Skip to content

Jakie są zalety i wady posiadania publicznego lub prywatnego profilu na Instagramie?

8 de kwiecień de 2021

Dzisiaj w tym artykule porozmawiamy o tym, jakie są zalety i wady masz profil publiczny lub prywatny na Instagramie? I to jest, że wiele osób zazwyczaj zadaje sobie to pytanie, ale nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ wszystko będzie zależało głównie od motywu użytkownika, zmuszając go do podjęcia decyzji w oparciu o czynniki, które są bardziej odpowiednie dla ich konkretnego przypadku.

Instagram to serwis społecznościowy, który ma około 700 milionów aktywnych użytkowników, co czyni go obecnie jednym z głównych. Ta sieć społecznościowa ma świetne połączenie między użytkownikami, dzięki dobremu projektowi, łatwości interakcji i rozrywce.

W aplikacji możemy założyć konto zarówno do użytku osobistego, jak i biznesowego, tworząc bezpłatne strategie marketingowe za pośrednictwem sieci społecznościowej. Ale niezależnie od naszego przypadku, mamy możliwość pozostawienia tego konta w profil prywatny lub profil publiczny. Ta różnica w profilu niesie ze sobą zalety i wady, o których wspomnimy i wyjaśnimy w tym artykule.

Zalety i wady posiadania prywatnego profilu na Instagramie

Aby zacząć widzieć cechy pozytywne i negatywne rodzajów profili na Instagramie przeanalizujemy profil prywatny. Ten typ profilu różni się od publicznego, ponieważ, jak mówi jego nazwa, jest prywatny. Jest to rodzaj profilu, który ma na celu ochronę prywatności użytkowników, ograniczając niektóre cechy z wyboru użytkownika, którego profil jest prywatny.

W przypadku Instagrama najbardziej decydującym działaniem tego typu profilu jest pokazanie treści użytkownika tylko obserwującym tego użytkownika, którzy są akceptowane przez użytkownika.

Jakie są zalety prywatnego profilu na Instagramie?

Główną zaletą, jaką daje nam ten profil, jest zachowanie naszych treści z myślą o tych, których chcemy, czyli chroni naszą prywatność. Ponadto warto unikać komentarzy ze strony osób, które są dla nas szkodliwe, czy to ze względów emocjonalnych, bezpieczeństwa czy z jakiegokolwiek innego powodu, który możemy mieć.

Jakie są wady prywatnego profilu na Instagramie?

Wiele jego wad wpływa na konta biznesowe na Instagramie. Jeśli jesteś użytkownikiem, który używa Instagrama do rozrywki, wady nie są dla Ciebie zbyt duże. Ale jeśli używasz go jako firma lub ktoś, kto chce pokazać się w sieci społecznościowej, ten typ profilu nie jest nawet bliski najbardziej polecanym.

Zmniejsza posiadany zakres i nie przyciąga uwagi nowych obserwujących, ponieważ nie mają dostępu do naszych treści, co sprawia, że ​​uważamy, że nasze konto jest nieprawdziwe i jest traktowane jako spam.

Zalety i wady posiadania profilu publicznego na Instagramie

Jako ostatni typ profilu mamy profil publiczny. Od tamtej pory jest odwrotnie niż w przypadku profilu prywatnego nasze treści są widoczne dla każdego, kto tego chce.

Zwykle korzystają z niego ci, którzy chcą mieć większą ekspozycję, będąc obecni w biznesplanie większości firm, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

aplikacja Instagram

Jakie są zalety profilu publicznego na Instagramie?

Posiadanie profilu publicznego daje nam tę zaletę, że nasze konto dociera do większej liczby osób, pozwalając im na to pojawimy się w sekcji „Eksploruj”, gdzie algorytm Instagrama wyświetla treści podobne do tego, czego ostatnio szukała osoba. Jeśli nasze konto i nasza interakcja zbiegają się z upodobaniami innej osoby, nasze konto pojawi się w Twojej sekcji „Eksploruj”.

W przypadku firm lub biznesów za pośrednictwem Instagrama dla firm możemy dodaj lepsze opcje kontaktu, klasyfikacja i statystyki, które można wykorzystać do badania rynku za pośrednictwem konta. Wszystkie te opcje są możliwe z publicznego profilu na Instagramie

Jakie są wady profilu publicznego na Instagramie?

Wadą, jaką przedstawia, jeśli nie chcesz, aby widzieli Twój profil, jest zezwolenie każdy ma dostęp do naszych treści, abyśmy nie mieli kontroli nad tym, kto widzi nasze treści.

dołącz do naszego kanału telegram