Skip to content

Kontakty w Gmailu: jak tworzyć grupy kontaktów w kilku krokach

10 de Lipiec de 2021

Wielu użytkowników woli wyślij e-mail na platformę Gmail. Jest własnością firmy Google i świadczy usługi komunikacji elektronicznej. Obecnie wiele osób musi mieć konto Gmail i wiedzieć, jak nim zarządzać, do tego utworzenie go jest pierwszym krokiem.

Istnieje wiele sztuczek, które można osiągnąć za pomocą Gmaila, od przeglądania wiadomości e-mail przychodzących bez ich otwierania, przeglądania listy kontaktów zapisanych w Gmailu, a także tworzenia list kontaktów w celu wspólnego wysyłania wiadomości e-mail.

Dzięki tym wszystkim szczegółom i nie tylko, Gmail stał się wiodącą platformą wśród wszystkich platform e-mail. Stąd ogromne znaczenie posiadania konta i umiejętności prawidłowego korzystania z niego przy tak dużym zapotrzebowaniu. Teraz ten artykuł pokaże, jak utwórz grupę kontaktów w Gmailu, aby użytkownik czuł się bardziej komfortowo korzystając z platformy.

Grupa e-mailowa, co to właściwie jest?

Grupy e-mail Gmaila to zestaw kont zgrupowanych na tej platformie, do których użytkownik może masowo wysyłać te same informacje. Tak więc, jeśli a Grupa kontaktów Gmail Mają tę samą etykietę, gdy właściciel wyśle ​​e-mail, wszyscy otrzymają wysłane informacje, tę samą wiadomość.

Te grupy Gmaila ułatwiają korzystanie z aplikacji. W tym sensie użytkownik oszczędza konieczność napisz nazwiska osób jeden po drugim i wyślij za jednym zamachem, wysyłając jednym kliknięciem do wielu odbiorców. Ten fakt ułatwia wszystko. Gmail otrzymał tego rodzaju aktualizacje, które z czasem zmieniają platformę na lepsze.

Pierwszą rzeczą jest dostęp do swojego konta. Następnie przejdź w prawy górny róg, zobaczysz mały niebieska ikona z kształtem osoby. Po przesunięciu nad nim zobaczysz, że jest to sekcja kontaktów.

Wreszcie, jeśli klikniesz poprzednią opcję, zobaczysz kontakty, które zapisałeś na swoim koncie Google, czyli te, które są przechowywane na telefonie komórkowym i w Gmailu.

Tworzenie grupy kontaktów w Gmailu wcale nie jest skomplikowane, wystarczy dokładnie wykonać serię kroków bez ich pomijania. W ten sposób będzie można mieć tę grupę z powodzeniem, a użytkownik, który jej potrzebuje, będzie mógł z niej skorzystać.

Krok 1

Najważniejszą rzeczą jest wejście na konto Gmail. Następnie użytkownik musi: kliknij opcję tworzenia który znajduje się w lewym dolnym rogu. Spowoduje to otwarcie zakładki poczty wskazującej, że użytkownik może teraz skomponować swoją wiadomość.

Krok 2

Istnieje sekcja o nazwie „w celu”, aw tej sekcji użytkownik będzie mógł wprowadzić wszystkie adresy e-mail, których chce użyć w grupie kontaktów. Robiąc to, musisz umieścić przecinek między jednym adresem a drugim.

Krok 3

Na koniec możesz napisać e-mail, który chcesz wysłać, a zostanie on przekazany do przycisk przesyłania tak, aby został wysłany do całej grupy.

Jak tworzyć grupy w Gmailu, aby ręcznie wysyłać masowe wiadomości e-mail

Ty również możesz zdecydować się na metody ręczne. Pokazaliśmy już, jak wysyłać wiadomości i dodawać osoby do wiadomości e-mail, ale możesz także zapisać ustawienia kontaktów, a następnie użyć ich ponownie.

Mam na myśli, że możesz wybierz kontakty i zapisz jeW takim przypadku zalecamy przechowywanie ich w dokumencie tekstowym. Dzięki temu będziesz mógł w przyszłości łatwiej kopiować te kontakty i wysyłać masowe wiadomości e-mail.

Proces jest prosty, po wybraniu wszystkich kontaktów przejdź do sekcji „Do” i naciśnij Ctrl + A, a następnie Ctrl + C zrobienie tego spowoduje skopiowanie wszystkich kontaktów. Teraz wystarczy wkleić kontakty i zapisać je, a następnie szybciej uzyskać dostęp do tych konkretnych ustawień.

Kroki tworzenia grup poczty w Gmailu za pomocą etykiet

Używając etykiet kontaktów zaprojektowanych w Gmailu, będziesz mógł tworzyć grupy kontaktów również w poczcie. Będzie służyć przede wszystkim częstym grupom, do których powinieneś wysyłać zwykłą pocztę. Jak na przykład grupy robocze lub szkolne.

Aby uzyskać te etykiety, użytkownik musi przejść do Kontakty Google znajdujące się na stronie. Gdy już tam będziesz, będziesz mógł wybrać liczbę kontaktów, które chcesz oznaczyć. Następnie wystarczy kliknąć miejsce, w którym jest napisane zarządzanie etykietami, które można znaleźć u góry ekranu. Wygląda jak naklejka zwalniająca.

platforma gmail tworząca grupę kontaktów

Następną rzeczą, którą użytkownik musi zrobić, to przejść do etykiet, które chce wybrać i dodać do swoich kontaktów. Kliknij sekcję, która mówi Zastosować. Po całej tej procedurze użytkownik będzie mógł ponownie wejść na konto Gmail. Tam zobaczysz w sekcji pisania, pod sekcją „w celu”i znajdź nazwę utworzonego wcześniej tagu.

Etykieta pojawi się sugerowana w wiadomości, która zostanie skomponowana. Można go wybrać, a następnie użytkownik może dokończyć pisanie wiadomości e-mail, której będzie potrzebował wyślij do swojej grupy kontaktów w poczcie Gmail. Dzięki tej serii prostych kroków każdy użytkownik może łatwo tworzyć grupy kontaktów, aby łatwo wysyłać razem wiadomości e-mail.

Nie można importować kontaktów z sieci społecznościowych, ale możesz to zrobić z innych urządzeń. W tym celu konieczne będzie przekonwertowanie kontaktów telefonicznych do pliku vCards.

Po uzyskaniu pliku Vcard / CSV konieczne będzie uzyskanie dostępu do sekcji kontaktów Google, ale oczywiście musisz być wcześniej zalogowany. W tym miejscu kliknij trzy poziome linie u góry z lewej.

Teraz kliknij opcję „Importuj”, a następnie „Wybierz plik”. Znajdź plik zawierający kontakty i zaimportuj go do swojego konta Gmail.

Kontakty Google to cud, który niewielu docenia. Przede wszystkim w jednej przestrzeni możesz synchronizuj kontakty ze wszystkich swoich urządzeń (komputer, telefon komórkowy, tablet itp.) Jest to jedna z pierwszych praktycznych zasad, które należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z Gmaila.

Z drugiej strony, tagowanie oraz funkcje importu i eksportu Łączność że pokazujemy, że masz świetne narzędzie do oszczędzania czasu. Jednocześnie pamiętaj, że możesz zarządzać kontaktami na koncie z dowolnego urządzenia. Prawda jest taka, że ​​wystarczy nauczyć się korzystać z podstawowych funkcji kontaktów Google, a przekonasz się, że przy każdym zadaniu możesz zaoszczędzić czas.

wysyłaj masowe wiadomości Gmail

Zanim pokażemy podstawy importowania kontaktów, prawda jest taka, że ​​udostępnianie ich jest równie łatwe. Ponownie, pierwszą rzeczą jest wejdź do sekcji kontaktów GmailTam kliknij „Ustawienia”, które znajdziesz powyżej i po lewej stronie.

Po naciśnięciu zobaczysz opcję „Eksportuj”, będziesz mógł wybrać, czy zapisać wszystkie kontakty, czy tylko niektóre. Po wybraniu kontaktów, musisz wybrać metodę eksportu (w zależności od urządzenia docelowego).

Wreszcie, kliknij „Eksportuj” i zapisz plik. Ostatnim krokiem jest udostępnienie pliku w celu udostępnienia listy kontaktów Gmaila komuś innemu. Aby to zrobić, możesz udostępnić dokument przez WhatsApp, Gmail. Itp.