Skip to content

Mój telefon bardzo się nagrzewa, a bateria szybko się wyczerpuje — rozwiązanie

25 de czerwiec de 2021

Obecnie telefony komórkowe stały się świetnym narzędziem aby pomóc nam wykonywać codzienne czynności, a także komunikować się, bawić i niezliczone inne funkcje. Ponieważ jest to urządzenie, z którego korzystamy przez wiele godzin, możliwe jest, że się nagrzeje, a nawet przegrzeje do wysokiego poziomu, co może być bardzo ryzykowne dla naszego telefonu. Dla nich warto się zastanowić, dlaczego moja komórka bardzo się nagrzewa, a bateria szybko się wyczerpuje?

Ten problem jest zwykle bardzo powszechny w różnych urządzeniach, co jest niepokojące, ponieważ powoduje też szybkie rozładowanie baterii, przez co wydaje nam się, że nasz telefon się zepsuł. Z tych powodów konieczne jest poznanie przyczyny tego problemu i sposobu jego rozwiązania.

Jakie są przyczyny nagrzewania się telefonu komórkowego?

Gdy komórka bardzo się nagrzewa i rozładowuje się łatwo i szybko, może wystąpić kilka anomalii. W ten sam sposób możesz być używając zbyt często i przez bardzo długi czas Twój telefon, który nieustannie Cię wyczerpuje. Możesz zauważyć te nieprawidłowości, gdy telefon jest zbyt gorący lub gdy nagle się wyłączy.

Pamiętaj, że choć są to maszyny, to również te urządzenia potrzebuję odpoczynku od czasu do czasu, więc należy go wyłączyć i przestać go używać na kilka godzin.

Wielu użytkowników miało problemy z korzystaniem z telefonu, który nagrzewa się, a nawet rozładowuje baterię bez jej używania. Stanowi to duży problem, ponieważ ogranicza czas korzystania z naszego telefonu komórkowego, samo w sobie jest normalne, że telefon się nagrzewa, ale może osiągnąć przesadny poziom. Możesz pobierać aplikacje jako „AIDA64” które dostarczą Ci wszystkich niezbędnych informacji o aktualnej temperaturze Twojego telefonu komórkowego.

Ogrzewanie może nastąpić z różnych powodów, takich jak oglądanie lub odtwarzanie dużej ilości treści; Jeśli użyjemy specjalnych aplikacji do oglądania filmów i sprawisz, że szybciej się nagrzeje i pobierze. Dzieje się tak również z grami, ponieważ te korzystać z centralnych rdzeni i procedur graficznych telefonu komórkowego.

Odtwarzanie treści multimedialnych

Każdy telefon komórkowy bardzo się nagrzewa i pobiera szybko podczas korzystania z treści multimedialnych. Oznacza to, że odtwarzacz muzyki, odtwarzacz wideo i galeria zużywają dużo baterii i sprawia, że ​​telefon działa dodatkowo.

Jeśli więc spędzisz wiele godzin z rzędu oglądając filmy lub słuchając muzyki, telefon się nagrzeje. Dzieje się tak również z aplikacjami takimi jak Youtube, Tik Tok i Instagram.

Gra wideo

Gry wideo są zwykle ciężkimi aplikacjami dla telefonów komórkowych. Więc podczas grania aplikacja zużywa dużo pamięci RAM i rozdzielczość, sprawiając, że telefon stara się działać płynnie.

Kiedy telefon komórkowy jest bardzo wymuszony przez te gry, wtedy pojawiają się problemy. Ponieważ zaczyna się bardzo szybko rozładowywać, dodatkowo temperatura szybko rośnie.

Nieaktualne aplikacje

Niektóre aplikacje, które wymagają aktualizacji, również nagrzewają telefon. Dzieje się tak, ponieważ te aplikacje zużywają więcej energii niż konto, aby wyświetlać odpowiednie powiadomienia o aktualizacji.

Czynnik środowiskowy

Czynniki odgrywają również rolę, gdy telefon ulegnie awarii i gdy telefon bardzo się nagrzeje. Telefony, które są pozostawione na zewnątrz i mają za dużo słońca ponieść szkody zarówno na baterii, jak i na ekranie.

Ponieważ te części nie są przystosowane do wysokich temperatur. Dzieje się tak również wtedy, gdy są one poddawane ekstremalnemu zimnie, gdzie ekran może zostać najbardziej uszkodzony.

Konfiguracja mobilna

Ustawienia telefonu mogą również spowodować, że telefon bardzo się nagrzeje i wyłączy. Ponieważ telefon brokat gdy jest na maksimum, stale zużywa baterię. W ten sam sposób, jeśli zostawisz włączone Wifi lub dane mobilne, gdy go nie używasz, bateria również się zużyje. W związku z tym telefon będzie się nagrzewał, ponieważ jest napięty.

Może się to również zdarzyć ze względu na ustawienia telefonu komórkowego, takie jak ekran z animacją lub ze zbyt dużą liczbą widżetów. Umieszczając telefon komórkowy na słońcu lub w gorącym miejscu narażając go na działanie wysokich temperatur.

telefon komórkowy robi się bardzo gorący, szybko się pobiera

Możliwe przyczyny szybkiego rozładowania baterii

Z drugiej strony istnieją silniejsze czynniki, które generują szybkie rozładowanie akumulatora. Może to być spowodowane problemami z baterią jak kiedy się napompuje, problemy z ładowarką lub pinami i kilka innych rzeczy. Gdy są to usterki tego typu, należy zwrócić dużą uwagę na weryfikację na czym polega problem, aby go szybko naprawić.

Akumulator częściej rozładowuje się szybko w aplikacjach, które zużywają więcej energii niż normalnie, aby móc sprawdzić, co to jest, musisz przejść do ustawień, Poszukaj opcji baterii, aby wprowadzić „Użycie baterii” i przejdź do sekcji aplikacji, aby przejść do sekcji „Aplikacje, które zużywają więcej baterii”. Może się to również zdarzyć, ponieważ nie ładujesz telefonu prawidłowo.

Awaria baterii

Jednym z tych problemów, które powodują szybkie rozładowanie baterii i sprawiają, że telefon jest bardzo gorący, jest bateria. Telefony komórkowe są jednym z najszybciej noszących się akcesoriów w telefonach komórkowych.

To może się zdarzyć bo ciągle ładujesz telefon lub używasz telefonu komórkowego podczas ładowania. Wszystko to powoduje, że bateria wybrzusza się lub nadmuchuje, więc będziesz musiał ją wymienić i kupić inną.

Problemy z ładowaniem

Czasami występują problemy z ładowaniem telefonu, co ułatwia pobranie. Te problemy mogą być przez ładowarkę lub przez pin ładowania.

Ładowarka do telefonu może być uszkodzony lub zepsuty w pewnym sektorze kabla, powodując, że energia nie przepływa płynnie. Innym razem używana ładowarka nie jest oryginalną ładowarką do telefonu i używasz ładowarki o niższym napięciu, co powoduje, że bateria jest bardziej naładowana i uszkadza się.

Wirus lub złośliwe oprogramowanie

Wirusy mogą dostać się do telefonu podczas pobierania aplikacji z nieoficjalnych witryn. Te wirusy rozprzestrzeniają się i zainfekować system telefonu komórkowego przez że telefon przeciąża niektóre z jego funkcji. Dlatego stopniowo uszkadza baterię, podnosząc z kolei temperaturę telefonu komórkowego.

Aplikacje działające w tle

Twój telefon może być również pełen aplikacji, z których nawet rzadko korzystasz. Wszystkie te aplikacje spraw, aby pamięć była pełniejsza, dzięki czemu system telefonii komórkowej działa bardziej niż to konieczne. W konsekwencji bateria telefonu komórkowego szybko się zużywa i stopniowo się pogarsza.

Części telefonu, które mają tendencję do przegrzewania

Niektóre części telefonu nagrzewają się bardziej niż inne. Nie musi to oznaczać, że są uszkodzone lub w złym stanie.. Wręcz przeciwnie, wskazują, że są to części lub funkcje, które działają najbardziej.

telefon bardzo szybko się nagrzewa

bębny

Jak już wspomnieliśmy, bateria jest jedną z części, która w telefonie działa najmocniej. Dlatego ma tendencję do szybkiego nagrzewania się, w większości przypadków robi się gorąco, ale umiarkowanie z powodu operacji.

Jednak w niektórych przypadkach wydaje się, że się gotuje lub wybuchnie, co oznacza, że ​​jest uszkodzony lub intensywnie pracuje.

Ekran

Od czasu do czasu nagrzewa się również ekran telefonów komórkowych. Dzieje się tak, gdy telefon komórkowy nie może odpocząć, dlatego telefon komórkowy bardzo się nagrzewa i to ciepło odbija się na ekranie.

Edytor

Procesor jest tym, który odczytuje aplikacje i utrzymuje działanie telefonu komórkowego. Dlatego kiedy przemęczasz się przez telefon, to pierwsza część, w której nastąpi ogrzewanie.

Gdy nasz telefon komórkowy się nagrzewa, to najprawdopodobniej pochodzi z baterii i ekranu, generując wysokie temperatury na skutek zawartych w baterii substancji chemicznych tworzących prąd, z drugiej strony procesor przesyła informacje z dużą szybkością i dla swojego część ekranu emituje światło.

Jak schłodzić telefon, gdy się przegrzewa?

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby ochłodzić telefon, jest pozwól temu odpocząć i jeśli to możliwe, wyłącz go. Jeśli telefon bardzo się nagrzewa, to dlatego, że prosi o przerwę, ponieważ często go używałeś.
Procesory i odczyty, których telefony potrzebują od czasu do czasu, zatrzymują się. Tak więc kilka godzin odpoczynku jest świetnym rozwiązaniem dla telefonu komórkowego.

Najpierw możesz przełączyć telefon komórkowy w tryb samolotowy, co pozwala dezaktywować opcje zużywające baterię. Wskazane jest zdjęcie obudowy z telefonu komórkowego, ponieważ może zatrzymywać ciepło, dlatego najlepiej unikać jego używania. Nie odkładaj telefonu nigdzie gdzie może odbierać niskie temperatury Z czym jest zamrażarka najlepiej wyjść ze wszystkich aplikacji i pozostawić telefon w suchym miejscu na kilka minut.

Przestań używać niepotrzebne funkcje Ponieważ jasność ekranu jest wysoka, najlepiej jest zmniejszyć jasność. Z drugiej strony możesz spróbować ponownie uruchomić telefon lub pozostawić go wyłączonym na chwilę. Nie wystawiaj telefonu na działanie promieni słonecznych ani nie umieszczaj go w gorących miejscach.

Jak zapobiec tak szybkiemu rozładowywaniu się baterii?

Aby telefon nie pobierał zbyt szybko, możesz również zmniejsz jasność ekranu. Nie spowoduje to żadnych problemów, jedynie ekran będzie trochę ciemniejszy. W ten sam sposób należy pozwolić, aby telefon ładował się spokojnie, nie używając go w procesie, aby bateria nie została uszkodzona.

Kiedy możesz określić, co aplikacje, które zużywają zbyt dużo energii, usuń je natychmiast z urządzenia, a także zamknij oglądane gry i filmy.

szybko się rozładowuje akumulator bardzo się nagrzewa

Najlepiej korzystać z programu antywirusowego, jest to konieczne, ponieważ ostrzega o dziwnych aplikacjach, które powodują uszkodzenie telefonu. Z drugiej strony możesz usuń niepotrzebne pliki lub pliki, których nie używasz ani że potrzebuje twój telefon komórkowy.

Spróbuj zaktualizować wszystkie aplikacje, ponieważ mogą mieć błąd i podczas aktualizacji w ten sam sposób będziesz mógł go zoptymalizować. Sprawdź ładowarkę telefonu komórkowego, być może nie jest w dobrym stanie, przez co telefon nie ładuje się prawidłowo, jeśli tak, najlepiej go wyrzucić.