Skip to content

Mój telefon wibruje i nie włącza się ani nie ładuje — możliwe przyczyny i rozwiązania

22 de czerwiec de 2021

Rozwiąż problem mój telefon wibruje, nie włącza się i nie ładuje , jest to jedna z najbardziej irytujących rzeczy, jakie istnieją. Smartfony od dawna są jednym z najważniejszych narzędzi.

Fakt problemów z telefonami komórkowymi jest bardzo niewygodny. I jest to, że nikt nie chciałby znaleźć się w takiej sytuacji, ponieważ oznaczałoby to konieczność zakupu nowego.

Często występują inne niedogodności. Na przykład: telefon co jakiś czas restartuje się, nie oznacza to, że trzeba go wymienić, zabranie go do technika może rozwiązać problem.

Dlaczego telefon wibruje, ale się nie włącza?

Gdy telefon komórkowy wibruje, ale nie włącza się ani nie ładuje, dzieje się tak, ponieważ ma problem lub awarię systemu lub oprogramowania. Może się to zdarzyć, ponieważ telefon uległ awarii z aplikacji. Powoduje to, że telefon komórkowy zabraknie pamięci i powoduje awarię.

Może to również wynikać z niektórych innych awarii wymienionych poniżej. W związku z tym należy ponownie uruchomić system operacyjny telefonu i zapobiec wibrowaniu i wyłączaniu telefonu komórkowego.

Problemy z baterią

Bateria telefonów ulega stopniowemu uszkodzeniuzwłaszcza jeśli telefon ciągle się ładuje. W wielu przypadkach bateria telefonu komórkowego wybrzusza się i zużywa, dlatego należy ją wymienić.

Aby sprawdzić awarię baterii, onlub lepiej jest zrestartować Twój cykl. W tym celu wystarczy odsłonić telefon i wyjąć baterię. Może się zdarzyć, że po ponownym włączeniu oznacza to, że nie ma ładunku i dlatego nie może się włączyć. W takich przypadkach wskazane jest, aby telefon ładował się przez co najmniej pół godziny.

Ładuj lub ładowarka

Jedną z możliwych przyczyn wibrowania telefonu i nieuruchamiania się jest ładowarka, kabel lub złącze. Twoja ładowarka telefonu mogła gdzieś się zepsuć, więc ładunek energii nie przechodzi w ten sam sposób z wtyczki do telefonu.

Aby wiedzieć, czy wszystko jest w porządku z ładowarką, musisz spróbuj podłączyć inną ładowarkę do telefonu. Jeśli telefon komórkowy się włączy, oznacza to, że ładowarka nie działa. Z drugiej strony możesz również spróbować podłączyć ładowarkę do innego urządzenia, aby sprawdzić, czy działa, czy nie. W ten sposób można wykluczyć, że usterka tkwi w tym urządzeniu.

Możesz również upewnić się, że pin ładowania telefon jest w idealnym stanie. Możesz go wyczyścić jednym uderzeniem, dzięki czemu zabrudzenia znikną i unikniesz problemu.

Błąd wyświetlacza

Problem polegający na tym, że telefon wibruje i nie włącza się lub nie ładuje, może być spowodowany ekranem telefonu komórkowego. Ekran może: pęknąć lub płyn może się rozlać w przypadku niektórych trafień ekran nic nie pokazuje i wygląda na czarny.
Aby dowiedzieć się, czy telefon komórkowy jest włączony, czy nie, możesz zrobić: wymuszone zamknięcie. Odbywa się to poprzez przytrzymanie zapłonu i jeśli telefon wydaje dźwięk wyłączania, to dlatego, że zadziałał. W ten sam sposób możesz zadzwonić na swój telefon z innego telefonu, aby sprawdzić, czy dzwoni.

Co mogę zrobić, jeśli telefon komórkowy się nie włącza?

Aby rozwiązać awarię, której telefon komórkowy nie ładuje się lub nie włącza, możesz użyć kilka sztuczek programistycznych. Możesz zrobić root użytkownika telefonu na wypadek problemów z oprogramowaniem. W ten sam sposób możesz wykonać twardy reset z komputera.

Rozwiązanie problemu mojego telefonu komórkowego, który się nie ładuje lub nie włącza się, jest dość niepokojące, zwłaszcza gdy nie robi absolutnie nic. Aby rozwiązać problem, musimy wziąć pod uwagę pewne aspekty. Na przykład: upewnij się, że telefon nie został „zrootowany”.

Czasami, gdy „Root” jest wykonywany na smartfonie, a proces ma błąd lub nie jest wykonywany prawidłowo, może to stwarzać niedogodności z „Oprogramowaniem”, co często powoduje dany problem.

Szybkim sposobem na rozwiązanie tego problemu jest system odzyskiwania, który zapewniają smartfony, zwłaszcza Android, aby do niego wejść, telefon musi być wyłączony, a klawisze muszą być wciśnięte w tym samym czasie: zmniejszanie głośności + przycisk zasilania.

Wyświetli się rodzaj menu, za pomocą klawisza zmniejszania głośności dochodzimy do opcji „Przywracanie ustawień fabrycznych”, która zostanie wybrana za pomocą klawisza zasilania, następnie wybieramy opcję „Tak”.

Mój telefon wibruje, ale nie włącza się ani nie ładuje, rozwiązanie

Następnie przyciskiem zasilania potwierdzamy, stamtąd zostanie uruchomiony proces ponownej instalacji „Oprogramowania”, co sprawi, że telefon stanie się fabrycznym winem na poziomie systemu.

Agent upoważniony

Z drugiej strony, jeśli nie jesteś zbyt dobry w stosowaniu tych tematów komputerowych, lepiej nie robić tego sam. Od zrootowania urządzeń mobilnych musisz je wykonać bez żadnego błędu ponieważ system można łatwo uszkodzić.

Najlepiej zanieść telefon do wyspecjalizowanego i autoryzowanego technika, aby to właśnie ta osoba wykonała twardy reset telefonu.

Twardy reset z komputera

Inne rozwiązanie ezrób reset telefon z komputera. Powoduje to, że system operacyjny zaczyna się od początku, jakby był nowy. Ta metoda rozwiązuje kilka dodatkowych problemów, takich jak szybkość telefonu. Robi się to tylko wtedy, gdy nie ma innego rozwiązania, jak w przypadku mojego telefonu, wibruje i się nie włącza.

Początkowo musisz pobrać i zapisz sterowniki telefonu, z którego korzystasz na komputerze, można je łatwo uzyskać w Internecie. Później potrzebujesz aplikacji fastboot ADB, więc musisz ją również pobrać.

Po wyłączeniu telefonu komórkowego, co powinieneś zrobić, to trzymaj wciśnięty przycisk start a także ten, który zmniejsza głośność. Gdy telefon się włącza, musisz podłączyć kabel USB zarówno do telefonu, jak i do komputera.

Następnie zaczynasz wpisywać polecenia pojawiające się na ekranie w zakładce aplikacji ADB. Pierwszy to pamięć podręczna kasowania fastboot usunąć śmieci. Potem piszesz szybkie ponowne uruchomienie aby zaczął formatować telefon komórkowy. Następnie telefon powinien zacząć się włączać, a usterka, że ​​telefon wibruje i nie włącza się, zostanie rozwiązana.

Zalety i wady bycia użytkownikiem root — uprawnienia superużytkownika

Jeśli rozwiązanie problemu mojego telefonu komórkowego, który się nie ładuje lub włącza, okazało się dość nietypowe i denerwujące, może chciałbyś zmienić temat i poznać zalety i wady bycia użytkownikiem „root”, jest to proces, który zapewnia pewne przywileje.

telefon wibruje, ale się nie włącza

Uprawnienia „super użytkownika” lub „root” przyznaj użytkownikom smartfonów z Androidem opcję dostępu do uprawnień roota, które nie są dostępne, gdy nie są „rootowane”.

Uprawnienia te pozwalają na przeprowadzanie pewnych typów zaawansowanych konfiguracji, które są wykorzystywane przede wszystkim do koneserów w obszarze „Android OS”lub przyznać uprawnienia aplikacjom zewnętrznym.

Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ niektóre telefony mają wady, jedną z najczęstszych jest to, że telefon z Androidem pozostaje na logo i nigdy się nie włącza. Zdarza się gdy kroki nie zostały wykonane co do jotylub gdy wystąpi nieoczekiwany błąd.

Czasami jednak proces kończy się pomyślnie, a mimo to może wystąpić problem z systemem operacyjnym telefonu, ponieważ nie wszystkie są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wszystkie te modyfikacje.

Jak uniknąć problemów z systemem na moim telefonie z Androidem?

Rozwiąż problem mojego telefonu wibrującego i niewłączającego się, może mieć rozwiązanie lub nie, wszystko zależy od objawów. W celu unikaj tych tyradWarto być bardzo ostrożnym, zwłaszcza gdy nie znamy możliwości smartfona.

iPhone nie ładuje się ani nie włącza, ale wibruje

Są chwile, kiedy nie wiadomo, czy telefon komórkowy może wytrzymać wysokie wymagania dotyczące zużycia, czy to na poziomie pamięci, czy przetwarzania danych. Na który ingeruje w architekturę procesor, dlatego musisz wiedzieć, czy telefon ma 32 'bity’ czy 64 'bity’.

Jeśli telefon ma 64 bity, pojemność zarządzania pamięcią RAM będzie szybsza, a zatem będzie bardziej płynna, wręcz przeciwnie, jeśli telefon ma 32 bity pojemność zarządzania pamięcią „RAM” będzie wolniejsza i oczywiście będzie mniej płynna, dlatego istnieje ryzyko awarii telefonu komórkowego wibrującego i niewłączającego się.

Nie oznacza to jednak, że telefon jest zły, ponieważ wszystko zależy od wymagań użytkownika, jeśli nie wymaga nadmiernego zużycia na poziomie aplikacji, telefon nie będzie sprawiał problemów. Teraz, jeśli użytkownik wymaga bardzo dużej liczby aplikacji, jeśli będziesz musiał użyć 64 'bitowego’.