Skip to content

Jakie są rodzaje znaków bezpieczeństwa ewakuacji pożarowej? Przykłady

27 de styczeń de 2021

Nasz mózg po prostu wizualizując jakiś sygnał w stanie łatwo przetworzyć i zrozumieć i szybko wiele sytuacji, na przykład, jeśli wybieramy się na wycieczkę i widzimy znak widelca i talerza, a on rozumie, że restauracja jest bardzo blisko.

To tylko jeden z tak wiele znaków możemy rozpoznaćA co z niebezpieczeństwem? Czy rozpoznajemy wszystkie znaki, czy tylko niektóre z nich? Oczywiście jesteśmy czujni w obliczu niebezpieczeństwa, ale czy w przypadku pożaru rozpoznaję znaki przede mną?

Główne przyczyny pożarów w Hiszpanii

Szczególnie latem Hiszpania była bohaterem w obliczu kilku katastrof Który? duże pożary, które przekroczyły do ​​500 ha. Główna przyczyna leży po stronie człowieka, z powodu jego złych zamiarów, aby zniszczyć jego piękne sosny, aby wyprodukować papier. Podobnie, nie działając bardziej ostrożny sposób lub przez naturalne zjawiska spowodowane wysokimi temperaturami.

Więc wybierz miejsce gdzie mieszkać to bardzo ważna decyzja a kupując nowe mieszkanie czy dom na pewno będziesz miał wiele pytań o bezpieczne miejsce.

duży znak w tunelu, po którym poruszają się samochody z wyjściami awaryjnymi w przypadku pożaru

Pożary w Hiszpanii

W roku 2003 w Walencji de Alcántara (Cáceres) wybuchł pożar w naszym sąsiednim kraju, Portugalii, był to skutek uderzenia pioruna, który spadł, był tak silny, że rozprzestrzenił się na Hiszpanię, Płonie 13 700 hektarów ziemi. W 2005 r. Riba de Saelices (Guadalajara) zapalił się podczas realizacji grilla, który obejmował 12 800 hektarów, a 11 osób zginęło.

W roku 2007 w Los Realejos (Teneryfa) na Wyspach Kanaryjskich były dwa pożary, przez trzy dni, w których panował upał, temperatura osiągnęła 42,9 stopni, spalono 18 000 hektarów; w latach 2001 i 2010 uległ 49 pożarom. Te prowincje nie mają planu zapobiegawczego na to, aby to oznaczyć przyczyniają się do ochrony i bezpieczeństwa naszej integralności fizycznej.

Co to są znaki bezpieczeństwa ewakuacji pożarowej?

Znaki ognia są zwykle plastikowe i znajdują się w strategicznych miejscach w których może wystąpić pewne niebezpieczeństwo z powodu istniejących wysokich temperatur ciepła, a jeśli nie będzie dobrej konserwacji, może to spowodować wyciek pożaru, powodujący pożar. Znaki te można zobaczyć w ciemności, ponieważ są wykonane z luminescencyjnym zdjęciem, dzięki czemu można je zobaczyć w ciemności.

Najczęstsze oznaki pożaru wyjść ewakuacyjnych z gaśnic i zagrożenie pożarowe

Rodzaje znaków bezpieczeństwa ewakuacji pożarowej

  • Gaśnica: Znak przedstawia gaśnicę, a tuż pod znakiem: ’GAŚNICA’pozwala to ugasić pożar.
  • Przycisk alarmu: Pokazany sygnał to kółko, a poniżej kilka liter, które mówią: 'PRZYCISK ALARMOWY’, który służy do aktywowania i ostrzegania, że ​​jest aktywny pożar i musisz opuścić to miejsce.
  • Wyjście: Jest to znak umieszczony nad drzwiami i mówi: „WYJŚCIE” lub „WYJŚCIE AWARYJNE”, a czasami pokazuje osobę wychodzącą z drzwi, a pod spodem mówi: ’WYJAZD’, pozwalają nam wiedzieć, które wyjście jest najbardziej bezpośrednie.
  • Nie używaj w przypadku pożaru: wizualizuje sygnał trzech osób wewnątrz kwadratu, a na nim dwie równoległe strzałki, jedną skierowaną w górę, a drugą w dół, i tuż pod kwadratem z trzema osobami mówiącymi: „ NIE UŻYWAĆ W PRZYPADKU POŻARU ”, to nie korzystać z wind.
  • Klatka schodowa: Znak przedstawia osobę, która zaczyna wchodzić po schodach, a tuż pod nią jest napisane: ’SCHODY’ a poniżej strzałki ten znak wskazuje, że jest to wyjście awaryjne przy schodach.
  • No Exit: Znak niektórych listów, które mówią: 'BRAK WYJŚCIA’, to informuje nas, że nie ma wyjścia.

Jak możesz zauważyć, znaki ewakuacji pożarowej Są bardzo ważne, ale jednocześnie przechowujemy nasze informacje alarmowe na naszych urządzeniach.

Dlatego mądrze będzie aktywować i skonfigurować wiadomość alarmową do osiągnięcia większa wydajność i bezpieczeństwo jeśli chodzi o opiekę nad tobą i twoją. Pożary są prawdziwe, więc szanuj znaki