takie, które działają stosunkowo dobrze, ale nie są zbyt atrakcyjne.

Ze wszystkich wcześniej wyjaśnionych powodów uważamy, że konieczne było stworzenie kompilacji tego, co uważamy za najlepsze aplikacje w świecie Androida, aby poradzić sobie ze wszystkimi naszymi Dokumenty typu PDF. Jeśli chcesz mieć najlepsze doświadczenie w czytaniu dokumentów PDF, to oczywiście zalecamy dalsze czytanie tego artykułu, ponieważ jest to konieczne.

Najlepsze darmowe czytniki PDF na Androida

iDodaj adnotacje PDF: Prawdopodobnie jedna z opcji, którą nigdy nie możemy przestać podkreślać dla wszystkich studentów i osób z branży edukacyjnej, które chcą mieć dostęp do dobrego czytania plików PDF. W szczególności w twoim przypadku musimy powiedzieć, że pozwala to nie tylko czytać ogólnie, ale także przeglądać wszystkie szczegóły tego typu plików, aż do traktowania ich tak, jakby były na fizycznym papierze, dodawać adnotacje , rozświetlaczem zaznacz niektóre jego partieitp.

Z kolei posiada kilka naprawdę ciekawych treści dodatkowych, wśród których możemy wymienić na przykład możliwość dodawania balonów zawierających komentarze, czy drapanie ołówkiem w celu wykonania wszystkich naszych notatek. W ten sam sposób ma interfejs z zakładkami, który został specjalnie stworzony, aby umożliwić nam jednoczesne otwieranie wielu plików PDF, za pomocą których w żadnym wypadku nie zajmie nam to tak dużo czasu.

Amazon Kindle: Być może jest to jedno z najbardziej znanych narzędzi na świecie, gdy mówimy o czytaniu książek cyfrowych, iw związku z tym musimy podkreślić, że nie tylko pozwala nam mieć szansę na otwarcie tych, które kupiliśmy w innych witrynach, ale także pobrać niektóre z jego platform bez konieczności płacenia ani grosza; oczywiście biorąc za pewnik możliwość czytania wszystkich dokumentów PDF przechowywanych na naszym urządzeniu lub otwieranych z innych aplikacji do przechowywania.

Z drugiej strony musimy zaznaczyć w ten sam sposób, że najlepszą rzeczą w Amazon Kindle jest płynność wszystkich jego przejść, które są znacznie bardziej eleganckie niż w przypadku innych podobnych usług. Z kolei posiada system poprawiający jakość wszystkich treści, a mimo to nie posiada wszystkich takie same opcje jak dla eBooków, prawda jest taka, że ​​nadal jest to bardzo kompletna usługa.

Adobe Reader: Adobe jest właścicielem wielu głównych platform do czytania używanych w informatyce, aw przypadku plików PDF musimy powiedzieć, że jest to również firma, która w jakiś sposób wprowadziła je na rynek, poza faktem, że w tej chwili jest to całkowicie darmowa standard. W każdym razie nie ma kilku użytkowników, którzy nadal wybierają swoje oprogramowanie przed innymi.

O programie Adobe Readerr Musimy wyraźnie powiedzieć, że ma charakterystyczne elementy, takie jak lepsza jakość wizualna niż większość innych narzędzi w tym segmencie, nie tracąc z oczu faktu, że dodaje podstawowe funkcje edycyjne, takie jak kopiowanie, podkreślanie, przekreślanie, podkreślanie; czy też możliwość personalizacji plików poprzez dodanie elementów typu notatki, komentarze, podpisy itp.

Szybkie biuro: Google jest jedną z tych firm, które są obecne w praktycznie wszystkich segmentach komputerów, a czytanie plików PDF nie mogło zostać pominięte w tym stwierdzeniu, jak zobaczymy teraz. Ramię w ramię z Quickoffice możemy znaleźć bezpłatną platformę, która jest instalowana zarówno na urządzeniach mobilnych z Androidem, jak i iOD, i która została odnowiona, aby uwzględnić wiele innych funkcji.

Chodzi o to, że jeśli wcześniej był używany do niewiele więcej niż przeglądania plików typu Word, teraz możemy stwierdzić, że Quickoffice jest jednym z najlepszych narzędzi, jakie mamy pod ręką podczas przeglądania plików PDF. Wśród jego mocnych stron możemy wymienić pełną integrację z naszym kontem Dysku Google dla plików do 15 GB z bezpłatnym miejscem do przechowywania, umożliwiając nawet przeglądanie wszystkich utworzonych dokumentów, bez utraty z oczu plików PDF które wcześniej załadowaliśmy.

aplikacja do odczytu pdf na Androida

Programy do skanowania dokumentów za pomocą telefonu komórkowego i przekształcania ich w format PDF

Jeśli podobały Ci się programy, których nauczyliśmy Cię wcześniej i uważasz, że mogą być dla Ciebie bardzo przydatne, musisz wziąć pod uwagę, że są też takie uzupełniające, których również nie można przegapić. Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na etui CamScanner i CamScanner HD, które zostały specjalnie wykonane, aby umożliwić nam skanuj dokumenty za pomocą telefonu komórkowegoi przekształcić je w plik PDF.

Są to dwa programy, które należą do tej samej rodziny, ale zostały stworzone specjalnie dla telefonów komórkowych i tabletów odpowiednio w każdym z przypadków, a którego głównym celem jest umożliwienie nam przekształcenia aparatu naszego smartfona w skaner, który może generować pliki PDF, abyśmy mogli później wydrukować te dokumenty, kiedy tylko zechcemy.

dołącz do naszego kanału telegram