Skip to content

Mała pamięć wewnętrzna na moim ANDROIDZE – ROZWIĄZANIE (przykład) | Zobacz, jak to się robi

22 de luty de 2021

Plik mało miejsca w pamięci wewnętrznej, jest to jeden z najczęstszych problemów, które przytrafiają się Tobie, jeśli masz urządzenie ANDROID. Z tego powodu dzisiaj szybko i łatwo wyjaśnimy, co należy zrobić, gdy pojawi się to ostrzeżenie na urządzeniu.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że jeśli nie rozwiążesz szybko małej przestrzeni dyskowej, Twoje urządzenie zacznie mieć problemy. Cóż, nie będziesz mógł pobierać ani aktualizować aplikacji i ryzykujesz, że te, które masz, przestaną działać.

Niemniej jednak, nie panikuj, od następnej chwili będziesz wiedział, co powinieneś zrobić, jeśli masz mało miejsca do przechowywania i wskazówki, aby go nie mieć.

Co zrobić, jeśli brakuje mi miejsca w pamięci wewnętrznej?

Jeśli Twoje urządzenie ANDROID już wskazało, że masz mało miejsca w pamięci wewnętrznej, to Ci wystarczy wykonaj kolejne kroki do czyszczenia urządzenia. Jeśli zrobisz to co do joty, możesz być pewien, że Twoje urządzenie będzie działało wspaniale i możesz zainstalować grę lub dowolną aplikację.

  • Wyczyść dane z pamięci podręcznej aplikacji, możesz to zrobić pojedynczo lub możesz to zrobić w sposób ogólny. Aby to zrobić, kliknij „ustawienia”, „pamięć wewnętrzną” i „wyczyść pamięć podręczną”, w ten sposób bezpośrednio kasujesz pamięć podręczną wszystkich aplikacji.
  • Usuń pobrane pliki, to normalne, że podczas pobierania dowolnego dokumentu jest on przechowywany na naszym urządzeniu, zajmując znaczną przestrzeń. Dlatego musimy wybrać opcję pobierania i usunąć wszystkie pliki, których nie używamy, lub możemy zapisz je na Dysku Google.

Ważną rzeczą jest to, że zapisując je na Dysku Google, nie musimy już mieć kopii zapasowej na naszym urządzeniu. Dlatego możesz utworzyć kopię zapasową tych pobranych plików, możesz je usunąć, tak jak znajdziesz je na Dysku Google.

  • Wybierz zdjęcia i filmy, które nie są już potrzebne i usuń je, a jeśli nie chcesz ich stracić na zawsze, możesz wykonać kopię zapasową. Do tego możesz użyć aplikacji takich jak Zdjęcia Google i tak jak w poprzednim kroku nie będziesz potrzebować kopii zapasowej na swoim urządzeniu.

Dlatego usuń kopię zapasową z urządzenia i za każdym razem, gdy chcesz użyć zdjęć i filmów, przejdź do Zdjęć Google.

  • Usuń wszystko, czego już nie używasz a jeśli go używasz, ale bardzo mało, możesz go przenieść na kartę zewnętrzną.

Wskazówki, których należy przestrzegać, aby uniknąć posiadania małej wewnętrznej przestrzeni dyskowej w systemie Android

Możesz już przeczytać, co powinieneś zrobić, jeśli otrzymasz powiadomienie na swoim urządzeniu, które masz Mało miejsca Pamięć wewnętrzna. Może się jednak zdarzyć, że nawet jeśli wykonasz te instrukcje co do litery, to później wyślesz ci ten sam komunikat.

W tym celu damy ci trochę praktyczne wskazówki że w połączeniu z poprzednimi krokami pomoże Ci mieć więcej miejsca na urządzeniu.

  • Użyj pamięci zewnętrznej o pojemności kilku GB, pamiętaj, że generalnie urządzenia ANDROID mają pamięć wewnętrzną od 16 do 32 GB. Ale pojemność tę można rozszerzyć w zależności od obudowy do 128 GB, dzięki czemu można w niej zapisać aplikacje, zdjęcia, wideo i gry, które zajmują dużo miejsca wewnętrznego.
  • Innym ważnym aspektem jest to, że kiedy włożysz kartę pamięci po raz pierwszy, Twój ANDROID da Ci opcję zapisania na niej zdjęć z aparatu. Jest to doskonała opcja, aby uniknąć przeciążenia urządzenia, ponieważ zdjęcia zwykle zajmują dużo miejsca.
  • Użyj chmur, które nazwaliśmy cię powyżej Dysk Google i Zdjęcia GoogleW ten sposób, jeśli zgubisz urządzenie, zachowasz swoje zdjęcia i pliki. A co najważniejsze, nie zajmiesz miejsca w pamięci wewnętrznej, ponieważ wszystko jest w chmurze.
  • Możesz także używać aplikacji takich jak Files by Google, aby utrzymać urządzenie w czystości, a tym samym oszczędzić ostrzeżenia o małej ilości miejsca.

sklep Google Play

To, jak zobaczysz, jest bardzo proste, aby móc zachować tę wiadomość, która tak bardzo nas przeraża, gdy nasz Android mówi nam, że mamy mało miejsca. Jeśli te informacje Ci pomogły, czytaj dalej artykuły na tym ciekawym blogu.

dołącz do naszego kanału telegram