Skip to content

Jakie są różnice między IPS, LED, OLED, AMOLED? Jaki rodzaj ekranu jest lepszy?

15 de czerwiec de 2023

Urządzenia mobilne rozwijają się coraz bardziej, technologia ogólnie staje się coraz bardziej imponująca i postęp stają się coraz szybsze.

Kwestia ekranów urządzeń mobilnych to kolejna podobna kwestia, ponieważ wraz z postępem technologii służącej ochronie tych urządzeń znajdujemy wiele opcji, przynajmniej obecnie między Super AMOLED, OLED, LED.

Nawet stare ekrany LCD, w kilku słowach, istnieje wiele rodzajów ekranów, z których niektóre nie są już używane, ale aby dobrze zrozumieć tę technologię, zobaczymy szczegółowo, jakie są różnice między każdym z nich.

Jeśli podobają Ci się niektóre z tych niesamowitych wyświetlaczy i chciałbyś telefon komórkowy z tymi funkcjamiw rzeczywistości Samsung jest całkiem niezły i po prostu sprawdź witrynę Samsung.

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób można dostosować i skalibrować obraz ekranu LCD, więc dość prosty sposóbChociaż brzmi to bardzo skomplikowanie, zdasz sobie sprawę, że zrobienie tego nie zajmie prawie czasu.

AMOLED i Super AMOLED, jakie są różnice między tymi ekranami

IPS-LCD: Wiele razy widzimy telefony komórkowe, które mówią, że mają ekrany IPS LCD, są one oczywiście znaczną poprawą w stosunku do klasycznych ekranów LCD.

IPS zostały stworzone głównie dlatego, że LCD życia były dość powolne, dlatego czas reakcji telefonów komórkowych był dość zły.

Jak postępowaliśmy pod względem ekrany i sprzęt Było więcej niż oczywiste, że wraz z nowymi aplikacjami i grami potrzebne były nowe szybkie ekrany, które pozwoliłyby nam cieszyć się nimi bez żadnych opóźnień.

Jaki typ ekranu jest lepszy i jaka jest między nimi różnica?

AMOLED: Zasadniczo jest to ulepszenie ekrany OLED. AMOLED Mówiąc najprościej, ma osobne, indywidualne podświetlenie pikseli.

W ten sposób czerń może być naprawdę czarna na ekranie AMOLED, ponieważ niektóre określone części ekranu można wyłączyć, jak możesz sobie wyobrazić, w ten sposób możesz zaoszczędzić znacznie więcej energii czyniąc je bardziej ekonomicznymi i ekologicznymi.

Można sobie wyobrazić, że Super AMOLED jest sporym ulepszeniem poprzedniego i mamy go w wielu urządzeniach mobilnych, takich jak np Samsunga Galaxy S7 lub S6nawet w nadchodzącym Samsungu Galaxy S8.

Są to ekrany bardzo odporne, ale także z technologią, która nam na to pozwala wizualizować żywe kolory, prawdziwe i genialne. Chociaż czasami masz problemy z czarnym ekranem Samsung Galaxy i oświetleniem LED, co w rzeczywistości można bardzo łatwo naprawić.

Jak zobaczysz, wiele rzeczy dotyczy ekranów i przy wielu okazjach, w zależności dokładnie od zasięgu urządzenia mobilnego, jest to rodzaj ekranu jaki będzie miał Twój telefon, ale już znasz różnice między nimi, już wiesz, który jest najlepszy, więc następnym razem, gdy będziesz wybierać telefon komórkowy, pamiętaj, jakiej technologii używa do ekranu.

Musisz także wziąć pod uwagę, jakiej technologii używasz do jego ochronęo którym pisaliśmy już na blogu.

Oto różnice między ekranami IPS LCD i OLED

IPS LCD: Jak sama nazwa wskazuje, jest to rodzaj ewolucji, delikatnie mówiąc, starych ekranów LCD, ta technologia rozwinęła się, ponieważ ekrany dotykowe oczywiście wymagały szybszego czasu reakcji. Więc IPS LCD jest znacznie szybszy w odpowiedzi niż ekran LCD zwykły.

Poza tym ekrany LCD mają problem z kątem widzenia, co wyraźnie nie idzie w parze z urządzeniami mobilnymi. Monitory IPS LCD rozwiązują każdy z tych problemów, jedyne, ale tej technologii jest to wymagają więcej energii pracować.

główne kwiaty w tle

Jeśli chodzi o AMOLED i OLED, istnieje duża różnica i polega na tym, że na przykład w tym pierwszym czerń jest zdecydowanie czarna, a zatem części ekranu można wyłączyć są dużo ciemniejsze niż technologia OLED.

Co, jak możesz sobie wyobrazić, sprawia, że efektywność energetyczna jest wyższa skoro można to skutecznie „ocalić”.

Jakiś czas temu problem polegał na tym, że stopniowo piksele paliły się, że tak powiem, na ekranach AMOLED, teraz z Super AMOLED wszystkie „złe” rzeczy, które wydarzyły się w AMOLED są w pełni rozwiązane.

Jeśli chodzi o różnicę między AMOLED i IPS LCD, które są ulepszonymi wersjami w skrócie, pierwsza ma głębszą czerń a drugi ma lepsze białka.

Doszliśmy więc do wniosku, że w rzeczywistości żaden z tych dwóch ekranów nie jest lepszy od drugiego, oba się liczą z różnymi ograniczeniami, a jednocześnie z innymi zaletami.

Co, jak powiedziałem, sprawia, że ​​są inneale z kolei jest to więcej niż cokolwiek dla użytkowników, którzy są bardziej szczegółowi, ponieważ większość ludzi nawet nie zwraca uwagi na tę kwestię.

Jeśli masz Samsunga J2 Prime i nie wiesz, czy ma on funkcję powiadamiania o wiadomości za pomocą diody LED, wystarczy, że wykonaj kilka prostych kroków Aby to rozwiązać.

dołącz do naszego kanału telegram