Skip to content

Jakie są najlepsze emulatory do korzystania z Androida na PC?

9 de grudzień de 2021

Emulatory oferują możliwość korzystania ze środowiska urządzenia mobilnego na komputerze. Trudno jednak zdecydować się na konkretną alternatywę, gdy istnieje wiele emulatorów oferujących narzędzia, poszczególne funkcje i cechy charakterystyczne dla każdego zespołu i danego użytkownika. Dlatego pokażemy Ci aspekty, które powinieneś rozważyć, aby wybrać emulator, który najbardziej Ci odpowiada.

Jak korzystać z emulatora, aby otworzyć wybraną wersję Androida?

Istnieją różne wersje emulatorów na PC, więc ten, który masz na swoim komputerze, może mieć określone narzędzia w swoim środowisku. Jednak każdy z dostępnych emulatorów daje dostęp do możliwości otwierania gier stworzonych na telefony i inne aplikacje tego samego typu, a także konkretnej dostępnej wersji Androida.

Otwórz gry z telefonu komórkowego

Jedną z głównych funkcji emulatorów jest możliwość, że dają one użytkownikowi możliwość otwierania i grania w gry na telefonie komórkowym na komputerze lub PC. Dla tego, możesz uzyskać dostęp do Sklepu Play dostępne w emulatorze, a także w przeglądarce, aby znaleźć pliki APK do instalacji.

Po wejściu do dowolnego z tych środowisk możesz wyszukać określone aplikacje lub gry i przejść do pobierania tej, którą chcesz. Po wejściu na komputer będą one znajdować się w dostępnym emulatorze.

Uruchom różne wersje Androida

Kiedy instalujesz emulator na swoim komputerze, domyślnie jest on dostarczany z wersją Androida, która pasuje do twojego komputera. Ogólnie, ta wersja jest zwykle najnowsza dostępne do dostosowania do komputera i chociaż niektóre emulatory nie aktualizują już swoich środowisk, większość ma aktualizacje w swoich wersjach Androida, które są wykonywane automatycznie, gdy są dostępne.

Jeśli chcesz kupić konkretną wersję Androida, możesz sprawdzić opis emulatora przed pobraniem i zainstalowaniem go. Jest to najłatwiejsza metoda skutecznego zarządzania preferowaną wersją Androida na komputerze.

Czym jest oficjalny emulator Androida i gdzie go zdobyć?

Google opracował oficjalny emulator, abyś mógł cieszyć się Androidem na swoim komputerze, oferuje nawet możliwość emulowania konkretnego urządzenia mobilnego, aby wyświetlić jego środowisko graficzne na ekranie. Program, który możesz nawet pobrać na urządzenie mobilne, ale aby uzyskać dostęp do tego emulatora, będziesz musiał zainstalować wersję Android Studio na swoim komputerze, ponieważ ten emulator jest narzędziem dostępnym w programie zidentyfikowane jako „Urządzenie wirtualne z systemem Android”.

emulator Androida innej firmy

Po nabyciu programu z oficjalnej strony internetowej będziesz mógł korzystać z emulatora Androida na swoim komputerze, aby cieszyć się wersją mobilną, w której nie będziesz musiał obawiać się o integralność komputera. Jednak problem z tym emulatorem polega na tym, że podejście jego rozwój jest ustalony w programowaniu aplikacji mobilnych i oceniaj ich wygląd na urządzeniach. Jest więc bardziej skomplikowany w użyciu niż inne emulatory tego samego typu.

Którego emulatora należy użyć, jeśli komputer ma niewielkie zasoby?

Każdy emulator dostępny na rynku oferuje różne funkcje, narzędzia i zalety, dzięki którym możesz cieszyć się wersją Androida na swoim komputerze. Jednak niektóre z tych funkcji są lepiej dopasowane do konkretnego sprzętu, dlatego warto wziąć pod uwagę specyfikacje emulatora i ocenić, czy są one dostosowane do posiadanego sprzętu.

Graj w MeMU

Ten emulator jest głównie dość wydajny dla graficznych środowisk gier, chociaż istnieje możliwość integracji aplikacji mobilnych dla innych rodzajów funkcji. Główną zaletą emulatora MeMU Play jest możliwość korzystania z narzędzia wielu instancji, dzięki czemu możesz jednocześnie cieszyć się różnymi aplikacjami lub grami na swoim komputerze.

Jeśli chodzi o kompatybilność z komputerami, MeMU Play można dostosować do różnych komputerów, które mają procesory ADM i Intel. Wersje Androida, do których można uzyskać dostęp za pomocą emulatora, to Jelly Bean 4.3, KitKat 4.4 i Lollipop 5.1.

emulator Androida Genymotion

Genymotion

Ten emulator jest idealny, jeśli Twój komputer ma mało miejsca lub jeśli procesor jest nieco wolny, ponieważ mieć domenę internetową który synchronizuje się z komputerem. W ten sposób Genymotion wykorzystuje chmurę do uruchamiania Androida, zużywając jednocześnie mniej zasobów z komputera.

Jednak pomimo tej funkcji Genymotion jest emulatorem, który zachowuje swoje najbardziej atrakcyjne funkcje w wersji premium. Darmowa wersja jest więc mniej wydajna, oprócz tego, że koncentruje się na programowaniu, a nie na aplikacjach mobilnych.

LDPlayer

Ten emulator ma jako główny cel, oferować środowisko gier na Androida w Twoim komputerze. Ma więc wiele instancji, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do różnych gier w tym samym czasie, a także kalibrację wykrywania myszy i klawiatury dla większej precyzji ruchów wykonywanych w grze. Do tego grafika oferowana przez LDPlayer jest dość atrakcyjna, nie zajmując dużo miejsca na komputerze.

Skąd wiesz, czy emulator, którego używasz, zapewnia najlepszą wydajność, jaką możesz mieć na swoim komputerze, czy też powinieneś go wymienić?

Wydajność emulatora jest zakotwiczona w ograniczenia, które może zaoferować Twój zespół. Możesz zauważyć, że emulator nie zapewnia optymalnej wydajności podczas próby uruchomienia aplikacji i zauważysz spowolnienie komputera.

Aby zweryfikować zużycie, które utrzymuje emulator, możesz uzyskać dostęp do „Menedżera zadań” i sprawdź procent zużycia każdego procesu. Musisz określić procent odpowiadający emulatorowi, który zainstalowałeś na swoim komputerze i ocenić, że nie zużywa on więcej niż 15% zasobów komputera.

Jeśli procent zajmuje większą ilość lub jeśli nadal nie uważasz, że emulator jest optymalny, możesz przystąpić do jego wymiany. Dobrą alternatywą jest zakup lekkiego emulatora przeznaczonego do komputera o niskich zasobach, aby upewnić się, że działa on poprawnie na twoim komputerze.

dołącz do naszego kanału telegram