Skip to content

Jakie telefony komórkowe mają telewizor? Jak używać telefonu komórkowego jako telewizora

11 de Maj de 2021

W dzisiejszych czasach, dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu, jakim jest branża smartfonów Udało się opracować wiele funkcji i narzędzi, aby nasze urządzenia mogły wykonywać więcej zadań, wychodząc naprzeciw potrzebom różnych użytkowników.

Z pewnością słyszałeś o telefonach, które mogą pełnić funkcję telewizora i to prawda, jeśli masz smartfona, będziesz mógł wykorzystać swoje urządzenie mobilne do móc zobaczyć wszystkie wybrane serie czyniąc to praktycznie telewizorem, choć funkcja telewizyjna w urządzeniu mobilnym istniała już w minionych latach, zanim smartfony zdominowały branżę był telefon, który mógł transmitować kanały przez antenę, mówimy o tym star telewizor i6220 firmy Samsung.

Jakie telefony są wyposażone w telewizor?

Star tv i6220 był telefonem wypuszczonym na rynek w 2009 roku przez popularną firmę Samsunga, choć w tamtym czasie pojawił się już pierwszy iPhone, star tv miał o czym dużo mówić, bo miał dość prostą konstrukcję i antenę. może służyć jako odbiornik sygnału aby móc nadawać praktycznie to samo, co telewizor, ale na urządzeniu.

Z biegiem lat technologia ta stała się przestarzała, ponieważ nowe urządzenia zarówno tej marki, jak i innych spełniały funkcje wykraczające poza zwykłe transmitowanie sygnału przez antenę, mimo że aktualne urządzenia mobilne nie mają anteny Nie oznacza to, że nie mogą pełnić takiej samej roli jak telewizor, poniżej pokażemy, jak zamienić swój smartfon w telewizor

Jak zamienić telefon w telewizor

Jest wiele platform i stron internetowych, które umożliwią Ci oglądanie seriali i filmów z Twojego urządzenia, podobnie jak w przypadku Netflix, którego aby z niego korzystać wystarczy pobrać aplikację i wykupić konto na platformie.

Niektóre urządzenia z Androidem mają w swoim systemie operacyjnym funkcję, która nam na to pozwala sterować telewizorem poprzez aplikację lub program instalowany domyślnie na urządzeniu, dzięki czemu może służyć jako pilot, co może być bardzo pomocne w momencie, gdy chcesz skorzystać z telewizora i nie pamiętasz, gdzie zostawiłeś pilota to samo

Jeśli jednak chcesz oglądać telewizję bezpośrednio z urządzenia, będziesz musiał kupić plik cyfrowy tuner telewizyjny a następnie podłącz go do swojego urządzenia, ponieważ uzyskanie telefonu, który zawiera tę funkcję w swoim systemie operacyjnym, może być bardzo trudnym zadaniem ze względu na niedobór tych urządzeń.

telefon z telewizorem

Cyfrowe tunery telewizyjne to narzędzia lub akcesoria, do których można łatwo uzyskać dostęp każdy sklep elektroniczny lub która sprzedaje akcesoria do telefonów, po zakupie tunera telewizyjnego do telefonu z systemem Android wykonaj czynności, które pokażemy poniżej, aby rozpocząć nadawać kanały telewizyjne ze smartfona:

  1. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest pobranie aplikacji z witryny PadTV HD na urządzeniu mobilnym, ponieważ dzięki niemu będziesz mógł transmitować kanały telewizyjne podczas korzystania z tunera telewizyjnego
  2. Po pobraniu aplikacji podłącz tuner telewizyjny do telefonu.
  3. Użyj adaptera, jeśli tuner nie ma wejścia zgodnego z wejściem w telefonie
  4. Po podłączeniu tunera do telefonu będziesz musiał otworzyć aplikację PadTV HD
  5. Pozostaje tylko wybrać kanał, który chcesz oglądać na telefonie komórkowym.
  6. I gotowy! Możesz teraz używać telefonu z Androidem jak z telewizora, należy zauważyć, że aby korzystać z tunera telewizyjnego, nie będzie konieczne aktywowanie danych mobilnych ani połączenie z siecią internetową, ponieważ to narzędzie działa bezpośrednio z antenę.

Istnieją również inne sposoby przekształcenia telewizora w inteligentny telewizor, dzięki czemu można pobierać i używać aplikacji, które zwykle znajdują się w smartfony w telewizorze, a także możesz oglądać filmy z seriali za pośrednictwem różnych platform, takich jak między innymi Netflix, Amazon Prime Video, HBO, Disney +, Fox. Jednym z najczęściej używanych do tego urządzeń jest TV Box, który można podłączyć do dowolnego telewizora niezależnie od tego, czy jest to Smart TV, czy nie.