Skip to content

Jakie są najlepsze sztuczki i sekrety, aby jak najlepiej wykorzystać mój HTC 10?

3 de marzec de 2023

Niejednokrotnie, gdy w ostatnim czasie rozmawialiśmy o najlepszych terminalach wprowadzonych do tej pory na rynek w 2016 roku, nie mogliśmy nie wspomnieć o flagowcach głównych firm. Oczywiście mamy te z Samsunga, Sony, Huawei czy Xiaomiale dzisiaj chcemy się skupić przede wszystkim na tym, co może nam zaoferować HTC 10.

HTC10

W pierwszej kolejności musimy pamiętać o niektórych Charakterystyka techniczna HTC 10nowe flagowe urządzenie tajwańskiej firmy, aby trochę lepiej zrozumieć, co następuje w artykule.

HTC 10 jest następnie wyposażony w ekran o przekątnej 5,2 cala, który możemy uznać za średniej wielkości, a także stanowi skok jakościowy dla firmy, w tym bardzo oczekiwaną rozdzielczość typu QHD. Wtedy ma Główny aparat 12 MP że firma zapewnia, że ​​jest najlepszy na rynku i choć się z tym nie zgadzamy, to duża różnica w porównaniu do HTC One M9.

Inne interesujące szczegóły, które musimy zrozumieć, jeśli chodzi o HTC 10, mają później związek z procesorem Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820, któremu towarzyszy procesor graficzny Adreno 530 i 4 GB pamięci RAM. Działa na systemie operacyjnym Android, ma opcje pamięci wewnętrznej 32/64 GB i baterię 3000 mAh, więc jest to naprawdę kompletny zakład.

wskazówki poprawiają wydajność

Najlepsze sztuczki dla HTC 10

Na wstępie należy podkreślić, że w przypadku HTC 10 można skorzystać z wielu ciekawych trików, ponieważ tym razem, jak nigdy dotąd, tajwańska firma pracowała nad stworzeniem smartfona z najwyższej półki, od które jednak mogą uwypuklić wszelkiego rodzaju elementy wolimy zostać z następującymi sztuczkami i tajemnicami, którymi naszym zdaniem powinieneś spróbować cieszyć się nim w pełni.

Skrót aparatu

Chociaż, jak w prawie wszystkich dzisiejszych smartfonach, gdy chcemy wejść do aplikacji aparatu, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest stuknięcie w odpowiednią ikonę, HTC 10 ma bardzo ciekawy skrót. Polega na przeciągnięciu ekranu palcami dwa razy z rzędu, tak abyśmy aktywowali sztuczka, która otworzy aparat bez konieczności bycia świadomym ekranu.

Użyj dźwięku o wysokiej rozdzielczości

Tak jak HTC 10 znacznie poprawił swój główny aparat, tak nie możemy zapominać, że to urządzenie ma inne, szczególnie polecane triki użytkownikom, którzy chcą nagrywać koncerty lub sytuacje, w których dźwięk otoczenia jest bardzo ważny. Kiedy przechodzimy do opcji aparatu podczas nagrywania, możemy nie tylko wybierz jakość 4K, ale najlepszą rozdzielczość audio, dzięki której wszystkie nagrania audiowizualne, które osiągniemy, będą miały lepszą jakość.

gesty ruchu

Oprócz tego, o czym wspomnieliśmy powyżej, znajdujemy się w ten sam sposób, w jaki HTC 10 pozwala cieszyć się innymi sztuczkami, które w tym przypadku są bezpośrednio związane z ruchy podobne do gestów. Jest to jedno z urządzeń mobilnych, które mają tę zaletę, i możemy przesuwać lub dotykać, aby otworzyć różne skonfigurowane przez nas opcje i funkcje, istnieją niesamowite sztuczki, które sprawią, że Twój telefon poprawi wydajność.

usuń migające źródło

Blinkfeed to aplikacja który jest domyślnie instalowany w smartfonach HTC 10 i chociaż niektórzy użytkownicy uznali go za naprawdę atrakcyjny, wielu innych twierdzi, że tak naprawdę nie dodaje on wiele do ich wrażeń. Jeśli mimo to chcesz go usunąć, możesz, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to naciskać jego ikonę, a następnie przeciągać do opcji usuwania na ekranie, możesz zwolnić miejsce bez usuwania czegokolwiek.

Tryb RAW podczas robienia zdjęć

Tryb RAW pojawił się w ostatnim czasie w wielu telefonach z najlepszymi aparatami na świecie i choć zwykli użytkownicy nie będą z niego korzystać, najbardziej zaawansowani będą mieli w nim luksusowego sprzymierzeńca podczas edycji zdjęć. W HTC 10 możemy tę opcję aktywować przechodząc bezpośrednio do aplikacji aparatu i wybierając wersję Pro, skąd możemy wybrać surowy format za wszystkie zdjęcia, które robimy.maksymalna wydajność telefonu

Zmień kolor ekranu

Wielu użytkowników HTC 10 Byli nieco niezadowoleni z koloru ekranu HTC 10 i choć tajwańska firma prawdopodobnie weźmie to pod uwagę przy przyszłych aktualizacjach, możemy to poprawić ręcznie. Aby to zrobić, musimy przejść do Ustawień, Ekranu, Gestów i przycisków iz tego menu wybrać kolor, który najbardziej nam się podoba, lub zająć się stworzeniem go samodzielnie, poprawa wydajności telefonu komórkowego jest ważna.

Przesyłaj strumieniowo wideo do Apple TV

Chociaż popularne jest przekonanie, że Apple TV jest przydatne tylko wtedy, gdy mamy iPhone’a, HTC 10 okazał się kluczowym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o korzystanie z tych urządzeń, ponieważ obsługuje Apple Airplay, system, który pozwala nam przesyłać treści bez potrzeby stosowania jakichkolwiek kabli. Aby to zrobić, musimy wejść do aplikacji HTC Connect i oczywiście trzymać oba komputery podłączone do tej samej sieci.

Zmień motyw tła

Jeśli pojawi się motyw tła wada HTC 10 nie odpowiada Ci lub chcesz wypróbować inne opcje, które masz pod ręką, wystarczy, że odszukasz wolne miejsce ikon na ekranie głównym i przytrzymasz, aby otworzyło się menu, które pozwoli Ci wybierz dowolną zmianę problemu. Wiele z nich będzie dostępnych, ale oczywiście można też dodać własne.

Jak możemy zobaczyć, HTC 10 ma sporo sztuczek i tajemnic które mogą poprawić nasze wrażenia jako użytkowników i oczywiście zalecamy poświęcenie czasu i trudu na przejrzenie wszystkich tych szczegółów, ponieważ jest to najlepszy sposób dostosowania telefonu do naszych potrzeb.

dołącz do naszego kanału telegram